MERSİN VALİSİ ALİ İHSAN SU'DAN KOVİD-19 DEĞERLENDİRMESİ:
Haber
15 Eylül 2020 - Salı 14:39
 
MERSİN VALİSİ ALİ İHSAN SU'DAN KOVİD-19 DEĞERLENDİRMESİ:
Mersin Valisi Ali Ihsan Su, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında kent genelinde denetimler yapıldığını belirterek "Kontrollerdeki amacımız ceza yazmak değil, farkındalığı arttırmak. Ev haricindeki her alanda maske takılmasını zorunlu hale getirdik." dedi.
MERSİN Haberi
MERSİN VALİSİ ALİ İHSAN SU'DAN KOVİD-19 DEĞERLENDİRMESİ:

Su, Mersin Gazeteciler Cemiyetine (MGC) yaptigi ziyarette, yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelerek sohbet etti.

Bir gazetecinin sorusu üzerine, Kovid-19 salginina iliskin degerlendirmelerde bulunan Su, salginindan korunmak için alinan kural ve tedbirlere uyulmasi gerektigini söyledi.

 

Su, Kovid-19 tedbirlerine uyulmasi için kentteki her alanda çalisma yürüttüklerini vurgulayarak "Çok ciddi sayida filyasyon ekibimiz var. Bu ekiplerimizle pozitif vakalar ve temasli vatandaslarin kontrolünü gerçeklestiriyoruz. Bunlari izolasyona tabi tutuyor, baska kisilere temasini önleyip bulasinin artmasina engel oluyoruz. Bu, çok önemli bir faaliyet. Bu konuda çok basariliyiz, gayet iyi gidiyoruz." diye konustu.

 

- "Ev haricindeki her alanda maske takilmasini zorunlu hale getirdik"

Toplumda salgindan korunma bilincinin gelistirilmesi gerektigini belirten Su; maske, sosyal mesafe ve hijyen önlemlerinin önemine isaret etti.

 

Su, vaka sayilarinin azalmasina yönelik yürütülen çalismalara iliskin sunlari kaydetti:

 

"Dügünlerden taziyelere, is yerlerindeki çalisma sartlarindan sokaga kadar her alanda aldigimiz tedbirler var. Bunlari vatandaslarimiza söylüyoruz, uygulanip uygulanmadigini kurdugumuz denetim ekiplerimizle kontrol ediyoruz. Kontrollerdeki amacimiz ceza yazmak degil, farkindaligi arttirmak. Ev haricindeki her alanda maske takilmasini zorunlu hale getirdik. Bir kisi evinden çikiyorsa, her yerde maskesini takarak gezecek ve isini yapacak. Ilimizde genel itibariyla kurallara uyuluyor. Bu, güzel bir sey. Vatandaslarimiza maske, mesafe ve hijyen kurallarina dikkat ettikleri için tesekkür ediyorum."

 

Kentte izolasyona tabi tutulan vatandaslarin bulundugunu aktaran Su, bu kisilerin kontrollerinin, denetim ekiplerince periyodik araliklarla yapildigini ifade etti.

Su, pozitif vakalar ve onlarla temasli kisilerin izolasyonunu saglamak amaciyla kentteki bir ögrenci yurdunu hizmete açacaklarini, kurala uymayan vatandaslara adli ve idari ceza islemi uygulanacagini sözlerine ekledi.

AA
Kaynak: Editör:
Etiketler: MERSİN, VALİSİ, ALİ, İHSAN, SU'DAN, KOVİD-19, DEĞERLENDİRMESİ:,
Yorumlar
Haber Yazılımı