SİGARA ve ALKOLE BİR ZAM DAHA GELİYOR
Haber
27 Haziran 2022 - Pazartesi 11:24
 
SİGARA ve ALKOLE BİR ZAM DAHA GELİYOR
EKONOMİ Haberi
SİGARA ve ALKOLE BİR ZAM DAHA GELİYOR

Dünya genelinde devam eden ekonomik kriz ve Rusya Ukrayna savaşı bir çok ürüne zam gelmesine neden oluyor. Alkol ve sigara için yeni zamların kapıda olduğunu Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş açıkladı. 

Alkol ve Sigaraya Yine Zam…

Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş sigara ve alkole zam sinyali vererek, “Temmuzun ilk haftası sigara ve alkole zam gelebileceği yönünde fısıltılar var. Fakat, henüz net değil. Hafta sonu netleşir. Biliyorsunuz motorin fiyatları çok yükseldi. Dolar kuru da yerinde durmuyor. Kur artışı devam ediyor. Bu çerçevede temmuz ayının ilk haftası zam gelebileceği yönünde bir beklentimiz var. Sigara ve alkolde yüzde 15 ile 20 aralığında bir artış söz konusu olabilir” dedi.

Ocak, Mart ve Mayıs ayında gelen sigara zamları ardından güncel sigara fiyatları merak ediliyor. En son 27 Mayıs 2022’de Sigara ve alkol fiyatlarında ÖTV zammı uygulanmıştı. Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararıyla 27 Mayıs’ta alkollü içkilerde ÖTV’ler artırılmıştı. Bu artışla birlikte içki fiyatları da yükselmişti.

Kaynak: Editör: Ahmet ÇELİK
Etiketler: SİGARA, ve, ALKOLE, BİR, ZAM, DAHA, GELİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı