Türk Sağlık-Sen Isparta Şube Başkanlığı 2 Eylül 2020 Çarşamba basın açıklaması yapacak
Haber
01 Eylül 2020 - Salı 14:48
 
Türk Sağlık-Sen Isparta Şube Başkanlığı 2 Eylül 2020 Çarşamba basın açıklaması yapacak
ISPARTA Haberi
Türk Sağlık-Sen Isparta Şube Başkanlığı 2 Eylül 2020 Çarşamba basın açıklaması yapacak

Mart 2020 ayı itibariyle ülkemizin içinden geçtiği zor şartlar, önceliğin sağlık sektörüne verilmesi gerekliliğini, sağlığın olmazsa olmaz 1. değer olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Bu zor şartlar altında Türkiye Kamu-Sen bütün iş kollarında olduğu gibi sağlık iş kolunda da Türk Sağlık Sen olarak   

 

çalışma alanlarında sağlık çalışanları ile beraber oldu. Pandemi münasebeti ile ortaya çıkan ilave sıkıntıları, mevcut sıkıntılara ilave ederek mücadelemize devam ettik. İl bazında ve Türkiye genelinde anlık çözüm arayışlarında gerekeni yaparken, genel sıkıntıları, senelere sari sıkıntıları, beklentileri, vaatleri de gündemden düşürmedik. Bu bağlamda her türlü etkinlikten, girişimden, mücadeleden geri durmadık. Bundan sonra da durmayacağız. Ta ki hak, haklıya teslim edilinceye kadar.  Sonuna kadar sahada, Profesöründen hizmetlisine, sözleşmeli çalışanından 4 d daimi işçisi ile bir bütün olan sağlık çalışanlarının yanındayız. Verilen mücadelenin farkındayız. Biz de sorumluluğumuzun gereğini yapmak için meydanlardayız.

 

2 Eylül 2020 Çarşamba Türkiye genelinde meydanlarda olacağız. Birikmiş sıkıntıları yüksek sesle tekrar haykıracak, çözüm arayışımızı eş zamanlı olarak dile getireceğiz. 

 

Türk Sağlık Sen Genel Merkezi'nin yurt genelinde aldığı eylem kararına istinaden Isparta Valilik Makamı'na Isparta Şube Başkanlığı olarak bilgilendirme yazısı yazdık. Bu yazıda 2 Eylül Çarşamba saat 13.30 da Üniversite Hastanesi önünde, saat 16.00 da Şehir Hastanesi önünde sosyal mesafe ve diğer Covid 19 la mücadele  tedbirleri alınarak basın açıklaması yapacağımızı, sahadaki sıkıntıları bir kez daha dile getireceğimizi ifade ettik.

 

Isparta Valilik Makamı'ndan gelen yazılı cevapta " Isparta İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun 13.06.2020 tarih ve 2020-56 sayılı kararında "İlimizde yapılması planlanan basın açıklamalarının, yalnızca parti/sendika/dernek/sivil toplum kuruluş binaları içerisinde veya önünde 50 kişiyi geçmeyecek sayıda katılımcıyla ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yapılabileceğine... " denildiğinden talebiniz uygun görülmemiştir. " denilmiştir.

 

Bu yüzden bahse konu olan basın açıklaması 02 Eylül 2020 saat 18.00 de Türk Sağlık Sen Isparta Şube Başkanlığı Halı Sarayı Kat:1 de yapılacaktır.

 

Bu mücadelemize destek için basın açıklamamıza katılımlarınızı bekler saygılar sunarım.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türk, Sağlık-Sen, Isparta, Şube, Başkanlığı, 2, Eylül, 2020, Çarşamba, basın, açıklaması, yapacak, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı