GRAM ALTIN UÇUŞA GEÇTİ
Haber
05 Mayıs 2022 - Perşembe 18:16
 
GRAM ALTIN UÇUŞA GEÇTİ
EKONOMİ Haberi
GRAM ALTIN UÇUŞA GEÇTİ

Altın fiyatları hafta içi, hafta sonu ya da resmi tatil fark etmeden araştırma konusu olmaya devam ediyor. 5 Mayıs 2022 günü itibarıyla altın fiyatları resmen uçuşa geçti. Pek çok uzman önümüzün düğün sezonu olması sebebiyle vatandaşların mümkün olduğu kadar altın ile borçlanmamasını istiyor.

İslam Memiş, yaptığı açıklamasında FED’in verdiği mesajdan, “Ucuz altın ve gümüş bitti başınızın çaresine bakın” yorumunu çıkardı.

Nisan ayına ait enflasyon rakamları açıklandı. Tarihi bir yükselişin yaşanmasından sonra hem altın hem de dolar fiyatları resmen uçuşa geçti. Altın fiyatları bayram öncesi ve bayram boyunca 900 TL’nin altında seyrediyordu. Bugün altının yükselişe geçmesinden sonra Para ve Altın Uzmanı İslam Memiş’ten açıklama geldi.

ALTIN ALDIYSANIZ HAZİRAN VE TEMMUZ’A KADAR BEKLEYİN

Memiş, yaptığı açıklamasında bugüne kadar altını alanın aldığını belirterek, bu saatten sonra düşüşün zor olacağını söyledi. Memiş açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Bildiğiniz gibi Nisan’da 4 kez kademeli alım yapmayı, alım işini Mayıs’a bırakmayacağımı, Mayıs-Temmuz aylarında yeni zirveler için bekleme moduna geçeceğimi sık sık ifade etmiştim. Dolar karşısında aşırı değer kaybeden bu fiyatlamalar benim nazarımda dip seviyelerdir. Mayıs-Haziran-Temmuz ayları benim bekleme ayımdır. Sürpriz geri çekilmeler olursa tüm imkanlarımı kullanıp ilave etmek için çaba göstereceğim”

MAYIS AYI YUKARI YÖNLÜ DEVAM EDECEK

“Gram altın 880 lira güçlü bir destek seviyesiydi. Hızlıca toparlandı. Yukarı yönlü hamlelerin Mayıs ayı boyunca da devam edeceğini tahmin ediyorum. Haziran ve Temmuz aylarında altında pik seviyeleri göreceğiz. Ons altın düşük ama önümüzdeki aylarda hızlı bir toparlanma bekliyorum”

ARTIK BAŞINIZIN ÇARESİNE BAKIN

“50 bp faiz artırdı, emtia fiyatları çökmedi. Yani, Fed ezber bozdu. Powell da oldukça endişeli! Fed Başkanı Powell, kendisini anlamayanlara bu akşam kısaca;

– Döviz ve altın borçlanmayın

– Düşük enflasyon hayalinden vazgeçin

– Ucuz altın ve gümüş artık zor

– Nereye gittiğimizi biz de bilmiyoruz

– Bizim derdimiz bize yetiyor, siz başınızın çaresine bakın

Kaynak: Editör: Ahmet ÇELİK
Etiketler: GRAM, ALTIN, UÇUŞA, GEÇTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı