ÖMÜR ÇELİKDÖNMEZ Darbe Yoklaması ve Milletin Bekası!
Yazı Detayı
08 Nisan 2021 - Perşembe 15:53
 
Darbe Yoklaması ve Milletin Bekası!
ÖMÜR ÇELİKDÖNMEZ
@oc32oc39
 
 

Şark toplumları için geçmiş geleceğin aynasıdır.  Dönüp dolaşıp aynı noktaya gelirler. Bu nedenle her türlü gelişme hak getire.

Bir diğer özellikleri de kendilerini çok önemserler, olmayan güç vehmederler. Pohpohlanmayı severler. Tarihleri ile öğünürler.

Mütekait/emekli bahriyelilerin basın açıklamasına geçmeden önce biraz zaman tünelinde yolculuğa çıkalım.
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin (ÇYDD) aralarında bulunduğu çeşitli sivil toplum örgütleri tarafından düzenlenen Cumhuriyet Mitinglerinini hatırlayın.

Muhafazakâr camianın tepkisini çeken ve mevcut iktidarın etrafında kenetlennedini sağlayan her türlü söylemi özenle seçen üst akıl, 2007 Türkiye cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan veya başka bir Millî Görüş kökenli siyasetçinin olası cumhurbaşkanı adaylığına karşı   yüzbinlerce sivile sahne aldırdı.

Atatürk'e nispet edilen aslı astarı olmayan "Söz konusu vatansa gerisi teferruattır" pankartları ile bezenen mitingler, Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerde, 2007 yılının Nisan ve Mayıs aylarında yapıldı.

"Cumhuriyetine sahip çık" mesajları ile toplanan kalabalıklar, iktidarın değirmen çarkına su taşıdıklarını  sanırım halen anlamış değiller.

Sonra hokkabazın biri çıktı, "Biz kaç kişiyiz?" adı altında 12 Eylül 2007 tarihinde, siyasi bir sivil toplum platformu oluşturdu. Amacının yolunu bulmak olduğu anlaşıldığında, milletin başına FETÖ belasını düçar etmişti.

Hayat öpücüğü E Muhtıra

Demokrasilerde çare tükenmez. Şalvarı şaltak Osmanlı / Eğeri kaltak Osmanlı / Ekmede yok, biçmede yok / Yemede ortak Osmanlı harekete geçti.  Türk halkının başına çorap örmek için sahte muhtıra denemesinde bulundular.

Müteveffa Yaşar Büyükanıt'ın bizzat kaleme aldığı Genelkurmay Başkanlığının cumhurbaşkanlığı seçimi dolayısı ile 27 Nisan 2007 tarihinde gece saat 23.20'de yaptığı, laiklikle ilgili açıklama,   muhafazakâr camiada istenilen etkiyi yarattı.

Maksat hasıl olmuştu.

Türk kamuoyuna Genelkurmay Başkanlığından servis edilen basın açıklamasının "muhtıra" olduğunu düşündürüldü.
Ordu postmodern  yöntemlere olan aşinalığını Bildiri ile  sürdürdü. İnternet aracılığıyla verildiği için "e-muhtıra" olarak da adlandırılan bildiri iktidar için  adeta can suyu yerine geçmişti.

Mütekait idrarını tutamayan  bahriyeli sendromu

"Gemilerde talim var /Bahriyeli yârim var/ O da gitti sefere/ Ne talihsiz başım var/ Hani benim Recep'im/ Recep'im/ Sarı lira vereceğim /Almazsan karakola gideceğim"

Kim derdi ki,  100 yıl önce yazılmış bir türkü sözü gerçek olacak?  Ah şu Sarı liralar ! Onların yüzü suyu hürmetine neler yapılmıyor ki?

104 emekli amiral imzasıyla, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un Montrö Boğazlar Sözleşmesi'ne ilişkin sözleri sonrası başlayan tartışmalara ve Deniz İkmal Komutanı Tuğamiral Mehmet Sarı'nın "takke ve cübbe" giydiği bir fotoğrafının basına yansımasına ilişkin olarak ortak bir bildiri yayımlandı.

Bildiride "Montrö; sadece Türk Boğazlarından geçişi düzenleyen bir sözleşme değil, Türkiye'ye İstanbul, Çanakkale, Marmara Denizi ve Boğazlardaki tam egemenlik haklarını geri kazandıran, Lozan Barış Antlaşmasını tamamlayan büyük bir diplomasi zaferidir" denilirken, Tuğamiral Sarı'nın görüntülerine ilişkin olarak da "Kabul edilemez nitelikteki bazı görüntüler, haber ve tartışmalar ömrünü bu mesleğe adamış bizler için çok derin bir üzüntü kaynağı olmuştur" ifadesi kullanıldı.

Emekli Amiraller FETÖ'nün kumpaslarını hatırlatarak, "Bu kumpaslardan çıkarılacak en önemli ders; TSK’nin, anayasanın değişmez, değiştirilmesi teklif edilemez temel değerlerini titizlikle sürdürmesi zaruretidir"   açıklamasında bulundular.

Ardından 1976-1984 yılları arasında Deniz Lisesi ve Deniz Harp Okulu’nda eğitim almış "Deniz Aslanları" da bir bildiriyle tartışmaya katıldı.

İktidar mal bulmuş mağribi misali bildiriye sarıldı

Yaşanan süreç tam bir tuluat yani ortaoyunu. Bir taraftan emekli olduktan sonra vatan müdafii kesilen bahriyeliler, diğer taraftan demokrasi havarisi kesilen iktidar. Dümbüllü kimse oyunu iyi götürüyor.

İktidarın memurları hafta sonu Antalya Muğla arasında bildiri savaşlarına hazırlanan bir numaranın talimatları doğrultusunda çoktan mevzi almışlardı.  Bildiri ajanslara düşer düşmez,  "Artık eski Türkiye yok" diyerek seri atışlara başladılar. Muhalefete düşen görev aynalı sazan  rolü olduğu kesin. 

Ancak yancı muhalefet hariç, pusuya düşen olmadı.

 Kuzen İnce ve Serok Ahmet haricinde muhalefet, oltaya takılmadı. Cumhur İttifakının küçük ortağı "HDP'yi kapatmayan Anayasa Mahkemesi kapatılsın"   açıklamasından sonra darbe bildirisi  muamelesi çekilen  basın  bildirisine daha sert tepki gösterdi ve bu amiral tayfasının rütbelerinin derhal sökülmesi, emeklilik haklarının kaldırılması ve emekli maaşları kesilmesi çağrısında bulundu.

MHP lideri Bahçelinin bu hırçın çıkışının perde arkasında iki önemli etken  var. Birincisi iktidar çevrelerinin MHP kalesine attıkları Andımız  golü. İkincisi AKP HDP mutabakatı. O nedenle Bahçeli blöfü gördü ve rest çekti.

AKP HDP mutabakatının emaresi Gergerlioğlu'nun gözden çıkarılması

Ankara'da evinden apar topar çıkartılan Halkların Demokratik Partisi (HDP), milletvekilliği düşürüldükten sonra  önce TBMM'de sonra evinde gözaltına alınan Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun  yanında HDP genel merkezinden hangi yetkili yer aldı?
Hiç biri.
Hangi milletvekili yalnız bırakmadı?
Hiçbiri.
Sebeb? Çünkü Gergerlioğlu, HDP genel merkezine çöreklenmiş feodallerin aksine sadece politize Silahlı Kürt hareketinin sözcülüğünü yapmıyor, kendilerine KHK mağduru diyen büyük bir kitlenin de  taleplerini TBMM kürsüsünden gündeme getiriyordu.

Dediğim gibi  HDP genel merkezi sadece göstermelik bir açıklama ile yetindiler.

Adamı o kadar hırpaladılarki, soluğu Ankara Şehir Hastanesinde aldılar.  Adam ecelle boğuşurken  bir kaç milletvekili  dosta düşmana ayıp olmasın kabilinden göstermelik beyanat verdiler.
Pazarlık konusu belli.

HDP kapatılmayacak karşılığında 2021 sonbaharında yapılması planlanan  parlementer sisteme dönüş ve yeni anayasa değişikliği refarandumunda iktidarın desteklenmesi.

Bu iş için  İmralı sakini Abdullah Öcalan'ın avukatları aracılığı ile kamuoyuna mektup falan göndermesi gerekmiyor.
Gerek sözde dini cemaatlerin ve  gerekse ayrılıkçı Kürt silahlı hareketinin  müşterek oldukları nokta, Mustafa Kemal Paşa'yı bağrından çıkaran Türk ordusu düşmanlığı.

Görüldüğü gibi bu çevrelerde TSK karşıtlığı ortak payda. O nedenle HDP tabanının, TSK 'ya yönelik her türlü dizginleme operasyonuna soğuk bakmayacağı  varsayımından  hareket ediliyor.
  bahriyeli  dümenine Akşener’in çomak sokması

Bazı siyasi gözlemcilerin iktidarın bahriyeli dümeni ile  İYİ Parti' yi tuzağa çekmek istediğini  söylemesi ilginç değil mi?
Eğer Akşener oltaya takılsa idi ondan beklenen vatan millet Sakarya edebiyatı yapıp  bahriyeli tayfaya sahip çıkmasıydı. Böylelikle iktidar tarafından demokrasi düşmanı ve darbeci ilan edilecekti. Ama evdeki pazarlık çarşıya uymadı. Eee boşuna dememişler "bu düzen iyi düzen gelmesin bir bozan"

Parti olarak siyaset kurumunun karşısına geçmeye çalışan herkese karşı olduklarını söyleyen İYİ Parti lideri  Meral Akşener, emekli amirallerin bildirisi için "zevzeklik" ifadesini kullandı.

Akşener'in bu beklenilmedik çıkışı, bu saatten sonra iktidarın darbe söylentisi siyasi ranta çevirme operasyonunu boşa çıkarmıştır.

Unutulmasın, Akşener'in açıklaması Bahriyeli Bildirisinin  iç politika malzemesi yapılmasına karşıdır.
 Meral Akşener açıklama yapmadan renk vermeyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, amirallerin yayınladığı bildiri ile ilgili açıklamasında, "Bu sahte gündemler tutmaz. Halkın tek gerçek gündemi sofradır..." dedi.
İktidar öncelikle pudracı danışmanlara el atsın diyenler haksız mı?

TSK'da yeni tasfiye furyası için bahane
104 emekli amiralin Montrö tartışmaları ve ‘takkeli’ Tuğamiral Mehmet Sarı ile ilgili bildirisine, 'devletin ülkesine, egemenliğine, birliğine ve Anayasa düzenine karşı suçları' düzenleyen .TCK'nin 316. maddesinden açılan soruşturmanın detaylarına gelince, Emekli amiraller ifadeye çağrılacak.

Salih Zeki Tombak'ın "Bu soruşturmada önemli bir ibare var ”emekli amiraller kimlerle irtibatlı ve iltisaklı”... Buradan şunu çıkarabiliriz, ordu içerisinde yeni bir cadı avı başlatılacak ve tasfiye süreci açılacak.” tesbiti bence çok önemli. 

Tombak bu Montrö tartışmalarına dışpolitik perspektiften bakmayı da ihmal etmiyor ve diyorki,
"Montrö Sözleşmesi üzerine üst üste çok yetkili insanlar açıklamalar yaptığı için amiraller bu açıklamayı yapmaya ihtiyaç duydular.

Hükümetin buna ihtiyacı var. Ekonomi çökmüş, salgını yönetemiyorlar, telefon bekliyorlar

Amerika’dan telefon gelmiyor. Geri adım attılar petrol ve doğalgaz gemilerini limanlara çektiler. Kısaca tutunacak dala ihtiyaçları var böyle bir şamata konusu buldular, şamata yapıyorlar…

Bildiri esas olarak Montrö Sözleşmesinin ne kadar önemli olduğunu söylüyor, çünkü Meclis Başkanı ve o düzeyde birçok yetkili Montrö’ den de çıkabilir demişti.

 Montrö, Lozan Antlaşması ile Türkiye'nin kurucu antlaşmasının tamamlayıcılarından biridir. Karadeniz’de kıyısı olan ülkelerin dışındaki ülkeler boğazlardan geçerek Karadeniz'e savaş gemisi getirilmesini tonaj olarak sınırlandırıyor.
Orada kalma süresini sınırlandırıyor. Bu Rusya’nın çok ihtiyaç duyduğu bir şey, Japonya, Napolyon ve Hitler’den saldırı aldı. Bunların tamamı karadan gelen saldırılar. Denizden açık taraf da Karadeniz’dir. O yüzden Rusya Karadeniz'de yabancı gemilerin dolaşmasını istemez."

Salih Zeki Tombak' yazmamış ama onun bu yazdıklarından ben ne anladım biliyor musunuz?

Ankara'nın Moskova'ya Suriye ve Ukrayna Mesajı

Evet bu bahriyelilerin bildirisi her ne kadar iç politik sonuçlar  getirmesi için kurgulanmış olsa da asıl amaç, bu Montrö restleşmesi  üzerinden Moskova yönetimini özellikle  Suriye'de İdlip konusunda geri adım atmasını sağlamaya yöneliktir.
Çünkü Suriye’de konuşlu Rus askeri güçleri son zamanlarda Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kontrolünde bulunan bölgelere ayı gibi saldırıyor.

Türkiye'nin bu saldırıları silah kullanmadan çözmesi gerekiyor. Soft Power yöntemi devrede. Yani yumuşak güç kullanımı. Buna Karıncayı incitmeden  ikna etmek deniliyor.

Ankara anlaşılan Ruslara iç politik tartışma üzerinden oldukça derin ve o kadar da etkili mesaj verdi. Ayrıca Ukrayna kartını da masaya sürdüler.

Poker suratlı Putin'in  Ankara'nın bu mesajına blöf mü rest mi  ne diyeceği merak konusu?


Ömür Çelikdönmez


Seçilmiş Kaynakça

https://wwwevrenselnet/haber/245040/cumhuriyet-mitingleri
https://wwwgununsonucom/bildiri-yayimlayan-emekli-amirallere-tck-316-dan-sorusturma/848/
https://www.habersanliurfa.net/iste-emekli-amirallerin-ve-deniz-aslanlarinin-bildirileri-ve-aciklamalar/46492/
https://wwwntvcom.tr/turkiye/meral-aksenerden-bildiri-aciklamasi,I278aRHLUEuJxvkPXYxlDw
https://t24comtr/haber/emekli-tumgeneral-ahmet-yavuz-15-temmuz-da-aranizdan-birileri-sessizliginizi-korurken-amirallerin-bir-kismi-fiziki-olarak-geri-kalani-ruhen-darbeye-karsi-direnmekteydi,943472
https://wwwyenisafakcom/gundem/kilicdaroglu-103-amiralin-darbe-imali-bildirisine-tepki-gostermedi-bunlar-sahte-gundem-3616853
https://trsputniknewscom/turkiye/202104041044192372-fahrettin-altun-artik-eski-turkiye-yok/
https://t.euronewscom/2021/04/03/hdp-den-gergerlioglu-ac-klamas-oldurme-kast-yla-zorla-goturuldu
https://wwwhdporg.tr/tr/togrul-onlar-zulmun-biz-ise-direnisin-tarihini-yaziyoruz/15283/
https://ahvalio/tr/tsk/salih-zeki-tombak-amirallerin-bildirisi-orduda-yeni-bir-cadi-avi-baslatacak

 
Etiketler: Darbe, Yoklaması, ve, Milletin, Bekası!,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
10 Nisan 2021
DONBASS KRİZİ ÇÖZÜM ÖNERİSİ
08 Nisan 2021
Türkiye çocuğun cinsel istismarında kaynak ve transit ülke!
08 Nisan 2021
AK Partiye İtibar Suikastını Yapanlar Uzakta Değil İçinde!
01 Nisan 2021
İngiliz Kraliyetinin Yunanistan Projesi 200 Yaşında!
01 Nisan 2021
Hangi cemaatler İstanbul Sözleşmesinden çıkışı Hilafetin ilanına geçiş görüyor?
23 Mart 2021
Bitki teolojisi ve istihbarat
23 Mart 2021
England patentli Çin çekirge sürüleri Kırım Semalarında
15 Mart 2021
Erdoğan'ın Gizli Müttefiki Ekrem İmamoğlu!
02 Mart 2021
İstihbarat savaşlarında metafiziksel varlıklar mesela cinler kullanılıyor mu?
27 Şubat 2021
Hulusi Paşanın yanında olanları görelim?
23 Şubat 2021
Amerikalı Patriotlar Soluğunu Tuttu 4 Martı Bekliyor!
22 Şubat 2021
Gara Dağda Bazı Rehineler Sağ
19 Şubat 2021
Yurtdışında Türkçe Eğitim Yapan Üniversiteye YÖK Düşmanlığının Bir Nedeni Olmalı!
17 Eylül 2020
Bugün 15 Eylül, Kafkas İslam Ordusu'nun Zaferinin 102. Yıldönümü...
26 Ağustos 2020
Kadim Türk Devlet Teşkilatı Libya Cumhuriyeti
21 Ağustos 2020
Rus troykasının Azerbaycan'da darbe girişimi!
09 Ağustos 2020
Doğu Akdeniz'deki Küresel Hesaplaşma: Üç Harfliler Fransa'yı Beyrut'ta Çarptı!
30 Temmuz 2020
2020 YAŞ Kararları ve daha muhafazakar yapıların TSK içerisindeki etkinliğinin artması
28 Temmuz 2020
Ayasofya hakkında Papalık neden konuşamaz?
27 Temmuz 2020
ABDnin gayri nizami harp unsurları Azerbaycanlı General ve Albayı öldürmüş olmasın?
25 Temmuz 2020
Yüksek Askeri Şura’da Geri Sayım YAŞ Sürprizi Yok!
24 Temmuz 2020
Azərbaycan, Irak Suriye ve Libya'daki krizin cevabı Kırım olamaz!
19 Temmuz 2020
Resmi İskenderpaşalı Alparslan Türkeş ve Gümüşhânevî Dergâhı
14 Temmuz 2020
Bilinmeyen İskenderpaşalı Süleyman Demirel
29 Haziran 2020
Ey Güzel Kırım Mustafa Cemiloğlu Seni CIA'ya Nasıl Peşkeş Çekiyor?
25 Haziran 2020
Türklük Düşmanı Amerikancı/İngilizci İslamcılar!
22 Haziran 2020
Azərbaycan Respublikasının Gelecek Prezidenti Hazarın Sultanı Mehriban Arif qızı Əliyeva
12 Haziran 2020
Cumhurbaşkanına Kafa Tutan İçişleri Bakanı!
12 Haziran 2020
Karpat havzasında yaşayan Hun Türkleri Sekeller
04 Haziran 2020
Göbekli Tepe Tapınak Değilse Ne?
01 Haziran 2020
Ruhi Su, 1969 TÖS Grevi, Kuş Hoca, Marshall, Fulbright, Süt Tozu ve Nazmi Toker
28 Mayıs 2020
Türk Silahlı Kuvvetlerinin Şifreleri ve Kara Kuvvetleri Komutanı Ümit Dündar!
27 Mayıs 2020
Çocukluğumun Ispartasında eski Ramazanlar eski bayramlar
26 Mayıs 2020
Bir Ahıska Türkü ile Rus General Arutyunov Gennady Vasilievich'in Sıradışı Hikâyesi
25 Mayıs 2020
Darbeyi Durduramayan Darbe Mağduru Olur!
24 Mayıs 2020
Kim bu Paşa?
12 Mayıs 2020
Atatürk Cihanşümul Kadim Türk Derin Devlet Teşkilatı ile Görüştü mü?
09 Mayıs 2020
Rus Dış İstihbarat Servisi ile Türk İstihbaratının Ortak Suriye Operasyonu ve Sergey Narışkin
06 Mayıs 2020
Fuat Doğu'nun MİT'i FETÖyü Irak ve Suriye 'de Nasıl Kullandı?
04 Mayıs 2020
Mançurya Türkü Kim Yong-nam Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'unu Türk Doktorlara Emanet Etti!
02 Mayıs 2020
ABD Merkez Bankası Türkiye’yi neden geri çevirdi!
30 Nisan 2020
Eşcinsel lobi iktidarın oy kaybını nasıl korudu?
27 Nisan 2020
Ankara Berlin Moskova'nın Covid-19 dayanışması ve NATO fiyaskosu
25 Nisan 2020
Koca Yusuf İngilizleri Neden Korkuttu ABD HAARP Gemisi İstanbul'dan Hangi Siyasiyi Kaçıracak?
23 Nisan 2020
TBMM'nin Açılışının 100. Yıldönümünde Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul’dan Ankara’ya Gelecek mi?
22 Nisan 2020
Rus Meclisi Duma’da Konuşan ABD Ödüllü Haydar Baş'ın Sırlı Bağlantıları
21 Nisan 2020
MHPnin Başına Soylu’yu Taşıma Operasyonunu Kim Nasıl Bitirdi?
20 Nisan 2020
Süleyman Soylu'nun İstifa Parodisi Washington Enstitüsünün Raporu Gölgesinde Nasıl Okunmalı?
14 Nisan 2020
Covid-19'u Yok Eden Antibakteriyel Antiviral Ürün, Kendirden Kanser İlacı Çelikten Güçlü Zırh Yaptı!
13 Nisan 2020
Tesla’nın Türk Soylu patronu Elon Musk Türk Tedarikçi Firmalarla Suni Solunum Cihazları Üretiyor!
13 Nisan 2020
Salgın sonrası 'Tarım Politikası ve Ziraai Üretim' Nasıl Olmalı?
11 Nisan 2020
Dünyanın peşinde olduğu Koronavirüs ilacı İlk kez Türkiye'de Tıp Literatürüne girdi
08 Nisan 2020
Coronavirüsün Türk Jeopolitiğine Katkısı Kraliçeyi Konuşturdu Borisi Hastalandırdı
07 Nisan 2020
Biyoterörizme Karşı Türkiye’nin Biyolojik Savunması
30 Mart 2020
Cumhurbaşkanı İzole Hükümete Olağanüstü Hal Baskısı
30 Mart 2020
Avrupa Savunma Tatbikatı 2020’ye Koronavirüs Darbesi!
28 Mart 2020
ABD ile NATO’nun Avrupa'yı İşgali ve Rothschild Hanedanının İngiltere’de Kraliyet Ayarı!
27 Mart 2020
Suriye ile Adana Mutabakatı’nı İmzalayan KKK Orgeneral Aytaç Yalman'ın Ölümü ve Orduların Kornovirüsle Savaşı!
24 Mart 2020
Dinde Reform Başladı Alkol İçeren Kolonya Caiz Cemaatle Namaz Yasak!
23 Mart 2020
Coronavirüs Kovid-19 İlacını Türkler Bulmuş Olabilir mi?
19 Mart 2020
Ankara Moskova Hattında Yeni Büyükelçi Krizi!
18 Mart 2020
Kriz Eşiğindeki Rusya Ekonomisi Türk Ekonomisini Nasıl Etkiler?
18 Mart 2020
İngiltere Kraliyeti Kuzenleri Romanovlar Üzerinden Rusya’da Hak İddia Ederse Ne Olur?
10 Mart 2020
İsmail Gaspıralı Üzerinden Türk Rus İlişkilerine Operasyon Nasıl Çekilir?
07 Mart 2020
Erdoğan Putin Görüşmesinin Sonucu Türkiye İstikrarsızlaştırıcı bir faktör!
06 Mart 2020
10 Yaşındaki Atakan Kayalar Yobazları Nasıl Korkuttu?
02 Mart 2020
FETÖ’nün Siyasi Ayağına Operasyon Başladı İktidarın Haberi Yok!
29 Şubat 2020
Pentagon Liyakat Lejyonu madalyalı politik figür, İdlip şehitlerinin sorumlusu mu!
27 Şubat 2020
ABD Darbesi Out of question Söz konusu değil İngiliz Darbesi Yolda?
27 Şubat 2020
Devlet Bahçeli’nin Klasik Araba Koleksiyonunu Dağıtması Türk Siyasetinin Geleceği Açısından Nasıl Yorumlanmalı?
26 Şubat 2020
Ülkücü Katili Şüphelisi Büyükelçi Atamasıyla İktidarın Destekçileri Nasıl Ayrıştırılıyor?
19 Şubat 2020
Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanlığının Zaaf Lüksü Var mı?
17 Şubat 2020
Türkiye İran Savaşı ve Suriye’nin Bölünme Süreci Başladı!
12 Şubat 2020
Suriye’de MİT ve El Muhaberatın Çözemediği Derin Yapı Barış Görüşmelerini Nasıl Baltaladı?
10 Şubat 2020
Filistin Davası ve Kudüs Seviciliği İngiliz Sömürge Bakanlığının Projesidir!
07 Şubat 2020
İdlibte Ne Oldu? Milli İstihbarat Başkanlığı mı? Polatlı Topçu Okulu mu?
05 Şubat 2020
İdlibte Ruslarla çatışmadan Önce Ayetullah Mike'ın Türkiye'deki Akrabalarına Dikkat!
03 Şubat 2020
CIA Ajanı “Ayetullah Mike" Uçak Kazasında Öldü-rül-dü!
31 Ocak 2020
Türkiye'nin Enerji Jeopolitiği ve Çin İstilasında Avrasya Balkanları!
28 Ocak 2020
Elazığ Depremini Tetikleyen ABD'nin HAARP Silahı ve Çin'deki Corona Virüsü!
27 Ocak 2020
Bürokraside Tehlike Çanları Çalıyor Cemaat Mensubiyeti Değil Liyakat Esas Alınmalı
23 Ocak 2020
Atatürk’e Deccal Türk Devletine Kafir Diyenler Güneydoğu Medreselerinde Yetiştiriliyor!
21 Ocak 2020
Cübbeli Konuştu Bitlis Güroymak'ta Nakşi Kürt Şeyhi Öldürüldü
20 Ocak 2020
Putin'in Rusya’sı Yolsuzluğu Tescilli Bir Ermeni/Yahudi Meleze Emanet!
17 Ocak 2020
İran Rejimi İngiltere'den Koptu ABD Yörüngesine Kanlı bir Ayinle Kabul Edildi
16 Ocak 2020
Hakan Fidan ve Kasım Süleymani Almanya’daki ABD Askeri Üniversitesinden Nasıl Mezun Oldu?
15 Ocak 2020
Firavunun Rüyası Yusuf’un Yorumu Önce Küresel Isınma Kuraklık Sonra Buzul Çağı!
13 Ocak 2020
Bürokraside yaprak dökümü ve Kasım Süleymani Suikastında Suriye İstihbaratının parmağı!
12 Ocak 2020
ABD MASERS Işınlarıyla Avustralya’nın Ormanlarını Yakıyor, Hindistan’ın Karlarını Eritiyor!
09 Ocak 2020
MİT Başkanı John Wick 3 filmini İzledi Kasım Süleymani Sizlere Ömür!
05 Ocak 2020
2012'de Türkiye Karşıtı ABD'nin Libya Büyükelçisi Chris Stevens Nasıl Öldürüldü?
03 Ocak 2020
Libya Niyet Irak Kısmet!
30 Aralık 2019
Kıbrıslı Popaz III. Makaryos Türkiye’den mi Gitti? Türk Devletine Nasıl Hizmet Etti?
26 Aralık 2019
MOSSAD Güney Kıbrıs'ta Türklere mi Çalışıyor?
23 Aralık 2019
Mali Eylem Görev Gücü (FATF) Türkiye’nin Para Trafiğini Neden İzliyor?
20 Aralık 2019
Miryokefalon Zaferinin Kutlama Tarihçesi
17 Aralık 2019
Atatürk'e Beton Kemal Diyenler Ülkeyi Nasıl Betona Gömdü?
16 Aralık 2019
Yeni Siyasi Gelişmeler ve Sarıgül Ailesinin Kafa Karıştıran Nikâh Töreni!
13 Aralık 2019
Eyyy İngilizci İslamcılar! Doğu Akdeniz'de Türkiye ve İsrail’in Gizli İşbirliği Var mı?
11 Aralık 2019
Birleşik Avrupa Ordusu Fransa’nın Başını Yer mi?
10 Aralık 2019
Türkiye İngilizlerin Suudi Arabistan’ı Parçalama Projesine Nasıl Bakıyor?
06 Aralık 2019
Türkiye'yi Şikayet Eden Yunanistan’a NATO’dan Tokat Gibi Cevap!
05 Aralık 2019
Şubat 2020’deki HDP 4. Kongresi Öncesinde Selahaddin Demirtaş Neden Hastalandı?
01 Ekim 2019
Prens Selman'a gün doğdu! Babası Suud Kralı’nın korumasını Cidde'de öldürdüler, Mekke'de gömdüler!
26 Eylül 2019
İngiliz tur operatörü Thomas Cook’u Alman İstihbaratı mı batırdı? Türkiye neden kurtarmak istedi!
24 Eylül 2019
Kerç Boğazı trajedisinde yeni gelişmeler!
17 Eylül 2019
İnsan yiyen porsuklar, bombacı yarasalar, kameraman sincaplardan casuslar ordusu!
17 Eylül 2019
İnsan yiyen porsuklar, bombacı yarasalar, kameraman sincaplardan casuslar ordusu!
16 Eylül 2019
MOSSAD Trump’ı, İngilizler Kıbrıs’tan Türkiye’yi izliyor da Türkiye topunu birden izlemiyor mu?
16 Eylül 2019
Atatürkçü Trump’a Güvenlik Danışmanı dayanmıyor! John Bolton gitti, sıra Michael Rubin’de mi?
13 Temmuz 2019
Alman Kristin dul, Adıyaman yetim kaldı! Dengir Mir Mehmet Fırat öldü!
19 Mart 2019
Ağca’nın Papa Suikasti çözülemedi, Brenton Tarrant’ın Yeni Zelanda Katliamı da çözülemez!
02 Şubat 2019
1 Şubat Dünya Hicap Günü’nde “Müslümanlar”ın cinsel fantezileri
01 Şubat 2019
Şanlıurfa Akçakale sınırından sızan terörist gruplar Türkiye’de eylem hazırlığında!
26 Ocak 2019
Putin, gündeme getirdiği Adana Mutabakatı ile Türk heyetini nasıl ters köşeye yatırdı?
15 Ocak 2019
İran savaşına doğru Rusya Amerika’nın önünü açıyor olabilir mi?
26 Aralık 2018
Sektörel Sağlık Emperyalizmi Türkiye'de kanseri tetikliyor mu!..
24 Aralık 2018
Isparta'da uçaklar neden düşer?
17 Aralık 2018
Irak'ın Kürt Cumhurbaşkanı Behram Salih ve MHP Genel Başkanı Alpaslan Türkeş'in irtibatı!
02 Aralık 2018
Putin'in temsilcisi Çeçen lider Kadirov'un Suriye, Suudi Arabistan ve Türkiye temasları!
30 Kasım 2018
PENTAGON’da derin anlaşma! Suriye'deki ABD üsleri Türk ordusuna bırakılacak!
09 Kasım 2018
İbrahim Peygamber neden sünnet “ختنة /Hitan” oldu?
Haber Yazılımı