MAKÜ’DEN FLAŞ EĞİTİM AÇIKLAMASI
Haber
16 Eylül 2020 - Çarşamba 09:46
 
MAKÜ’DEN FLAŞ EĞİTİM AÇIKLAMASI
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörlüğü 2020-2021 eğitim ve öğretim güz yarı yılındaki eğitim yöntemi hakkında yazılı açıklamada bulundu.
BURDUR Haberi
MAKÜ’DEN FLAŞ EĞİTİM AÇIKLAMASI

İŞTE O AÇIKLAMA

2020-2021 eğitim ve öğretim güz yarıyılındaki eğitim yöntemimize dair, pandemi koşullarını dikkate alan bir dizi karar aldık. Bu süreçte birimlerimizle ve ilgili komisyonlarla yaptığımız çok sayıda toplantı ile hangi bölümlerimizde ve hangi sınıflarda yüz yüze eğitimin gerçekleşmesi gerektiğini ve gerçekleşebileceğini değerlendirdik. İlkemiz; uygulama ağırlıklı bölümlerin eğitim kalitesini gözetmek ve tüm sağlık tedbirleri ışığında uygulama derslerinin yüz yüze yapılabilmesini sağlamak oldu. Teorik ağırlıklı programlarda ise pandeminin gelişim seyri ve Sağlık Bakanlığının tavsiyeleri doğrultusunda uzaktan eğitim yöntemini tercih ettik.

 

Bu bağlamda Üniversite senatosu olarak 2020-2021 eğitim-öğretim yılı güz dönemindeki eğitim yöntemimizin tasarımına dair, senatomuzun almış olduğu kararlar aşağıda bilginize sunulmuştur. 

 

1.     Lisansüstü eğitiminin (yüksek lisans, doktora) tüm derslerinin yüz yüze gerçekleştirilmesine,

 

2.     Aşağıda belirtilen uygulama ağırlıklı bölüm ve sınıflardaki “uygulamaların” seyreltilerek şubeler şeklinde, tüm sağlık tedbirleri alınarak yüz yüze gerçekleştirilmesine,

 

* İlgili bölümlerdeki sınıflardaki uygulama dersleri seyreltilmiş sınıflarda yüz yüze gerçekleştirilecektir.  

Aynı sınıflardaki derslerin teorik kısımları uzaktan eğitim ile gerçekleştirilecektir.  

  1. Yukarıdaki liste dışında kalan tüm ön lisans ve lisans düzeyindeki eğitim-öğretiminuzaktan eğitim ilegerçekleştirilmesine karar verilmiştir.  

  2. Akademik birimlerimizin teklifleri doğrultusunda ihtiyaç duyulması halinde dönem sonunda veya yaz döneminde, yüz yüze takviye eğitimler planlanacaktır. 

  3. Pandemi sürecinde, HES kodu doğrulanması ve sosyal mesafe kurallarına uymak koşuluyla, Üniversitemiz kampüslerinin tüm öğrencilerimizin erişimine açık olmasına karar verilmiştir. 

 

Süreçlere ilişkin detaylı bilgilendirme önümüzdeki günlerde yapılacaktır.  

 

Tüm bu kararların yanında, pandeminin seyrine göre öğretim yönteminde (uzaktan, yüz yüze) değişiklik yapılabilecektir. Bilmenizi isterim ki sizin sağlığınıza dair kaygılarımız önceliğimiz konumdadır. 

Tedbirlere uyarsak; kavuşabiliriz, başarabiliriz. Sağlıkla kalın. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MAKÜ’DEN, FLAŞ, EĞİTİM, AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı