MASKE SAHTEKARLARI...
Haber
27 Ağustos 2020 - Perşembe 13:43
 
MASKE SAHTEKARLARI...
Mehmet Ali ÇELİK'in yazısı...
ISPARTA Haberi
MASKE SAHTEKARLARI...

MEDDEM SAHTEKARLARIN ORTAĞI MI ?

Din düşmalığının , din istismarının kol gezdiği bir Türkiye'de nasıl laiklikten bahsedemezsek , Atatürk'ü istismar eden veya Atatürk'e düşman olanlardanda Atatürk'ü olduğu gibi anlatmaları beklenemez.

Şimdide Koronovirüsü şahsi çıkarları için istismar eden korsan firmalar, da merdivenaltı üretim yapanlar ortaklıkta dolaşmaktalar.Biz Haber Akdeniz olarak böyle haberleri yaparken komuoyu adına üzülüyoruz ve utanç duyuyoruz.

 

Eğer ne idüğü belirsiz ama adı maske olan bir ürünü kim yapıyor ve satıyorsa veya kim bu maskeyi satın alıyorsa, ‘’hırsıza hırsız demeyen hırsızdır’’ veciz sözde ifade edildiği gibi sahte maske üretenlerin ya ortağıdır yada kandırılmaktadır diyoruz…

 

‘’TR MASK’’ adı altında CE-ISO-13485 Sağlık Bakanlığı Standartlarına uygun Medikal Kalite Yönetimi Sistemi Belgerine göre üretim yapan bir maske üretim şirketi Isparta'nın ciddi olduğuna inanılan MEDDEM ÖZEL HASTANESİ’nde pazarlamadan sorumlu M.Y. ile bir görüşme yapar.25 Ağustos 2020 günü gerçekleşen bu görüşmede pazarlama müdürü İstanbul'dan adını gizli tuttuğu bir firmadan çok daha ucuza maske satın aldıklarını söyler. Kutudan çıkarıp hediye ettiği maske herşeyden önce uygun olarak üretilmediği , kutular üzerinde hiç bir iletişim bilgi ve şirket adını belirtilmediğini merak ettiğimizde pazarlama müdürü maskeleri kimden aldıklarını ve iletişim bilgilerini ısrarımıza rağmen vermekten ısrarla kaçınmıştır.

Bize daha sonra ilgili firma ile görüşüp haber vereceğini ifade etmesine rağmen ( pazarlama müdürü ) kendisine ulaştığımızda firma adını ve iletişim bilgilerini veremiyeceklerini söyledi. İlgili firmanın Haber Akdeniz'den kendisini saklamanın çok daha doğru olacağını anladıktan sonra bizde böyle bir haberi yapmayı kamuoyu adına bir görev kabul ettik.

KORONOVİRÜS İLE KORKUNÇ BİR MÜCADELENİN VERİLDİĞİ KÜRESEL SAVAŞ ORTAMINDA ;

1- Kimse sahte ve merdivenaltı maske üretmemelidir.

 

2- Korsan ve tüm standartlardan uzak olarak üretilen maskelerin derhal piyasadan toplatılması için yetkililerin harekete geçmesi için kamuoyu adına bu bir emr-i vakidir.

3- Kanserojen tehlike yaratan ve silikonla üretim yapılan maskelerin üretimine '’ ne Sağlık Müdürlükleri ve nede Defterdarlıklar ’’ asla göz yummamalıdır.

4- CE - ISO - 13485 belgerine uygun üretilmeyen tüm maskelerin sağlığımıza korkunç zararlar verdiğini de hiç kimse aklından çıkarmamalıdır.

 

5- Kalite standartlarına uymayan ve kumaş gramajı düşük olarak üretilen maskelerin Koronovirüste korunmada hiçbir faydasının bulunmadığını da herkes bilmelidir.

 

6- Koronovirüsle mücadelede resmi ve özel sektör maske üreticileriyle , maske sahtekarlarının yapılacak denetimlerle ayırt edilmesi gerektiği inancındayız.

 

7- MEDDEM HASTANESİ’nde standartlarından uzak olarak üretilen maske sahtekarlarıyla alışverişini gözden geçirmesini ve haksız kazanç peşinde koşanların yanında bilerek veya bilmeyerek yer almışsa en azından kendi personelinin sağlığı için uzak durmalıdır.

 

Değerli Haber Akdeniz okurları , sağlık herşeyin başıdır.Sağlıksız bir kişi veya toplumdan ne bir ilerleme ve nede ülke kalkınmasına fayda beklenemez.

 

Sağlık kuruluşlarının da insan sağlığı için ne kadar mücadele etse yine azdır diyoruz.

Herkes kendi kendinin doktoru olsun diyebilmemiz için sağlık önderlerinin sağlık ürün ve kalite standartlarına uyması gerektiğine inanıyoruz.

Çıkardığı Kanunlarla Dünyaya adını kabul ettiren Cihan Padişahı Kanuni Sultan Süleyman :

'’HALK İÇİNDE MUTEBER BİR NESNE YOK DEVLET GİBİ , OLMAYA DEVLET CİHANDA BİR NEFES SIHHAT GİBİ’’

 

Haber Akdeniz

Mehmet Ali ÇELİK

Kaynak: Editör:
Etiketler: MASKE, SAHTEKARLARI...,
Yorumlar
Haber Yazılımı