MİRYOKEFALON BİZİM TOPRAKLARIMIZDA KAZANILMIŞTIR
Haber
03 Mayıs 2021 - Pazartesi 21:22
 
MİRYOKEFALON BİZİM TOPRAKLARIMIZDA KAZANILMIŞTIR
ISPARTA Haberi
MİRYOKEFALON BİZİM TOPRAKLARIMIZDA KAZANILMIŞTIR

Tüm Isparta kamuoyunun seçilmiş ve atanmış dinamiklerine 17 Eylül 2019 günü yapmış olduğumuz bir çağrı vardı:

''MİRYOKEFALON SAVAŞININ KAZANILDIĞI YERİN (Yenice/Sivrisi Gelendost) TESCİLİ ERGEÇ YAPILACAKTIR. O NEDENLE HERKESİ GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ''.

Değerli Haber Akdeniz okurları. Bizim öncülük ettiğimiz ve büyük bir kabul gören bu çağrıdırki, bugüne kadar neredeyse herkes Miryokefalon'un tescili için bizde varız demekten geri kalmamıştır. Her kim ile görüştüysek ''Allah sizden razı olsun. Biz bu konuyu bilmiyorduk. Sayenizde hem bilgi sahibi olduk ve hemde bizim için ne görev varsa hazırız'' cevaplarıyla karşılaştık.

İlimiz spor camiasının öncülüğünü yapan değerli dostumuz, başarılı yönetici ve işadamı Sn. Atakan YAZGAN ile de bu konuyu masaya yatırdığımızda; ''Ben TTK ( Türk Tarih Kurumu) başkanı Miryokefalon zaferinin kazanıldığı yerin (Yenice/Sivrisi Gelendost) bir an önce tescil etmelerini bekliyorum.

Zira tarihi tüm bilgi ve belgeler çok açık ve net olarak Miryokefalon zaferinin kazanıldığı yerin bizim topraklarımızda (Yenice/Sivrisi) olduğunu ortaya koymaktadır.

Bugüne kadar Haber Akdeniz'in yürüttüğü ve öncülük ettiği Miryokefalon zaferinin tescili kampanyasına destek veren herkes gibi bizde hem  Atakan YAZGAN ve Isparta32spor kulüp başkanı olarak sonuna kadar, kayıtsız şartsız destek veriyoruz. 

Ayrıca Isparta32spor'a en büyük desteği veren Sn. Şükrü BAŞDEĞİRMEN'inde Araştırmacı-Yazar Ramazan TOPRAKLI'nın ''MİRYOKEFALON'UN YERİ' isimli kitabını belediye kültür hizmetleri olarak bastırıp TBMM üyerine (HDP HARİÇ) göndermesi ve ayrıca Türk Tarih Kurumu Başkanı Birol ÇETİN'ini de Ankara'da makamında bizzat ziyaret ederek,

Miryokefalon zaferinin kazanıldığı yerin (Yenice/Sivrisi) Gelendost olarak tecilini isteyen resmi ve ilk dilekçeyi vermesi karşısında hem heyecan ve hemde büyük gurur ve onur duyuyorum. O nedenle bende Atakan YAZGAN olarak Şükrü BAŞDEĞİRMEN gibi düşünüyorum.

Yine ayrıca Isparta'nın en önemli şehirlerarası kavşağınada ''MİRYOKEFALON ZAFER KAVŞAĞI'' adını vermesinide spor camiası adına alkışlıyorum diyen Sn. YAZGAN'a bizde Haber Akdeniz olarak teşekkür ediyor, Isparta32spor'un şampiyonluğunu şimdiden hem tebrik ediyor ve hemde kutluyoruz.

 

Mehmet Ali ÇELİK

Haber Akdeniz İmtiyaz Sahibi

TİNGADER (Tüm İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği) Gn. Bşk.

TGF (Türkiye Gazeteciler Federasyonu) Isparta İl Temsilcisi

Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı üyesi

 

Kaynak: Editör: Ahmet ÇELİK
Etiketler: MİRYOKEFALON, BİZİM, TOPRAKLARIMIZDA, KAZANILMIŞTIR,
Yorumlar
Haber Yazılımı