HİLAL TERMAL’DE BAŞA MI DÖNÜLÜYOR?
Haber
13 Şubat 2021 - Cumartesi 15:18
 
HİLAL TERMAL’DE BAŞA MI DÖNÜLÜYOR?
Mahkeme tarafından Hilal Termal Tatil Köyü yönetimine atanan Hilal-Akkuş Termal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nden 3 üye, tesiste çalışmalara başladı.
YAŞAM Haberi
HİLAL TERMAL’DE BAŞA MI DÖNÜLÜYOR?

Müslüm Aktürk - HABERAKDENİZ

Afyonkarahisar’da en iddialı termal tesislerinden biri olarak inşaatına başlanan ve hizmete açılmasının ardından da birkaç yıl Gazlıgöl’ün en gözde termallerinden biri olarak faaliyetini sürdürdükten sonra çeşitli nedenlerle üyelerini mağdur eden Hilal Termal Tatil Köyü’nde yeni gelişmeler dikkat çekiyor.

 

2018 yılında İlhami Tan adına açılan davada Afyon 2. Sulh Hukuk Mahkemesi, İlhami Tan (Hilal-Akkuş Termal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı ve Emekli Topçu Kıdemli Albay), Avukat Ahmet Akbaba ile Celalettin Kaya’yı Hilal Termal Tatil Köyü Yönetim Kurulu’na üye olarak atanmasına karar verdi.

 

JANDARMA İLE TESİSLERE GİDİLDİ

 

İlhami Tan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada bu gelişmeler üzerine Gazlıgöl Jandarma’dan yardım alarak Hilal Termal Tatil Köyü Tesislerine gittiklerini anlattı. Resepsiyon görevlilerine müşteri üye kabullerinin Gzm. Aydın LTD. ŞTİ. adına değil Hilal Termal Tatil köyü yönetimi adına yapılacağını tebliğ ettiğini belirten Hilal-Akkuş Termal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı İlhami Tan, şunları söyledi:

 

“Mevcut kasa nakit miktarının 0 olduğuna dair tutanak tuttum. Sonra hep birlikte Yönetim Kurulu Başkanı odasına çıktık. Yetkili olduğunu söyleyen Aşkın Aydın, Zeynel Budak, Aygün Çakır ve Serkan Sapaz geldiler. Yanımızda jandarma olduğu halde ağız birliği etmişcesine ‘Biz mahkeme kararını tanımıyoruz ve işletmeyi size vermiyoruz. Konaklayın, yemek yiyin fakat başka birşey bizden istemeyin’ dediler.

 

OTEL KONSEPTİNE ÇEVİRİYORLAR

 

Arkasından blokları gezdik. 6. blok kapalı, 4 ve 5. blok kullanıma açık daireler biraz iyi durumda. 2. blokta tadilat devam ediyor. Tadilatı VİP daireye çevirmek için yaptıklarını söylüyorlar. Otel konseptine çevirmek için yaptıklarını inkâr ediyorlar. 1. Blokta sadece kullanıma açtıkları daireler biraz iyi. Hani Anadolu'da bir tabir vardır, ‘it oynamış yonca tarlası’, tam da bizim tesisleri ifade ediyor.

 

Devamında resepsiyon binasına geçtik. Serkan Sapaz yanımıza geldi, işletme müdürü görevini vekaleten yaptığını söyledi.

 

Av. Ahmet Akbaba ‘dairelerden birini bize tahsis edin, biz görevimize başlayalım’ dedi.

 

Bunun üzerine ciddileşerek ‘işletmede iki başlılık olmaz. Biz size işletmeyi vermeyiz. Bir şekilde alacak olsanız bile size sıcak su vermeyiz, kuyuları kullandırtmayız’ dedi.

 

Bunun üzerine ben ‘sen bizi tehdit ediyorsun, üyelerin mülkiyet hakkına saygı göstermiyorsunuz ve bizim tapulu malımıza çökmüşsünüz. Üyelerin içinden deli birisinin çıkıp hepinizin icabına bakmayacağından nasıl emin olabiliyorsunuz, bizim işletme olarak müşteri sorunumuz yok, herkes kendi tapulu yerini kullanacak, bizim para sorunumuz yok, aidat gelirimiz var, buna rağmen beceremiyorsunuz sizin ticaretten nasibiniz yoktur. Ya görevimizi tam yaparız, tapu birimi hariç tüm ortak alanlardan çekilirsiniz veya biz geri çekiliyoruz, jandarmaya şikayetimizi yapıyoruz ve savcının müdahalesini bekliyoruz’ dedik.

 

Sonra jandarmaya gidip şikayetimizi yaptık. Biz jandarmadan çıkmak üzere iken Filiz Aydın haber göndermiş, ‘gelsinler görüşelim, mahkeme kararını nasıl uygulamazlar?’ diye. Ben de ‘görüşmeyi düşünmüyorum, tesiste saatlerce zaman geçirdik sesi çıkmadı, jandarmaya şikayetinizi yapınca arıyor’ dedim.

 

SAVCININ MÜDAHALESİ BEKLENİYOR

 

Yönetim kurulundan Celalettin Kaya tek başına görüşmeye gitti. Sonuç yok. Pazarlık yapıyor. Celalettin beyin iki talebine evde ‘evet’ diyor, fakat Celalettin bey tesislere gidiyor 2 saat bekliyor gelen olmuyor.”

 

İlhami Tan, Savcının müdahalesini beklediklerini ve gelişmeler sonrası yapacakları faaliyetleri de ayrıca üyelere duyuracağını sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: HİLAL, TERMAL’DE, BAŞA, MI, DÖNÜLÜYOR?,
Yorumlar
Haber Yazılımı