TARSUS DOĞA PARKININ YENİ MİSAFİRLERİ
Haber
18 Nisan 2021 - Pazar 11:16
 
TARSUS DOĞA PARKININ YENİ MİSAFİRLERİ
Haberin detayları
MERSİN Haberi
TARSUS DOĞA PARKININ YENİ MİSAFİRLERİ

 

 

TARSUS DOĞA PARKI’NIN YENİ SAKİNLERİ: NİSAN VE SEKO

 

 

DOĞA PARKI’NIN YENİ MASKOTLARI: YAVRU BABUN VE SIRTLAN

 

ANNELERİ TARAFINDAN İSTENMEYEN BABUN VE SIRTLAN YAVRUSU BÜYÜKŞEHİR’E EMANET

 

Büyükşehir Belediyesi Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi’nin bünyesindeki Tarsus Doğa Parkı’nda babun ile sırtlan doğum yaptı. Anneleri tarafından istenmeyen babun ve sırtlan yavrularıyla Doğa Parkı veteriner hekimleri ilgileniyor. “Nisan” ismi verilen babun yavrusu, hayvanlar için hazırlanan kuvöze konularak, biberonla besleniyor. “Seko” adını alan sırtlan yavrusu ise özel bir kafeste koruma altına alındı.

 

 

Farklı türlerden onlarca çeşit hayvana ev sahipliği yapan Tarsus Doğa Parkı’na, her geçen gün yeni canlılar katılıyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi bünyesinde hizmet veren Tarsus Doğa Parkı’nda bulunan ve diğer adı Habeş maymunu olan babun ile ana vatanı Afrika ve Asya olan sırtlan doğum yaptı.

 

 

Anneleri reddetti, Büyükşehir’in veterinerleri bakıyor

 

Doğal yaşam alanlarında çeşitli nedenlerle yaralanan farklı türlerden birçok hayvanın tedavi edildiği Tarsus Doğa Parkı kliniğindeki veteriner hekimler, bu kez de anneleri tarafından kabullenilmeyen babun ve sırtlan yavrularına bakıyor.

 

Geçtiğimiz günlerde dünyaya gelen dişi babun yavrusu, annesi tarafından kabullenilmeyince Tarsus Doğa Parkı veteriner kliniğinde bulunan kuvözün içerisine konuldu.

 

Veteriner hekimler tarafından biberonla beslenen babun yavrusuna “Nisan” ismi verildi. Sağlık durumu iyi olan babun yavrusu, biraz büyüdükten sonra annesinden farklı bir kafese bırakılacak.

 

 

Yine annesi tarafından istenmeyen ve “Seko” olarak adlandırılan sırtlan yavrusu da klinikte bulunan özel bir kafeste koruma altına alındı.

 

Kaynak: Editör: Ahmet ÇELİK
Etiketler: TARSUS, DOĞA, PARKININ, YENİ, MİSAFİRLERİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı