TİNGADER’den İSAK’a ziyaret
Haber
21 Ekim 2021 - Perşembe 00:05
 
TİNGADER’den İSAK’a ziyaret
TİNGADER Genel Başkan Yardımcısı Aktürk ve Ankara Şube Başkanı Çadırcı, İSAK Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Bayram Altan’ı ziyaret etti.
ANKARA Haberi
TİNGADER’den İSAK’a ziyaret

 

SENA AKTÜRK - ANKARA

 

TİNGADER (Tüm İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği) Genel Başkanı Müslüm Aktürk ile TİNGADER Ankara Şube Başkanı Habip Çadırcı, İSAK (İslam Ülkeleri Akademisyenler ) Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı (Başbakan E. Danışmanı) Prof. Dr. Bayram Altan’ı Ankara’daki ofisinde ziyaret ettiler.

 

TİNGADER hakkında Prof. Dr. Altan’a bilgi veren Müslüm Aktürk, “Sayın hocamızla aylardan beri telefonla görüşüyoruz ancak yüz yüze görüşme fırsatımız olmamıştı. Bize zaman ayırdığı için zatı-alilerine teşekkür ediyoruz, çalışmalarında başarılar diliyoruz” dedi.

 

TİNGADER’in ülke genelinde teşkilatlanma sürecinin devam ettiğini vurgulayan Aktürk, Ankara şubesinin de bir süre önce Habip Çadırcı başkanlığında kurulduğunu söyledi.

 

TİNGADER Ankara Şube Başkanı Habip Çadırcı ise aynı zamanda Şanlıurfa Platformu Genel Başkanlığı görevini devam ettirdiğini hatırlattı. Geleneksel hale getirdikleri ve yılın başarılı isimlerine ödül verdikleri bu seneki töreni Kasım ayında yapmayı planladıklarını belirten Çadırcı, ödül almaya hak kazanan isimler arasında İSAK Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Bayram Altan’ın da yer aldığını ifade etti.

 

İSAK (İslam Ülkeleri Akademisyenler ) Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı (Başbakan E. Danışmanı) Prof. Dr. Bayram Altan da söz konusu ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek TİNGADER Genel Başkan Yardımcısı Müslüm Aktürk, Ankara Şube Başkanı Habip Çadırcı’ya teşekkür etti.

 

Prof. Dr. Altan ayrıca, imzaladığı “HAYATIMIZI AYDINLATAN ALTIN SÖZLER” isimli kitabından konuklarına hediye etti.

 

İSAK (İSLAM ÜLKELERİ AKADEMİSYENLER) VAKFI:

Başta Türkiye olmak üzere İslam Ülkelerinin eğitim, sağlık, ilmi, kültürel, sosyal ve ekonomik kalkınmasına yardımcı olmak üzere bilgili ve aydın genç Akademisyenlerin yetişmesine maddi ve manevi katkıda bulunarak, gençlerin ülkemize, memleketimize, İslam Dünyasına ve bütün insanlığa faydalı olmalarını sağlamak amacıyla milli, manevi, ahlaki, dini ve örfi özelliklerle mücehhez olarak gelişmeleri için her türlü yasal destekte bulunmak ve bu amaca yönelik her türden yasal çalışmayı yapmaktır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TİNGADER’den, İSAK’a, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı