SALDA GÖLÜ ATLI JANDARMA TİMLERİNE EMANET
Haber
22 Haziran 2022 - Çarşamba 10:21
 
SALDA GÖLÜ ATLI JANDARMA TİMLERİNE EMANET
BURDUR Haberi
SALDA GÖLÜ ATLI JANDARMA TİMLERİNE EMANET

Atlı jandarma timi her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Salda Gölü çevresinde devriyeye başladı. İşte detaylar....

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği, yoğun bir turizm potansiyeline sahip olan Burdur ili Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Gölünün sahip olduğu doğal güzelliklerin, çevresinde bulunan ormanlık alanların korunması, gölün ve çevresindeki ormanlık alanların yoğun ziyaretçi sayısından olumsuz etkilenmemesi maksadıyla 2020 yılı yaz döneminden itibaren Jandarma Atlı Timi görevlendirmesi yapılmaktadır.

 Bu doğrultuda, Jandarma Genel Komutanlığınca, Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi Komutanlığında (JAKEM K.lığı) görevli Atlı Jandarma Timinin Burdur İli Yeşilova İlçesinde bulunan Salda Gölü'nde bu yıl da 06 Haziran - 12 Ağustos 2022 tarihleri arasında geçici olarak görevlendirmesi yapılmıştır.

 Atlı Jandarma Timi, Doğanbaba ormanlık alanı, Tabiat Parkı ormanlık alanı ve Orman evi çevresinde orman yangınlarını önlemek ve orman suçlarıyla mücadele etmek maksadıyla aktif olarak devriye faaliyeti yürütmektedir.

 Salda Gölü çevresinde bulunan ormanlık alanlarda piknik yapan vatandaşlar ateş yakılmaması konusunda Atlı Jandarma Timlerince uyarılmakta, çevre ve ormanla ilgili suç oluşturabilecek konularda ziyaretçiler bilgilendirilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: Editör: Ahmet ÇELİK
Etiketler: SALDA, GÖLÜ, ATLI, JANDARMA, TİMLERİNE, EMANET,
Yorumlar
Haber Yazılımı