ÜNİVERSİTE HASTANESİÇALIŞANLARI GÖZ ARDI EDİLEMEZ
Haber
19 Ocak 2021 - Salı 20:48
 
ÜNİVERSİTE HASTANESİÇALIŞANLARI GÖZ ARDI EDİLEMEZ
Üniversite Hastaneleri için yapıldığı söylenen ek ödeme düzenlenmesi, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Girse de bu düzenleme daha önce yayınlanan düzenlemeden farklı değildir. Çalışanın lehine bir durum yoktur.
ISPARTA Haberi
ÜNİVERSİTE HASTANESİÇALIŞANLARI GÖZ ARDI EDİLEMEZ

Sağlık çalışanları için adı tavandan olan ama adıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan bir ek ödeme yerine, maaşlara zam şeklinde tek ödemenin hem çalışanın beklentisi olduğunu, hem de ekonomik sorunlara çare olacağını dile getiriyoruz.

 

Ne yazık ki ek ödeme ile ilgili düzenlemelerin sürekli geciktirilmesi, yayınlanan düzenlemelerde çalışanların beklentisinin boşa çıkarılması bizim bu talebimizdeki haklılığımızı vurgulayan bir diğer unsurdur.

 

Nitekim 19 Ocak 2021 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan üniversite hastanelerinde görev yapan sağlık çalışanlarına yönelik ek ödeme düzenlemesi bunun bir tasdiki daha olmuştur.

 

6 aydır beklemeye rağmen ilk iki düzenlemedeki gibi çalışanlar için hayal kırıklığı olan yönetmelik değişikliği yine aynı tas aynı hamam şeklinde çıkarılmıştır.

 

İdarecinin insafına terk edilip siz bilirsiniz demekle sağlık çalışanlarına bir hak verilmiş olmamaktadır. Daha önceki düzenlemelerde tecrübe edilen bu durum sağlık çalışanları için kabul edilemez. 

 

Beklentileri karşılamaktan çok uzak olan düzenlemeyi bir de adaletin terazisini şaşırıp, hakça dağıtımın önüne setler çekip, idarecinin istediği gibi eğip bükmesine imkan vermek yanlıştır.

 

Üniversite Hastanelerinde görev yapan sağlık çalışanlarının alın terlerinin karşılığı verilmeli; fedakarca yürütülen bir mücadelenin sonunda bunlar reva görülmemelidir.

 

Biz bu konuda daha önce de YÖK’üninisiyatif alarak, tüm üniversite hastaneleri için hakkaniyetli bir ek ödeme dağılımı yapılması konusunda çalışma yapması gerektiğini ifade etmiştik. Bu konudaki ısrarımızı hala sürdürüyor ve YÖK’ü göreve bekliyoruz. Hakça bir dağıtım için gereğinin yapılmasını istiyoruz.

 

Mümtaz Kamil DURAK

Türk Sağlık Sen Isparta Şube Başkanı

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÜNİVERSİTE, HASTANESİÇALIŞANLARI, GÖZ, ARDI, EDİLEMEZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı