MEHMET KOLBUDAK SEL FELAKETİNİN ARDINDAN
Yazı Detayı
09 Ocak 2020 - Perşembe 16:54
 
SEL FELAKETİNİN ARDINDAN
MEHMET KOLBUDAK
 
 

Mersin yöneticileri bir afetle daha imtihan oldular.

 

Türkiye genelinde yaşanan ağır kış şartlarından etkilenen Mersin, maddi hasarın yanı sıra maalesef iki vatandaşını da kaybetti.

 

Bu ağır bedelde elbette normalinden çok çok fazla yağan yağışların etkisi oldu ama hizmetteki bazı ihmalleri, aksaklıkları ve gecikmeleri de unutmamak lazım.

 

Küresel ısınma diye bir gerçek var. Dolayısıyla her an bu tür afetlerle karşı karşıya kalacağımız düşüncesiyle kenti yönetenlerimiz hesaplarını, plan ve programlarını ona göre yapmalı.

 

Mersin’de 24 saatte metrekareye yaklaşık 165 kilogram yağış düştüğü tespit edildi. 165 kilogram yağışta Mersin bu kadar ağır darbeye maruz kalıyorsa yarın daha fazlası düştüğünde ne yaparız?

 

İşte bu yüzden, “Bir musibet bin nasihatten iyidir” ata sözünden yola çıkarak kentimizi yönetenlerden mevcut eksiklikleri gidermelerini ve daha ciddi önlem almalarını istiyoruz…

 

YÖNETİM AFET SINAVINDA

 

Gelelim, sel afetinde yöneticilerimizin verdiği sınava…

 

Başta valimiz olmak üzere büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarımız sel felaketinde iyi sınav verdiler.

 

Sayın Vali Ali İhsan Su, söz konusu afetle ilgili oluşturulan; Vali Yardımcıları ile Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanlığı, Devlet Su İşleri 6.Bölge Müdürlüğü, Karayolları 5.Bölge Müdürlüğü, DSİ Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, AFAD Müdürlüğü ve Mersin Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerinin katıldığı Kriz Değerlendirme Toplantısı’na bizzat başkanlık ederek gelişmeleri anbean takip etti.

 

Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer, Akdeniz Belediye Başkanımız Sayın M.Mustafa Gültak, Yenişehir Belediye Başkanımız Sayın Abdullah Özyiğit, Mezitli Belediye Başkanımız Sayın Neşet Tarhan ve Toroslar Belediye Başkanımız Sayın Atsız Afşın Yılmaz, gece-gündüz demeden cansiperane bir şekilde, krizi yerinde başarıyla yönettiler ve işçilerle birlikte olay yerinde sorunların giderilmesi için uğraş verdiler…

 

Bu arada, vefat eden 2 vatandaşımıza Yüce Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

 

 
Etiketler: SEL, FELAKETİNİN, ARDINDAN,
Yorumlar
Haber Yazılımı