İYİ PARTİ'DE NELER OLUYOR?
Haber
29 Aralık 2019 - Pazar 14:50
 
İYİ PARTİ'DE NELER OLUYOR?
ISPARTA Haberi
İYİ PARTİ'DE NELER OLUYOR?

İYİ PARTİ'DE NELER OLUYOR?

 

17 Ekim 2017’de Isparta’da kuruluşunu tamamlanan İYİ Parti genel seçimlerde çıkardığı milletvekilini yanında girdiği yerel seçimlerde de önemli bir başarı elde etmiştir.

 

Her ne kadar parti iç dinamikleri İYİ Parti adayı (millet ittifakı ) Av. Gökmen Gökmenoğlu’na tam destek vermemiş olsada yeni bir siyasetçinin Isparta siyasetinde var olacağı  genel kabul haline gelmiştir. Av. Gökmenoğlu 31 mart öncesi verdiği çok önemli mesajlarla hem Günaydın ve hemde Başdeğirmen’e açıkça meydan okurken öz güveni oldukça yüksek bir siyasetçi profilini de ortaya koyuyordu.

Kendisiyle görüştüğümüz Sn. Gökmenoğlu siyaseti bırakmayacağını ve mücadelesinden de vaz geçmediğini söyledi.

 

İYİ PARTİ’DEN KAYYIM RESTİ

28 Aralık 2019’da teşkilat binasında ve basına açık olarak yapılan değerlendirme toplantısında İl Başkanı Özgür TANDOĞAN;

 

‘’Ayak ve bacak oyunlarına partiyi teslim etmiyeceğiz. Başlayan kongre sürecinde kimin yüreği yetiyorsa, aday olur, kendisini ortaya koyar. Bu kayyım işi iki kişinin işide değildir. Bunların arkasında bir üst akıl bulunmaktadır. Bunlarında kim olduğunu biliyoruz’’ dedi.

ÜST AKIL (KAYYIM) CEPHESİ

İYİ Parti’ye kongre süreci (öncesi) başlayan kavganın sonuçlarının ne olacağı merak konusu olurken , Haber Akdeniz olarak yaptığımız ufak bir araştırma ve değerlendirmede sürpriz gelişmeler yaşanacağı bilgi ve kanaatine varmış bulunmaktayız.

 

Şöyleki,

1-İstanbul modeliyle başlayan ve daha sonra Antalya örgütünde de uygulanmakta olan azil ve görevlendirmelerde siyasi Partiler Kanununda (19.madde) belirtilen 45 günlük görev süreleri dolmuş olmalarına rağmen kongrelerin yapılmaması ve İYİ Parti tüzüğünün 26. maddesinde yer alan hükümlere de uyulmaması hukuki bir boşluk doğurmuştur.

 

2- Aynı durum Isparta İYİ Parti ötgütü içinde geçerlidir. Özgür Tandoğan başkanlığındaki il yönetimi bugün 45 günlük atama süreci içerisinde  kongre yapmamış ve aldığı kararlarla da adeta askıda gözüken bir durum ortaya koyduğu  söylenebilir.

 

3- İYİ Parti olağan kongre sürecine giderken İl Başkanı Özgür Tandoğan’a iki ayrı rakipte çalışmalarına devam etmektedir:

  • Eski İl Başkanı Mustafa şimşek

  • Av. Çağrı Yıldız

Milletvekili Aylin Cesur ile Merkez İlçe Başkanı Hasan Büyükçam’ın Parti içi dinamikler olarak Sn. Tandoğan’a destek vermediğini de herkes bilmektedir.

Fakat Sn. Tandoğan’ın bugün partiyi derleyip, toplandığını da gözlemleyebilmekteyiz.

 

Kongreye doğru giderken en güçlü ve şanslı adayın Özgür Tandoğan’ın olduğunu teslim etmek gerekir inancındayız.

Ancak Sn. Tandoğan’ın açılan hukuk davasından ve bugüne kadar aldığı kararların geçersiz olması karşısında İYİ Parti Genel Merkezinin nasıl bir çözüm üreteceği merakla beklenir hale gelmiştir.

 

Haber Akdeniz

Mehmet Ali ÇELİK

Kaynak: (HABER AKDENİZ) - HABER AKDENİZ Editör: Mehmet Ali ÇELİK
Etiketler: İYİ, PARTİ'DE, NELER, OLUYOR?,
Yorumlar
Haber Yazılımı