Kavgalı Kongre Ulusal Basında
Haber
25 Kasım 2020 - Çarşamba 11:05
 
Kavgalı Kongre Ulusal Basında
Geçtiğimiz Pazar Gün Işıkkent Spor Salonunda Gerçekleşen Ak Parti İl Kongresinde Yaşananlar Sadece Isparta Basını'nın Değil Türkiye'ninde Gündemine Oturdu
ISPARTA Haberi
Kavgalı Kongre Ulusal Basında

Yıllar Sonra 2 adayla kongreye gidilecek olan kongre de başkan adaylarından Salim Nuri Güntaç'ın listesi ve adaylığı hiçbir gerekçe gösterilmeden Kasım Bostan  tarafından geçersiz denilmiş ve Güntaç'ın adaylığı düşürülmüştü. Yapılan bu haksızlık karşısında susmayarak haklarını arayan Salim Nuri Güntaç ve ekibi  Bostan'dan iptal edilmesine karşılık bir gerekçe sormuş ve itiraz etmişlerdi. Tüm bu olaylar yaşanırken bir anda karışan Ak Parti il kongresinde yaşanan gerginlikler sonucu iki taraf birbirine girmiş ve yumruklar konuşmaya başlamıştı. Polislerin güçlükle ayırdığı kavga ulusal basında da geniş yer buldu.

 

Kongreye katılan Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik 'in ve kongreye video konferansla katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmalarında devamlı dile getirdiği  'Demokrasinin başkenti Isparta'dır' gibi sözlerle birlikte gayet  güzel devam eden kongrenin ardından  kongre salonundan Ak Parti Sözcü'sü Ömer Çelik'in ayrılmasıyla birlikte Başkan Adayı Salim Nuri Güntaç'ın adaylığının gerekçe gösterilmeden düşürülmesi ' BU KADARINA DA PES' dedirtti.

Ulusal Basın'da geniş bir yer alan olaylı kongre'de şu başlıklar atıldı;

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kavgalı, Kongre, Ulusal, Basında,
Yorumlar
Haber Yazılımı