SSK, SGK, BAĞKUR ve MEMUR EMEKLİSİNİN GÖZÜ KULAĞI BU HABERDE 500 TL ZAM GELİYOR
Haber
30 Eylül 2021 - Perşembe 09:02
 
SSK, SGK, BAĞKUR ve MEMUR EMEKLİSİNİN GÖZÜ KULAĞI BU HABERDE 500 TL ZAM GELİYOR
İşte haberin detayları
EKONOMİ Haberi
SSK, SGK, BAĞKUR ve MEMUR EMEKLİSİNİN GÖZÜ KULAĞI BU HABERDE 500 TL ZAM GELİYOR

Milyonlarca emeklinin gözü kulağı ekim ayında gelecek haberde… Yeni düzenleme ile emeklilere seyyanen zam emekli maaşları en az 500 TL artacak. Peki emekli intibak düzenlemesi ne zaman yapılacak? Ekim ayı emekli maaşları artacak mı? TBMM'de Emekli intibak yasası çıkacak mı?

İlan365.net'te yer alan habere göre, hem intibak yasası hem de seyyanen zam ile emekli maaşlarında ciddi bir iyileştirme yapılacak. Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Başkanı Kazım Ergün, yaptığı açıklamada zorlu şartlarda hayatlarına devam eden emekliler için çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Peki emekli intibak düzenlemesi ne zaman yapılacak? Ekim ayı emekli maaşları artacak mı? TBMM'de Emekli intibak yasası çıkacak mı?

Milyonlarca emekli gözünü dikti Ekim ayını bekliyor. Çünkü Ekim ayında memur emeklisinin maaşlarına ek ödeme yansıyacak ve ek ödemeler de zamlı olarak hesaplara yatacak.

Milyonlarca SSK, SGK Bağ-kur ve memur emeklisi seyyanen zam alacak. En az 500 TL olarak yapılacak olan zam, Ekim ayı maaşlarına yansıyacak.

Diğer yandan Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Başkanı Kazım Ergün, dernek olarak tüm emeklileri yakından ilgilendiren intibak düzenlemesine ilişkin görüşmelerinin de devam ettiğini açıkladı.

Bu düzenlemenin hayata geçmesi halinde 2000 yılı öncesi ile 2000 yılı sonrası emekliler arasındaki maaş farkı giderilmiş olacak.

TÜED Başkanı Ergün emekli maaşlarındaki bu fark için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup gönderdiklerini ve talepte bulunduklarını açıklarken ayrıca en düşük emekli maaşının da asgari ücret seviyesinde olmasını istediklerini dile getirdi.

Yapılan tüm bu açıklamalar sonrasında milyonlarca emekli ise gözünü son dakika gelişmelerine çevirmiş durumda. Ekim ayı emekli maaşları artacak mı? TBMM'de Emekli intibak yasası çıkacak mı gibi bir çok sorunun yanıtı arama motorunda araştırılıyor.

Emekliler, Ekim ayında biran önce meclis gündeminde intibak yasasının görüşülmesini ve onaylanmasını bekliyor. Ancak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in açıklamalarından yola çıkarak bakıldığında meclisin Ekim ayında ilk gündemi 3600 ek gösterge düzenlemesi olacak.

Bu konunun karara bağlanmasının hemen ardından da emeklilere son dakika müjdesi verileceği tahmin ediliyor. Yani milyonlarca emekliyi ilgilendiren intibak yasası Ekim ayında onaylanabilir.

İntibak yasası emekliler için önemli. Çünkü yapılan düzenleme ile beraber emekli maaşlarına en az 500 TL zam gelecek. Bu durumda en düşük emekli maaşı asgari ücret düzeyine çekilecek. Ekim ayının ilk günlerinde intibak yasası görüşülür ve onay da alırsa emekliler Ekim ayı maaşlarını zamlı olarak cebine koyabilir.

 

Kaynak: Editör: Ahmet ÇELİK
Etiketler: SSK,, SGK,, BAĞKUR, ve, MEMUR, EMEKLİSİNİN, GÖZÜ, KULAĞI, BU, HABERDE, 500, TL, ZAM, GELİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı