KUMPASÇILARIN, RANTÇILARIN, YUSUF’U KUYUYA ATANLARIN KORKULU RÜYASI RECEP ÖZEL
Haber
30 Mart 2021 - Salı 18:31
 
KUMPASÇILARIN, RANTÇILARIN, YUSUF’U KUYUYA ATANLARIN KORKULU RÜYASI RECEP ÖZEL
Mehmet Ali ÇELİK yazısı...
HABER AKDENİZ KULİS Haberi
KUMPASÇILARIN, RANTÇILARIN, YUSUF’U KUYUYA ATANLARIN KORKULU RÜYASI RECEP ÖZEL


KUMPASÇILARIN, RANTÇILARIN, YUSUF’U KUYUYA ATANLARIN KORKULU RÜYASI RECEP ÖZEL 
Cemaziyelevveli ANAP döneminde AK Partiyi topa tutan, birilerinin vesayetiyle AK Partiyi adeta esir alan, var gibi gözüken ama çoğu kez ve bilhassa son zamanlarda ışınlama sistemiyle heryerde (haşa) var olan, birilerinin emir kulu, rant kapısı, fetöcülerin siyaset arenasında himaye gören abilerinden birinin varlığının devamı için makyevalist bir anlayışla AK Parti  İl kongresinde ikinci liste ile seçimi kaybedeceğini anlayan ve kuttai-tarik bir yolda olduklarını anlayınca belden aşağı süfli politikaların peşinde koşanların bir gün gelince toslayacakları, evdeki hesabın çarşıya uymadığınıda görünce ne yapacaklarını şaşıranların karşısında hiç beklemedikleri, kıblesi düzgün, has Anadolu çocuğu, helal süt emmiş, anasının ve babasının duasını almış, ihanet nedir bilmeyen, münafıklardan uzak, içi-dışı bir, göründüğü gibi olan, olduğu gibi görünen, eline, diline, beline sahip, paranın emrine girmeyen, ama parayı emrine alan, kul ve millet hakkını yemekten korkan ve alet olmayan, peşkeş nedir bilmeyen, halkla iç-içe, gönül-gönüle olan, siyasete paraşütle inmeyen, birilerinin icazetiyle vekil olmayan, geçerken Isparta’ya uğrayanlardan olmayan, kararlı, cesur, saf Anadolu çocuğu, AK Parti kurucu İl başkanı Sn. Recep ÖZEL’in son bir ay içerisinde menfaat şebekelerinin, Şehrü’l-eminin anayasal teminat altına alınan özel hayatı ve aile mahremiyetine dil uzatan alçaklar karşısında ortaya koyduğu siyasi deha ve cesaret mücadelesine gelince,


ŞÖYLEKİ;
1. Sn. ÖZEL haramzadelere karşı takındığı tavırla adeta “Hatt-ı müdafaa yoktur,Sath-ı müdafaa vardır. Oda AK Parti ve Şehrü’l-emin Şükrü BAŞDEĞİRMEN’dir” diyerek ileri komutu vererek, Isparta AK Parti uç beyi olmuştur.


2. Neredeyse 3 dönemdir AK Parti  İl başkanlık koltuğundaki boşluğu doldurmaya çalışan, sahayı boş bırakmayan, her hafta Isparta’da önemli nokta ziyaretlerle göz dolduran kurucu İl başkanlığı hakkını teslim etmeye çalışan bir vekil.


3. Sn. BAŞDEĞİRMEN’e karşı pusu kuran, kuyu kazmaya çalışan, millet düşmanlarının 5. kolu gibi çalışan, gözü dönmüş, “Allah’ım düşmanlarıma karşı tedbirimi alırım, beni dostlarımdan koru” (Fr Atasözü)ndeki gibi kuşatmaya alan ve kale içten feth edilir diyen alçaklar çetesine karşı dur diyen, zor günlerin adamı özel bir insan Recep ÖZEL.


4. Adeta bir İl başkanı, belde başkanı, belediye başkanı, meclis başkanı, İl genel meclisi başkanı, İl özel idaresi genel sekreteri, sağlık müdürü, başhekim, rektör, vali gibi Isparta’yı kucaklayan bir irade ve kararlılıkla Isparta’yı sahiplenen bir siyasetçi.


5. Timsah gözyaşı dökenlerin Sn. BAŞDEĞİRMEN’in yanında imiş gibi gözüküpte arkadan dolap çeviren, tuzak kuran, kumpas peşinde koşanlara, Yusuf’u kuyuya atanlara meydan okuyan bir duruş ve rest çeken siyasi bir tecrübe, sadakat ve samimiyet adamı.


6. Üzüm Pazarının ilk etabında açılışa katılanlar arasında protokol konuşması yapmak istemiyerek Şehrü’l-emine hala utanmadan ve sırıtarak tavır koyanlara karşı adeta “sende mi bürütüstsün ?” diyerek oyun içinde oyun bozan Sn. ÖZEL.


7. Şehir Hastanesinin 4. veya 5.  kuruluş yıldönümü vesilesiyle yapmayı düşündükleri kokteyli bile Sn. ÖZEL’de katılırsa sevincimize ortak olur diye iptal edenlerin samimiyetten yoksun planlarını yerle yeksan eden Sn. Recep ÖZEL 


8. Kapitalist Dünya görüşünün ilimizdeki sembol siyasetçilerine bile “yeter söz milletindir” diyerek adeta İstiklal savaşımızın Kuvay-i Milliye hareketini başlatan ecdadımızın torunu Sn. ÖZEL...


Değerli Haber Akdeniz okurları,
Isparta’da bilhassa AK Partinin son İl kongresinden sonra birileri “Rabbena, hepbena” diyerek, Ali Cengiz oyunlarıyla kongre salonunu savaş alanına çevirilmesinide göze alarak başlattıkları kuşatma ve yutma hareketiyle Sn. BAŞDEĞİRMEN’i esir alamayınca besin mensuplarınıda kendi yedeklerine ve kontrollerine alarak, güya pis emellerine kavuşacaklarını zannettikleri bir ortamda Sn. BAŞDEĞİRMEN ve Sn. ÖZEL’in tek yumruk olmaları korkunç bir kıskançlık ve şeytanlıkla yürüdükleri çıkmaz sokaktan inşallah tevbe ederek dönerler ve Isparta’nın yücelme ve yükselme mücadelesinde kendi yandaşlarının ceplerinden önce, millet evlatlarının istihdamı ve Isparta’nın kalkınması için kafa yorarlar, yol açarlar umudu ve beklentimizi ayakta tutuyoruz.
Isparta çıkar çevrelerine icazetle, besin mensubu olanlara, kumpasçılara, rantçılara, kapitalist uşaklara, fetöcülere ve siyasi hamilerine, haramzadelere, süzme o.....  çocuklarına teslim edilemez diyen ;
Sn. ÖZEL ve Sn. BAŞDEĞİRMEN’nin, arkadaşlarına güvenen güçlü bir kadro ile yoluna devam edecektir diyen bir kamuoyunun varlığı ortadadır.

ÖNEMLİ TESPİT VE HATIRLATMALAR 
1. Sn. Süreyya Sadi BİLGİÇ siz Sn. Şükrü BAŞDEĞİRMEN’in yanında samimiyetle ne zaman duracaksınız ?


2. Osman ZABUN yerel seçimlerde aday yapılmadı diye hala kumpas çetelerine karşı Koca Reisin mirasının hakkını verecek bir eylem ortaya koymanız için Isparta kamuoyu sizi daha ne kadar bekleyecek ?


3. Sn. BİLGİÇ, unutmayın herşey para değildir. Bu milletin gönülden duasını alacağınız, “Allah sizden razı olsun” diyenlere siyaset meydanından giderken geride “gök kubbede hoş bir sada” bırakmayı hiç düşünmüyor musunuz ?

4. Osman ZABUN en az Ağustos ayına kadar doktor kontrolünde olacağını bildiğiniz halde Sn. BAŞDEĞİRMEN’e kurulan kumpasa karşı, sizden ZABUN’dan veya Partiyi vekaletle temsil etmeye çalışan ve yok hükmünde olan bir kişi veya kişiler ortalarda yoksa Sn. ÖZEL ile birlikte yeni bir İl başkanı için ne diyorsunuz ?


5. Yoksa siz Allah gecinden versin Hakk vaki olsa bile Osman ZABUN’un mumyasını yaparak yolunuza böyle devam etmeyi mi düşünüyorsunuz ?


6. Sn. BİLGİÇ, sizin arkanızda ÇALIK grubu olabilir, Erkan KANDEMİR olabilir, Kasım BOSTAN olabilir. Ama unutmayın bunlar Isparta’yı bilmezler. Siz vekil olmadan öncede Isparta’ya tam bir fransız idiniz. Şimdi ise Isparta’nın manevi dinamiklerinden habersiz tam bir kapitalist siyasetçi görünümünde olduğunuzun kamuoyundaki algısını yıkmayı hiç düşünmüyor musunuz ?


7. Isparta besin mensuplarına niçin yön vermeye çalışıyorsunuz ? Amacınız nedir ?
Sn. BİLGİÇ hiçbir makam kalıcı değildir. Ve “ Gerçeklerin birgün ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır.” Isparta’nın hangi noktasında ne yaptıysanız, neler kaptıysanız, kimleri nereye getirdiyseniz bunların hesabının adalet önünde er geç sorulacağını hiç düşünmüyor musunuz ?

Feno tipinize bakılırsa, helede o sakallarınızla Hakk’a yakın, batıldan uzak görünüyorsunuz, yoksa yanılıyor muyuz ?


8. Siz hiç hem Dünya’yı, hemde ahireti düşünen örnek bir siyasetçi olmayı düşünmez misiniz.


9. Isparta müftülüğünü, toplumun manevi dinamiklerini hiç merak ederek, varsa sorunlarını dinleyerek yeni bir yol haritası çizmeyi aklınızdan geçiriyor musunuz ?


10. Siz SDÜ Tıp Fakültesi Organ Nakli Ünitesi geçen hafta içerisinde resmen kapanırken, kamuoyundaki siyasi rektör olarak  algıda olduğu gibi niçin tedbir almadınız ?


11. Resmî rektör, maaşının dışında neredeyse her ay döner sermayeden aldığı 80-100 bin lira ve heryıl milyonlarca görev zararı ucu açık devam ederken yeni bir düzenleme ile bu haksızlıklara dur demeniz gerekirken, milletin hakkını koruyup kollamayı düşünmek sizin hiç mi aklınıza gelmez ve seyirci kalmaktasınız ?


12. Siz, birkaç gün önce TV programına çıktınız. Niçin Sn. BAŞDEĞİRMEN’e iki kelam ederek kumpas çetelerine hodri meydan demediniz ?


13. Yoksa bundan sonra Isparta siyasetinde ben yokum, yoruldum, ne haliniz varsa görün. Altta kalanın canı çıksın mı diyorsunuz ?


14. Sn. BAŞDEĞİRMEN, ISUBÜ eski Doğumevi ve Devlet Hastanesi yerine muhteşem bir yapılanma için bir dernek kurduğunu ve İMECE usulü ile 100 milyonluk bir yatırımın bir an önce tamamlanması için niçin suskun kalıyorsunuz ?


15. Hem siz kamuoyunda yerleşen bir diğer algıda da MASON olduğunuzdan bahsediliyor.
Siz kamuoyuna gerçekten MASON iseniz bir açıklama yapar mısınız ?


16. Sn. BİLGİÇ siz, siz olun Haber Akdeniz’in tüm bu uyarılarına sağır sultan olmayınız. Varsa yanlışlarınız lütfen kendinize geliniz.

17. Hem 844 sene önce ünlü Selçuklu Sultanı II. Kılıçarslan’ın Bizans imparatoru Manuel’i yendiği muhteşem MİRYOKEFALON zaferinin tescili için bugüne kadar niçin bir fikir beyan etmekten uzaklardasınız ?


18. Yoksa siz, MİRYOKEFALON zaferinin kazanıldığı yerin bizim topraklarımızda olduğunun daha farkında değil misiniz ?

 

19. Hem siz, 14 Kasım 2019 günü İl genel meclisinde MİRYOKEFALON için davet edilen bendeniz Mehmet Ali ÇELİK’in MİRYOKEFALON konuşması yapmasından niçin rahatsız oldunuz ?


20. Yoksa Sn. BAŞDEĞİRMEN’in 12 Kasım 2019 günü belediye meclisinde bendeniz için davet ve mecliste yaptırdığı konuşmadanda mı rahatsız oldunuz ?


21. Ayrıca MİRYOKEFALON ZAFER KAVŞAĞI’nın dört cephesine dikilen kitabelerdende mi hoşnut değilsiniz ?
SONUÇ OLARAK;


Biz size Haber Akdeniz olarak Isparta’yı kucaklayan, derli-toplu bir açıklama yapmanızı bekleyen bir kamuoyunun varlığını hatırlatmak istiyoruz.


Sn. BİLGİÇ şimdilik bizden bu kadar.

 

Mehmet Ali ÇELİK

Haber Akdeniz İmtiyaz Sahibi

TİNGADER (Tüm İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği) Gn. Bşk.

TGF (Türkiye Gazeteciler Federasyonu) Isparta İl Temsilcisi

Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı üyesi

Kaynak: Editör:
Etiketler: KUMPASÇILARIN,, RANTÇILARIN,, YUSUF’U, KUYUYA, ATANLARIN, KORKULU, RÜYASI, RECEP, ÖZEL, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı