YALANLAR,YALAMALAR,YALAKLAR,YALABIKLAR
Haber
15 Şubat 2021 - Pazartesi 23:39
 
YALANLAR,YALAMALAR,YALAKLAR,YALABIKLAR
Mehmet Ali ÇELİK yazısı...
ISPARTA Haberi
YALANLAR,YALAMALAR,YALAKLAR,YALABIKLAR

Efendim 14 Şubat "sevgililer günü" olurda bizim sevgilimiz niçin olmasın diyen YALAKLAR ve YALABIKLAR mademki bizim sevgilimiz hastanede, iletişim işleri postanede, ayarlamalar pastanede olsun diyerek sanal pasta ayarlayıp,sanal posta ayarlayıp, sevgili başkana akalaçi,makalaçi,ambalaçi diyerek paketleyip Isparta'ya getirmişler,İl Yönetim Toplantısını idare ettirmişler.O sırada elektrikler sönünce idare ediversin diyerek başta Sadi, geri dörtlüde Soner, ileri üçlüde Uğur,sağ kenarda Recep,ambulansta Zabun idare lambalarıyla beraber ortalığı aydınlatmalar, ambulanstan uçağa bindirerek tekrar akalaçi,makalaçi,ambalaçi diyerek ambalajlayıp, sihirli odasına hastaneye geri göndermişlerdir.


      Bu konuyu yorumlanmasını istediğim antin, kuntin kişiler, hayret ne tesadüf Şükrü'yüde Ankara'ya çağırmışlar :"Gardeşim  sen bırak bu işi. Bırakın bu işleri,Devlet Su İşleri,abi fırçala dişleri" demişler.


       Efendim yemişler de yemişler.Daha sonra turşu suyu içmişler.Ardından gözlerini açan Gökgöz,göğe doğru bakarak ayı görmüş ve yerinde oturan Uslu çocuğa hımhımda hımhım,yıvyıvda yıvyıv,vıyvıyda vıyvıy demiş, sonrasında Uslu çocuk dokuzda açıklama yapmazsam doksandokuz olsun demiş.


     Ardından okus fokus yapılmış ama ortada bir arpa boyu kadar yol gidilememiş, bütün akıllar gelip şu fikre takılmış :


      Sabun eriyor,sular gidiyor,Uslu çocuk ortalığı geriyor, Şükrü Türkiye'ye örnek gösterildiği için Allah'a şükrediyor.Şükrü'nün arkadaşları şıkır şıkırda,şakır şukur ediyor, karşı taraf ise takunyalarıyla takur tukur ediyor.


      Değerli Haber Akdeniz okurları,


      Yukarıda çok veciz ,çok aciz ve mütevazi yazdığımız bu haberde sanırım tarafları iyi anladınız.Çünkü ,"manda yuva yapmış söğüt dalına.Yavrusunu Uslu kapmış gördün mü? Aslan çay dağıtırken tepsiyle Gökgöz para kapmış gördün mü? Karaağaç'tan Uçaklar kalkmış,Sadi dilini kapmış gördün mü?

 

 

Mehmet Ali ÇELİK

Haber Akdeniz İmtiyaz Sahibi

TİNGADER (Tüm İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği) Gn. Bşk.

TGF (Türkiye Gazeteciler Federasyonu) Isparta İl Temsilcisi

Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı üyesi

Kaynak: Editör:
Etiketler: YALANLAR,YALAMALAR,YALAKLAR,YALABIKLAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı