GENÇ MÜFTÜLER RAMAZAN'I ŞERİFİ 3-4 GÜN ÖNCEDEN KARŞILADILAR
Haber
10 Nisan 2021 - Cumartesi 08:16
 
GENÇ MÜFTÜLER RAMAZAN'I ŞERİFİ 3-4 GÜN ÖNCEDEN KARŞILADILAR
Burdur Müftülüğü’nün ‘Genç Görevlileri’ Ramazanı Şerifi 3-4 Gün Önceden Cumhuriyet Meydanı’nda Karşıladılar
BURDUR Haberi
GENÇ MÜFTÜLER RAMAZAN'I ŞERİFİ 3-4 GÜN ÖNCEDEN KARŞILADILAR

Türkiye genelinde ve geçen yıl olduğu gibi, bu yılda Burdur’un camilerinde teravihsiz, salavâtsiz, mukâbelesiz, dolayısıyla da çok az sayıda cemaatle namaz kılınacak olması Burdur Müftülüğü bünyesinde vazife yapan din görevlilerini, imam hatipleri, kur’an kursu hocalarını, müezzin kayyımları, vaizleri, vaizeleri ve öğrencileri harekete geçirdi.

Kılınan Cuma namazının ardından Burdur Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelen İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü üyeleri, öğrenciler ile genç kadın ve erkek din görevlileri ellerinde taşıdıkları ayet, hadis ve özlü sözlerden olan pankart ve broşürlerle önümüzdeki Salı günü başlayacak olan Ramazan-ı Şerifin müjdesini verdiler ve kendilerinin, halkımızın bu mübârek ayı en iyi şekilde değerlendirmesi için ellerinden geleni yapacaklarını belirttiler.

Cumhuriyet Meydanında bir araya gelen genç din görevlilerine ve vatandaşlara hitâbeden İl Müftüsü Enver Türkmen, “Ramazan ayı öncesinde bir ramazan duyarlılığı oluşturmak istedik… Sadece sözde değil, bu kez göze ve gönüle hitabedelim ve farkındalık oluşturalım istedik. O nedenle Burdur’da öğrencilerimiz ve görevlilerimizle birlikte pankartlarla, afişlerle ramazan-ı şerifin coşkusunu milletimize yaşatalım istedik…” dedi.

Birbiriden anlamlı ayet, hadis ve özlü söz içerikli pankartları ve broşürleri cep telefonlarıyla kaydeden vatandaşlar, etkinlikten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Kaynak: (nnchaber) - nnchaber.com Editör: Ahmet ÇELİK
Etiketler: GENÇ, MÜFTÜLER, RAMAZAN'I, ŞERİFİ, 3-4, GÜN, ÖNCEDEN, KARŞILADILAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı