ŞEHRİN SAĞIR SULTANLARI
Haber
30 Ocak 2020 - Perşembe 19:53
 
ŞEHRİN SAĞIR SULTANLARI
ISPARTA Haberi
ŞEHRİN SAĞIR SULTANLARI

ŞEHRİN SAĞIR SULTANLARI

Kazakistan’da sınır savaşı yapılırken zamanın Devlet Başkanı askerlere ‘’Evlatlarım, atın üzerinde vurulduğunuz zaman düşeceğinizde belinizde bağlı olan ipi eğere takın. Atın gittiği noktaya kadar sınır bizim olacaktır. Şayet tutunamayıp düşerseniz kemerinizi bağlayın. Nasıl olsa öleceksiniz, kemer kopuncaya kadar sınır bizim olacaktır. At da vurulursa, süründüğünüz noktaya kadar ilerleyiniz. Artık, mecaliniz kalmadı, ölüyorsunuz. O zaman son bir hamle ile mızrağınızı atınız. O nokta bizim sınırımız olacaktır.’’

 

Değerli Haber Akdeniz okurları,

Açıkca anlaşılacağı gibi savaşlar, Valilik makamının ‘’ törenler ve bayramların toplanma alanlarının gösteri yürüyüşlerinin yapılacağı alan tespitine benzemez.’

 

O zaman ‘’SAVAŞIN NEREDE KAZANILDIĞI ÖNEMLİ DEĞİL MÜHİM OLAN SAVAŞI KAZANMAKTIR’’ sözüyle ‘’SAVAŞI KAZANDA, İSTER MASADA, İSTER KASADA KAZAN, AMA MUTLAKA KAZAN MANTIĞI’’ ortaya çıkar.

 

Bu şartlarda bunları konuşabilenler, cumhuriyet hükümeti ile çelişkiye düşenlerdir.

Sn. Cumhurbaşkanlığı önderliğinde yedi düvele karşı duran bir ruhun içinde bu anlayış olamaz.

Biz Kuzey Irak’ta savaşı kazandık, Suriye’de savaşı kazandık. Allah’a ısmarladık…

 

Şairin bir sözü var;

‘’Bir yere denince Türk ülkesi, gözüm bayrak arar kulağım ezan sesi.’’

Siz Dünyadeki misyonerlerin, dağ-taş-tepe gezmeleri, ‘’kilise çanı’’ aramalarındaki esas maksadı ne olduğunu biliyor musunuz?

Kim diyebilir, Alparslan Malazgirt savaşını neden kazanmıştır?

17 Eylül 1176’da (Yenice Sivrisi / Gelendost) Miryokefalon savaşını kazanan II.Kılıçarslan yanlış mı  yapmıştır?

Değerli Haber Akdeniz okurları,

Bu kin ve bu ihtiras başka  şeyleri çağrıştırıyor. şimdi soruyoruz,

1-17 Eylül 2019’da başlattığımız ‘’MİRYOKEFALON SAVAŞININ KAZANILDIĞI YERİN TESCİLİ KAMPANYASI’’ için bunca emek çekerek  verdiğimiz mücadelede herkes konuşmuştur. Herkes tescil için yanınızdayız demişken, Sn. Vali Ömer Seymenoğlu hala niçin sessizliğini korumaktadır?

2- Yürüttüğümüz kampanya kapsamında TTK (Türk Tarih Kurumu), Milletvekilleri Sn. Recep Özel, Sn. Mehmet Uğur Gökgöz, Sn. Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Sn. İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Keskin, ISUBÜ Rektörü Sn. Prof. İbrahim DİLER, Sn. CHP İl Başkanı Ahmet Kürkçü, Sn. Gökmen Hakkı Gökmenoğlu, Sn. İYİ Pati İl Başkanı Özgür Tandoğan, Sn. BBP İl Başkanı Şener Taşören , Sn. DP İl Başkanı Mustafa Marulcu, Sn. MHP Mrk. İlçe Başkanı Gürsan Taştekin, Sn. Türk-iş Isparta İl Başkanı Osman Korkmaz, Sn. MÜSİAD Isparta İl Başkanı Alaattin ERKOÇ, Sn. Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök, Sn. Gelendost Belediye Başkanı Mehmet Sezgin, Sn. Senirkent Belediye Başkanı Kadir Heybeli,Sn.TÜMSİAD Isparta İl Başkanı Mehmet Pamuk, Sn.IYAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Aykut Tezcanlı, Sn. DSİ Genel Başkanı Mevlüt Aydın ve Yenice Sivrisi / Gelendost tarihi tespit ve araştırmalarla tarihin seyrini değiştireceğine inandığımız Sn. Yüksek Mühendis Ramazan TOPRAKLI Şahsi çıkarları için mi uğraşıyorlar?

3- Isparta Valisi Sn. Seymenoğlu İl Başkanı Osman Zabun ile Millet vekili Süreyya Sadi Bilgiç’ten Miryokefalon için Isparta kamuoyu adına açıklama bekliyoruz.

4- Isparta Coca- Cola fabrikasının açılışı için Anadolu Grubunu devreye sokarak Sn. Cumhurbaşkanını Isparta’ya getirten TBMM Başkanvekili Sn. Süreyya Sadi BİLGİÇ’i Miryokefalon Zaferinin Kazanıldığı  Yerin Tescili için harekete geçmesini bekliyoruz. Milletvekilleri Sn. Özel ve Sn. Gökgöz gibi  TTK nezdinde ve cumhurbaşkanlığı katında siyasi lobi yapmasını talep ediyoruz.

5- Mart 2020’de yerli ve yabancı katılımcıların bir araya geleceği iki etkinlik ve tescil öncesi herkesi Miryokefalon Zaferinin Kazanıldığı Yerin Tescili için: ‘’DURMAK YOK. YOLA DEVAM’’ diyoruz.

 

Haber Akdeniz

Mehmet Ali ÇELİK

Kaynak: (HABER AKDENİZ) - HABER AKDENİZ Editör: Mehmet Ali ÇELİK
Etiketler: ŞEHRİN, SAĞIR, SULTANLARI,
Yorumlar
Haber Yazılımı