JANDARMA EKİPLERİNDEN TARİHİ ESER OPERASYONU
Haber
19 Nisan 2022 - Salı 17:12
 
JANDARMA EKİPLERİNDEN TARİHİ ESER OPERASYONU
BURDUR Haberi
JANDARMA EKİPLERİNDEN TARİHİ ESER OPERASYONU

Güvenlik güçleri tarafından Burdur İli genelinde kültür ve tabiat varlıklarının korunması ve tarihi eser kaçakçılığının önlenmesi yönelik yürütülen çalışmalara aralıksız devam ediliyor.
 
Bu kapsamda Burdur İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Bucak Cumhuriyet Başsavcılığı ile koordineli olarak, 14.04.2022 tarihinde 2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa muhalefet suçları ile mücadele kapsamında operasyon düzenlendi. 

Bucak İlçesinde (17) şahsın ev ve eklentilerinde eş zamanlı yapılan adli aramada; (119) adet muhtelif tarihi eser, (43) adet sikke, (3) adet dedektör, (9) adet ruhsatsız av tüfeği, (17) adet yivli av tüfeği fişeği, (1) adet kurusıkı tabanca ve (31) adet tabanca fişeği ele geçirildi. 

 

Bucak Cumhuriyet Savcısının kararı ile ele geçirilen tarihi eserler Burdur Müze Müdürlüğüne teslim edilerek, gözaltına alınan (17) şahıstan (10)’u ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılmış, (7) şüpheli şahıs ise sevk edildikleri adli makamlarca Adli Kontrol Şartıyla serbest bırakıldılar.

Kaynak: Editör: Ahmet ÇELİK
Etiketler: JANDARMA, EKİPLERİNDEN, TARİHİ, ESER, OPERASYONU,
Yorumlar
Haber Yazılımı