MHP İl Başkanı Hasan Basri Sönmez; Gazetecilerle Kahvaltıda Buluştu
Haber
24 Temmuz 2020 - Cuma 12:58
 
MHP İl Başkanı Hasan Basri Sönmez; Gazetecilerle Kahvaltıda Buluştu
Geçtiğimiz günlerde MHP Genel Merkezi tarafından Isparta İl Başkanı olarak atanan Hasan Basri Sönmez, bugün ilk defa basının önüne çıktı. Kahvaltıda Gazetecilerle bir araya gelen başkan Sönmez, onların 24 Temmuz Basın Bayramını kutladı.
ISPARTA Haberi
MHP İl Başkanı Hasan Basri Sönmez; Gazetecilerle Kahvaltıda Buluştu

Başkan Sönmez ve Yönetim Kurulu Üyeleri, 24 Temmuz Gazetecilik ve Basın Bayramı münasebetiyle bugün Iyaşpark AVM’de bulunan Cadde Antre Gurme Cafe’de düzenlenen programda Isparta’da görev yapan gazetecilerle bir araya geldi.
 

SÖNMEZ; “TOPLUMUN BİLGİLENDİRİLMESİ BASINLA MÜMKÜNDÜR”
 

Programda bir konuşma yapan MHP İl Bakanı Hasan Basri Sönmez, tüm Gazetecilerin 24 Temmuz Basın Bayramını kutlayarak şunları söyledi; “Hür basın, hem demokrasinin güvencesi, hem de halkın sesidir. Türkiye’de ve dünyada meydana gelen olayların doğru, tarafsız ve hızlı bir biçimde yansıtılabilmesi, kamuoyunun ve toplumun doğru bir şekilde bilgilendirilmesi, basın mensuplarının görevlerini tam bir serbesti içinde yerine getirmeleriyle mümkündür. Anayasamızın 28. Maddesinde yer alan 'Basın hürdür, sansür edilemez' hükmüyle basın hürriyeti güvence altına alınmıştır.
 

“MHP OLARAK BASIN MENSUPLARIMIZIN YAŞADIĞI ZORLUKLARIN TAKİPÇİSİYİZ”
 

Ayrıca basının, üstlendiği misyonu hiçbir baskı altında kalmadan ve sansüre uğramadan yerine getirmesi, demokratik ve açık bir toplum yapısının göstergesidir. Çağın zorluklarına ve çeşitli siyasi engellemelere rağmen Türk Basınının topluma karşı sosyal sorumluluklarını büyük fedakârlıklarla yerine getirdiğini takdirle görüyoruz. MHP olarak basın mensuplarımızın yaşadığı mesleki zorlukların takipçisiyiz. Görevlerini yerine getirmeleri engellenen gazetecilere destek olmayı demokratik sorumluluğun gereği addediyoruz.
Bu vesileyle bütün basın mensuplarının 24 Temmuz Basın Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutlar, çalışmalarınızda başarılar dileriz” dedi.

 

Ayrıca Basri Sönmez, hala rahatsızlığı devam eden eski MHP il başkanı Nail Bayram için dua ederek başladığı konuşmasında diğer tüm il başkanlarınada bugüne kadar yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP, İl, Başkanı, Hasan, Basri, Sönmez;, Gazetecilerle, Kahvaltıda, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı