TIP FAKÜLTESİ HASTANESİNDE HASTALARA İHANET DEĞİLSE BU REZALETE KİM DUR DİYECEK?
Haber
18 Kasım 2021 - Perşembe 23:59
 
TIP FAKÜLTESİ HASTANESİNDE HASTALARA İHANET DEĞİLSE BU REZALETE KİM DUR DİYECEK?
- Haberi
TIP FAKÜLTESİ HASTANESİNDE HASTALARA İHANET DEĞİLSE BU REZALETE KİM DUR DİYECEK?

Sayın Çarıkçı siz SDÜ rektörü müsünüz?

Yoksa s.... çobanı mısınız?

Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi - Isparta

Zamanında sizin tekrar SDÜ’ye rektör seçilmemeniz için çok büyük bir mücadele ettik. Tekrar seçilmeniz halinde SDÜ’nün çok şey kaybedeceğinden bahsettik. Siz kurucu rektör merhum Prof. Hasan Gürbüz’ün fabrika ayarlarına üniversiteyi getiremeyeceğinizden bahsettik. SDÜ’nün göbeğindeki YDA’nın AVM’sinin Isparta esnafına ticari ihanet olduğundan bahsettik.

SDÜ’de sizin ancak resmi rektör olarak ve sadece imza atan, talimat alan, döner sermayeden aldığınız paraların hesabını yapan ve peşinden koşan bir rektör olduğunuzdan bahsettik. Kamuoyunda yerleşen algıya göre SDÜ’de sadece siz resmi rektör olarak değil, siyasi, ticari ve fiili rektörlerinde yönetmekte olduğundan bahsettik.

Manyetik Rezonans Görüntüleme (MR) - Ankara Magnet Hastanesi | Özel Hastane  Ankara | Özel Hastane Fiyatları Ankara

Değerli Haber Akdeniz Kulis Masası okurları,

Prof. Dr. Alim KOŞAR - Süleyman Demirel Üniversitesi

TIP Fakültesi Dekanı Prof. Alim Koşar’ın teknik direktörlüğünü yaptığı, TIP Fakültesi Başhekimi Prof. Rasih Yazkan’nın antrenörlüğünde koskocaman TIP Fakültesi Hastanesi tarihinin en karanlık günlerini yaşıyor.

 

Önce binbir zahmet ve mücadele ile kurulan Organ Nakli Ünitesi kapanacak ve hiç kimse ses çıkarmayacak.

 

TIP Fakültesinden sorumlu rektör yardımcısı Prof. Ali Durupcu, sağlıktan uzaktan-yakından hiç anlamayacak, FETÖ ile mücadele ediyoruz adı altında onlarca akademisyenin canını okuyacak, elmalarla armutlar birbirine karıştırılacak ve en sonunda da yatan hastalar ortada bırakılmakla eşdeğerde zulme ve çileye mahkum edilecek.

 

NE OLMUŞKİ?

 

Şehir Hastanesi ile TIP  Fakültesi hastanesinin EMAR hizmetlerini yürüten firma ile SDÜ yönetimi arasında meydana gelen uyuşmazlık sonucunda dünden itibaren EMAR cihazları faaliyetine son verilmiştir.

 

DEĞERLİ HABER AKDENİZ KULİS MASASI OKURLARI,

 

SDÜ rektörü İlker Çarıkçı Başhekimi Prof. Rasih Yazkan’ın hastaların mağduruiyetinin tek sebebi haline geldikleri yaygın bir kanaat halindedir. Zira ABD Başkanı aylar önce EMAR sözleşmesini hazırlayıp teslim etmiş olmasına rağmen rektörlüğün bu konuda hiçbir çözüm odaklı yaklaşımdan yana olmadığı yaptığımız araştırmalarla ortaya çıkmıştır. 

 

TIP  FAKÜLTESİ HASTANESİNDE BUNDAN SONRA YATAN HASTALARA NE OLACAK?

 

Tam Donanımlı 5 Ambulans Isparta'da haberi

1- Yatan hastalar ambulanslarla yada kendi imkanlarıyla dışarıda EMAR çektirmek için hastane kılık kıyafetleri ile köşe bucak dolaşacak.

2- SDÜ rektörü İlker Çarıkçı’da bugüne kadar önlem almadığı ve hastaları mağdur ettiğinden dolayı hiç yüzü kızarmayacak ve kendisi ise o koltuğa oturtanlara da hiç hesap vermeyecektir.

YÖK başkanı kim? YÖK başkanı Prof. Erol Özvar kimdir? Erol Özvar kaç  yaşında, nereli? Erol Özvar biyografisi! - Haberler

3- YÖK yeni Başkanı Sayın Prof. Erol Özvar’ın gelişmelerden haberi olması halinde bu rezalete ya seyirci kalacak yada rektör Çarıkçı’nın görevine son verilmesi için harekete geçecektir.

4- 15 Kasım 2021 tarihinden itibaren EMAR cihazının sökülmesi ve taşınması en az 30-40 gün sürecektir.

5- Yeni bir teknik şartname hazırlanarak ihaleye çıkılacak ve bugünden itibaren de 5-6 ay zaman geçecektir. Hastalar perişan halde dolaşacaklar.

6- Geçen bu süre içerisinde SDÜ rektörü Çarıkçı ve avanesi döner sermayeden bugüne kadar aldıkları paraları yine almaya devam edecekler.

Hastalar mağdur olmuş, sürülmüş, ölmüş onların hiç umurunda bile olmayacaktır.

 

DEĞERLİ HABER AKDENİZ KULİS MASASI OKURLARI,

Biz her zaman kamuoyunun yanında olduk. Daha öncede TIP  Fakültesi Hastanesinde hastaların uğradığı mağduriyetleri dile getirdik. 

 

SDÜ rektörü olarak İlker Çarıkçı’nın yerine TIP  Fak. Hastanesindeki bir Prof’un (İbrahim Barutçu) rektörlük kararnamesinin imzalandığını duyan şol taife-i mezburenin rektör atama kararnamesini nasıl iptal ettirerek Sayın Cumhurbaşkanı’nı yanılttıklarını yazdık. Ve hatta Resmî Gazetenin yayınını, atama kararnamesinin ilanını, 5 saat boyunca geciktirdiklerinide yazmıştık.

 

DEĞERLİ HABER AKDENİZ KULİS MASASI OKURLARI,

Şimdi ne oldu? Her şey ortada. Tarih bizi haklı çıkardı. Rektör Çarıkçı çuvalladı, döner sermayeden defalarca köşeyi döndü.

Isparta SDÜ'ye ikinci hastane projesi - Sağlık Haberleri

Hastanede yatan yüzlerce hasta ve hasta sahiplerinin beddualarıyla rektörlük koltuğunda oturan sayın Çarıkçı size sesleniyoruz: NE ZAMAN İSTİFA EDECEKSİNİZ?

 

Bu insanların (hastaların) yakasından artık elinizi çekme zamanı gelmedi mi?

 

Siz o veballi koltukta oturmaktan zevk mi alıyorsunuz?

TBMM BAŞKAN VEKİLİ BİLGİÇ SDÜ'YÜ ZİYARET ETTİ

Sizin o makama gelmeniz için büyük bir mücadele veren vekil Süreyya Sadi Bilgiç’in emir ve talimatlarıyla bugüne kadar hep esasduruş halinde oldunuz. Sayın Bilgiç, sizin EMAR çıkmazınıza bugüne kadar bir çözüm üretmedi mi? Yoksa O’nun böyle bir sorundan haberi yok

muydu?

 

SONUÇ:

Türkiye’de hiçbir hastanede olmayan böyle bir rezalet karşısında aldığınız maaş ile döner sermayeden mumtazam olarak her ay aldığınız paralar, yatan hastalardan daha önemli ise yerinizde durun ve o koltuğa sımsıkı sarılın, istifa etmeyin.

 

SAYIN ÇARIKÇI SİZİN BU YAPTIĞINIZ TIP FAKÜLTESİNDE HASTALARA İHANET DEĞİLSE BU REZALETE KİM DUR DİYECEK?

 

NOT: SDÜ TIP  Fakültesi Hastanesinde yatan hasta sahiplerinin SDÜ rektörü ve hastane yönetimine dava açacakları da bize gelen bilgiler arasındadır

Mehmet Ali ÇELİK

Haber Akdeniz İmtiyaz Sahibi

TİNGADER (Tüm İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği) Gn. Bşk.

TGF (Türkiye Gazeteciler Federasyonu) Isparta İl Temsilcisi

Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı üyesi

.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TIP, FAKÜLTESİ, HASTANESİNDE, HASTALARA, İHANET, DEĞİLSE, BU, REZALETE, KİM, DUR, DİYECEK?,
Yorumlar
Haber Yazılımı