SÜREYYA SADİ BİLGİÇ ve ŞÜKRÜ BAŞDEĞİRMEN İÇİN KİM KİME NE DEDİ?
Haber
17 Kasım 2021 - Çarşamba 23:32
 
SÜREYYA SADİ BİLGİÇ ve ŞÜKRÜ BAŞDEĞİRMEN İÇİN KİM KİME NE DEDİ?
ISPARTA Haberi
SÜREYYA SADİ BİLGİÇ ve ŞÜKRÜ BAŞDEĞİRMEN İÇİN KİM KİME NE DEDİ?

Değerli Haber Akdeniz Kulis Masası okurları,

Geçen hafta önceki MHP İl Başkanı Nail BAYRAM, Şehir Hastanesinden evine taburcu olmuştur. Gözleri açık ama şuuru kapalıdır. Sadece görmekte ama anlatılanları anlayamamakta, kimse ile Dünya kelamı edememekte adeta bitkisel hayat yaşamaya devam etmektedir. Mevlam, Nail BAYRAM’a acil şifalar versin, O’nu ailesine ve dostlarına bağışlasın…

Cumhur İttifakının banisi, adı gibi bir Devlet adamı olan Devlet BAHÇELİ, Nail BAYRAM’a : ‘’Süreyya Sadi BİLGİÇ’e dikkat edin. O’na güvenilmez, aranıza mesafe koyun’’ demiştir. Devlet BAHÇELİ’nin bu sözünü doğrulayan çok sayıda MHP’li ile görüştüğümüzde biz Haber Akdeniz olarak hiç şaşırmadık.

Her şeyden önce kişilik haklarına saygılı olduğumuzu beyan ettikten sonra Sn. Süreyya Sadi BİLGİÇ’inde kime yada kimlere ne dediğini hiç merak ediyor musunuz?

Geçen haftadan önceki günlerde Isparta ITSO heyeti Ankara’dadır. Önce Sn. BİLGİÇ’i ziyaret ederler. Ziyarette Isparta ile ilgili sorunlar masaya yatırıldıktan sonra Sn. BİLGİÇ’i Isparta için ileri sürdüğü bir sorun ise herkesi şaşkına çevirmiştir.

Haber Akdeniz Kulis Masasının edindiği bilgilere göre Sn. BİLGİÇ, ITSO heyetine, kendisi için Devlet BAHÇELİ’nin söylediği sözlerin aynısını Isparta Belediye Başkanı Sn. BAŞDEĞİRMEN için söylediğinde herkes kendisini kuzey kutbunda zannetmiş ve donup kalmıştır. Zira BİLGİÇ, ITSO heyetine: ''Şükrü BAŞDEĞİRMEN'e güvenmeyin, aranıza mesafe koyun, O'na dikkat edin'' demiştir. Birde üstüne üstlük Sn. BİLGİÇ böyle bir talihsiz ve destursuz sözleri sarf ettikten sonra ITSO heyetine: ‘’Aman haa bu sözüm burada kalsın, sızmasın, sizden başka kimse bilmesin’’ tembihlemesini yapmaktansa geri kalmamıştır.

Sn. BİLGİÇ şimdi size Haber Akdeniz Kulis Masası olarak Isparta kamuoyu adına soruyoruz

1- Siz böyle bir söz sarf ederken Sn. Cumhurbaşkanının Sn. BAŞDEĞİRMEN’i 5 Aralık 2019 günü Isparta Belediye Başkan adayı olarak atadığının ne anlama geldiğini bilmiyor musunuz?

2- Başkan BAŞDEĞİRMEN ile bitmez tükenmez husumetiniz daha nereye kadar devam edecek?

3- Kumpas çeteleriyle başkanlık koltuğundan düşüremediğiniz Sn. BAŞDEĞİRMEN’i itibarsızlaştırmak ve en yakın dava arkadaşları ile arasına fitne fesat tohumları ekmekten nasıl bir amaç hedefliyorsunuz?

4- ITSO heyeti ile Sn. BAŞDEĞİRMEN arasında en ufak bir sorun olmadığını bildiğiniz halde siz böyle bir sözü nasıl sarf edersiniz?

5- Isparta’nın birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu bilmiyor gibi nasıl bir düşünce içerisindesiniz?

6- Dün, Turşu Market sahibi, Belediye Meclisi Üyesi Sn. GÜLATAN’ı Belediye Başkan Yardımcısı yaptıramayan eski İl Başkanı ve Milletvekili Mehmet Uğur GÖKGÖZ ile bir olarak Sn. BAŞDEĞİRMEN’i deviremeyince şimdi yeni bir makyevalist politika peşinde misiniz?

7- Dün Sn. BAŞDEĞİRMEN’i itibarsızlaştırmak isteyenlerle bugün yine kol-kola, el-ele olmanızdaki görüntü ve maksadınız nedir?

8- Siz AK PARTİ Milletvekili değil misiniz? Şükrü BAŞDEĞİRMEN’de AK Parti’den seçilmiş bir Belediye Başkanı değil midir? O halde sizin parti disiplini ve tüzüğü karşısında bu yaptıklarınız doğru mudur?

9- Siz Sn. BAŞDEĞİRMEN’e gizli ve açık siyaset peşinde koşarak çelme takma yerine daha sıkı-fıkı olmanız halinde Isparta’nın daha kazançlı olacağına inanmıyor musunuz?

10- Siz, ITSO heyetine sarf ettiğiniz talihsiz sözünüzle 6500 ITSO üyesini de üzdüğünüzün farkında mısınız?

11- Siz Sn. BAŞDEĞİRMEN’in yerine 2023 seçimlerinde Esnaf Odaları Birlik Başkanı tetikçi Ahmet TURAL’ı Belediye Başkanı Adayı yada Milletvekili yapmayı mı düşünüyorsunuz?

