MEB AÇIKLADI!
Haber
03 Mayıs 2021 - Pazartesi 23:48
 
MEB AÇIKLADI!
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atamasında Önemli Gelişme
Güncel Haberi
MEB AÇIKLADI!

Milli Eğitim Bakanlığının sitesinde yer alan duyuruda, " 2021 Mart sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav yeri bilgisi e-Devlet üzerinden yayınlanmıştır" denildi.
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için adayların sözlü sınav yerlerini e-Devlet üzerinden açıkladı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, "2021 Mart sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav yeri bilgisi e-Devlet üzerinden yayınlanmıştır" denildi.

BAKAN SELÇUK AÇIKLAMALARDA BULUNMUŞTU

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada "Sürekli illeri ve ilçeleri dolaşıyorum her birinde atama bekleyen meslektaşlarımızla karşılaşıyoruz. Geliyorlar sohbet ediyoruz, konuşuyoruz. Bu sorular elbette konuşulacak. Bunlar, onların hayatının sorusu, geleceğinin sorusu. O yüzden de onların bu soruyu sormalarından daha doğal bir şey olamaz. Burada önemli olan şey şu; biz çok uzun yıllar boyunca AK Parti döneminde hep 40 binlerin üzerinde bir atamayı gördük. Geçen sene de gördük, ondan önceki senelerde de gördük. Hatta bazen daha fazla sayılar söz konusuydu" demişti.

"20 BİNLE SINIRLI KALDI"

Selçuk açıklamalarının devamında, "Bu sene salgının getirdiği koşullar ve başka bütçe olanaklarıyla ilgili olarak 20 binle sınırlı kaldı. Elbette bunun artması noktasında her kademe bizim arzlarımız, başvurularımız, tartışmalarımız, görüşmelerimiz var ve devam ediyor. Tabii ki olmasını istiyoruz. Bir taraftan da bu Milli Bakanlığının görev alanıyla Maliye Bakanlığının görev alanının ve diğer kuruluşların görev alanı açısından bakıldığında arkadaşlarımız da Milli Eğitim için en iyi olan ne ise onu istiyorlar. Fakat bütçe imkanları çerçevesinde ne yapabileceklerini paylaşıyorlar. Bu noktada biz neyi daha fazla ilerletebiliriz, bu sayıyı nasıl artırabiliriz gayreti içindeyiz" ifadelerien yer vermişti.

Kaynak: Editör: Burcu YILMAZ
Etiketler: MEB, AÇIKLADI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı