TISİAD Genel Başkanı Kılıç’tan Ramazan Bayramı mesajı
Haber
14 Mayıs 2021 - Cuma 15:53
 
TISİAD Genel Başkanı Kılıç’tan Ramazan Bayramı mesajı
Türkiye Irak Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TISİAD) Genel Başkanı Nevaf Kılıç, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
MERSİN Haberi
TISİAD Genel Başkanı Kılıç’tan Ramazan Bayramı mesajı

Nevaf Kılıç mesajında şunları söyledi:

 

“Sevgi, hoşgörü, sabır ve yardımlaşmanın en güzel örneklerinin sergilendiği, Ramazan ayından, bu güzel manevi mevsimden sonra kardeşlik ikliminin ve dayanışma ruhunun tazelendiği bayramı buruk ve hüzünlüde olsa yaşıyoruz.

 

Zira Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’ya yapılan ahlaksız, vicdansız saldırılar yüreğimizi yakmaktadır. Üç dinin kutsallarını bünyesinde barındıran insanlığın ortak mirası ve en kadim şehri Kudüs’ü vicdansız, ahlaksız, hukuksuz kirleten zalimleri en güçlü şekilde kınıyorum. Unutulmamalıdır ki Mescid-i Aksa’ya yapılan saldırılar tüm İslam Alemine yapılmış saldırılardır. Ülke ve millet olarak Filistin coğrafyasındaki kardeşlerimizin yanındayız. Bu alçak saldırılar derhal ve bir daha tekerrür etmeyecek şekilde durdurulmalı, zalim terörist devlet İsrail’in fütursuzca saldırıları son bulmalıdır. Bu vahşi saldırılara duyarsız kalanlar insanlık vicdanında mahkum olmaktan kurtulamayacaklardır.

 

Dünya olarak Pandemi ile mücadele ederken bu bayramı da ülke olarak evlerimizde geçireceğiz. Tedbirlere uymak bizleri yakınlaştıracaktır. İnşallah yakın zamanda bu illetten kurtuluşa ereceğiz. Bu yaşadığımız Mübarek Ramazan Bayramının acılara, dertlere şifa olmasını diliyorum. Bu düşüncelerle İslâm Aleminin Ramazan Bayramını kutluyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: TISİAD, Genel, Başkanı, Kılıç’tan, Ramazan, Bayramı, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı