MEHMET KOLBUDAK SİYASET EHLİYETSİZ İNSANLARA KALMAMALI
Yazı Detayı
23 Haziran 2020 - Salı 01:01
 
SİYASET EHLİYETSİZ İNSANLARA KALMAMALI
MEHMET KOLBUDAK
 
 

Siyaset yaşamımızın her alanına etki ediyor.

 

Sosyalleşmede, ekonomide, bilimde, sağlıkta, eğitimde vs…

 

Tabi ki bu kadar etki eden bir siyasetin “ehil ellerde” olması önemli.

 

Lakin ehil ve dürüst olmayan siyasetçilerin yönetimindeki bir ülkenin kalkınmasını, gelişmesini beklemek hayalcilikten öte gitmez.

 

Bunun için diyorum ki, güncel yaşam siyasetsiz olmuyor ama gel gör ki aktif siyasetin içinde genelleme yaparsak “dört dörtlük insan” sayısı çok az...

 

Dürüst, namuslu ve güzel insanların siyasetten uzak durması, bu tür insanların “siyaset benim işim değil” deyip geriye çekilmesi yüzünden siyaset “ehliyetsiz insanlara” kalıyor.

 

Acemi, ehil olmayan şoförün nasıl ki kaza yapma riski yüksek ise ehil ve dürüst olmayan siyasetçilerin iktidarda bulunması ülkenin kalkınması için o derece risklidir.

 

Bu nedenle bilgili, görgülü, donanımlı ve dürüst siyasetçilere her zaman ihtiyacımız var. Dolayısıyla bu vasıflara sahip her vatandaşımız ülkesine sahip çıkma adına bu görevden kaçınmamalı, elini taşın altına koymalı…

 

Elbette elini taşın altına koyan liyakat sahibi dürüst, elleri öpülecek, sözünün eri siyasetçilerimiz var, “yok” demiyoruz.

 

Biz bu anlamdaki siyasetçilerimiz sayının artmasından yanayız. Adamı deli eden, “ha dedim ha demedim” diyen, seçimden seçime görülen, başka zamanlarda ortadan kaybolan siyasetçilere meydanı boş bırakmamak için karakter sahibi siyasetçilere daha çok ihtiyacımız var.

 

Allah, karakterli siyasetçilerimizin sayısını arttırsın, karaktersiz olanlarını da ıslah etsin…

 
Etiketler: SİYASET, EHLİYETSİZ, İNSANLARA, KALMAMALI,
Yorumlar
Haber Yazılımı