12- Daha düne kadar çantacınız gibi yanınızdan hiç ayırmadığınız Mehmet YAVUZ ile yollarınızı niçin ayırdınız? Hala bu kişinin AK Parti İl Başkan yardımcısı görevinde bulunmasını içinize nasıl sindiriyorsunuz?

13- Midyat/MARDİN’li eski Öğretmenevi Müdürü, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mahmut ZADEOĞLU’nun geçirdiği savcılık soruşturmalarına rağmen daha temiz bir siyaset için diğer vekiller ve AK Parti teşkilatı ile niçin konsensüs sağlayarak yeni bir Genel Sekreter ataması peşinde değilsiniz?

14- Siz niçin Miryokefalon Zaferinin tescili için bugüne kadar bir cümlelikte olsa niçin açıklama yapmadınız?

https://www.haberakdeniz.com.tr/haber-sizin-yaptIgInIz-miryokefalon-zaferinin-ruh-ve-mana-kokune-ihanetten-baska-birsey-degildir-53343.html

15- Eğer AK Parti İl Başkanı Osman ZABUN bugün akut lösemi (kan kanseri) hastalığından ölüm-kalım savaşı veriyorken ve Devlet koruması altındayken Sn. ZABUN’u o koltukta daha ne kadar tutmak için direneceksiniz?

https://www.haberakdeniz.com.tr/haber-Isparta-da-sadece-bir-kisi-devlet-korumasInda-55476.html

16- Bugün AK Parti teşkilatından bir boşluk varsa bunun temel sebebinin şahsınız olduğunu söyleyen Isparta kamuoyuna ne diyeceksiniz?

https://www.haberakdeniz.com.tr/haber-Isparta-ak-parti-il-baskanI-boslugu-daha-nereye-kadar-devam-edecek-54870.html

17- Hem siz gazetecilere yön vermeye çalışarak, kiralık ve satılık ve de emanet kalem kullanmalarına mecbur ettiğiniz besin mensuplarının yakasından elinizi çekmeyi düşünmüyor musunuz?

https://www.haberakdeniz.com.tr/haber-Isparta-basInInIn-icazete-ihtiyacI-yoktur-48405.html

18- Siz, Gazeteciler Cemiyet Başkan’ının makam aracınızın kapısının açılıp kapanmasına niçin göz yumuyorsunuz?

https://www.haberakdeniz.com.tr/haber-bas-kapIcI-mustafa-55966.html

Sizin yaptığınız gerçek gazetecilere büyük saygısızlık değilse, nedir?

https://www.haberakdeniz.com.tr/haber-kapIkulu-muhammed-el-penceye-devam-et-56005.html

19- Siz, Kapıcı Mustafa’dan sonra Kapı Kolu Muhammet içinde ortaya koyduğunuz eylem yada eylemlerle kime ne mesaj vermeyi düşünüyorsunuz?

20- Sn. BİLGİÇ, SDÜ Rektörlük seçimlerinde sizin dediğiniz oldu ve İlker ÇARIKÇI’yı resmi rektör yaptınız.

Şimdide ISUBÜ Rektörlüğüne sizin istediğiniz (Prof. DULUKÇU) olmayınca önümüzdeki yıllarda Rektörlük seçimlerinde ISUBÜ’ye Rektör olarak TKDK Isparta İl Müdürü Prof. Süleyman GÜLCÜ ile ISUBÜ Genel Sekreterliğinede İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mahmut ZADEOĞLU’nu getirmek için şimdide hazırlıklar içerisinde olduğunuz söylenmektedir, doğru mudur?

https://www.haberakdeniz.com.tr/haber-aybatIlI-ya-baskIn-55262.html

21- Yine eski Isparta Belediye Başkanı Mehmet AYBATILI’nın oğlu Hüseyin AYBATLI’nın Ali KURT’u hunharca, kalleşçe ve haince öldürmesinden sonra Kanal32’ye savcılık kararıyla emniyetçe 8-10 polis ile Primehmet mah. Muhtarlığının gözetiminde bir baskın düzenlenmiştir.

Sizin Kanal32 baskınından haberiniz var mıydı?

Sizin kamuoyunda dillendirilen algıya göre Kanal32’ye yapılan baskından haberinizin olduğu, AYBATILI’yı köşeye sıkıştırarak RTÜK tarafından TV’nin kapatılacağı göz dağını verdiğiniz ve Kanal32’yi çok ucuz bedelle satın alacağınız söylenmektedir, bu doğru mudur?

22- Sn. BİLGİÇ bu ve buna benzer daha çok sorularımız varken şimdilik bunlarla yetiniyoruz ve diyoruzki siz Türkiye’de önemli bir protokolde bulunuyorsunuz.

Not: O nedenle Isparta Kamuoyu sizden taşıdığınız o makamın ağırlığına denk bir duruş beklerken her türlü dedikodudan uzak, barışık, kucaklayıcı, birlik ve beraberlikte öncü bir siyasetçi olmanız beklentisi içerisinde olduğunu unutmayın, olur mu?

 

 

Mehmet Ali ÇELİK

Haber Akdeniz İmtiyaz Sahibi

TİNGADER (Tüm İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği) Gn. Bşk.

TGF (Türkiye Gazeteciler Federasyonu) Isparta İl Temsilcisi

Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı üyesi

Kaynak: Editör: Ahmet ÇELİK
Etiketler: SÜREYYA, SADİ, BİLGİÇ, ve, ŞÜKRÜ, BAŞDEĞİRMEN, İÇİN, KİM, KİME, NE, DEDİ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı