EMNİYET EKİPLERİNİN GENEL ASAYİŞ ÇALIŞMASI
Haber
20 Nisan 2022 - Çarşamba 12:26
 
EMNİYET EKİPLERİNİN GENEL ASAYİŞ ÇALIŞMASI
BURDUR Haberi
EMNİYET EKİPLERİNİN GENEL ASAYİŞ ÇALIŞMASI

 Güvenlik güçleri tarafından Burdur İli genelinde suçun önlenmesi, olayların aydınlatılması ve suçluların yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edildi.

 
Bu kapsamda Burdur İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 08-15 Nisan 2022 tarihleri arasında çalışma yapıldı.

 

 

Yapılan çalışmalarda;

 

•    (6) adet av tüfeği
•    (7) adet ruhsatsız tabanca ve (11) adet fişek ele geçirilmiş ve “6136 Sayılı Kanuna Muhalefet” suçundan toplamda (4) şahıs hakkında adli işlem başlatıldı.

    İl merkezinde, bir şahsın tüfekle yaralanarak ex olması sonucu meydana gelen “Kasten Öldürme” olayının şüphelisi (1) şahıs suç aleti (tüfek) ile birlikte yakalanmış, şahıs sevk edildiği adli mercilerce tutuklandı.


Mal varlığına karşı işlenen suçlar ile mücadele edilmesi ve vatandaşlarımızın maddi zararlarının giderilmesi amacıyla yürütülen çalışmalarda;


•    Meydana gelen (7) hırsızlık olayının tamamı aydınlatılmış ve tespit edilen (15) şüpheli şahıstan tamamı yakalanarak haklarında adli işlem yapıldı.


Aranan şahısların yakalanması amacıyla yürütülen çalışmalarda;


•    Farklı suçlardan (Hırsızlık, Kasten Yaralama, Tehdit vb.) aranması olan toplamda (20) şahıs yakalanarak adli makamlara sevk edilmiş, (17) şahıs tutuklanmış, (3) şahıs serbest bırakıldı. 


    Yakalanan şahıslardan “Hırsızlık” suçundan 14 yıl 8 ay hapis cezasıyla aranan (1) şahıs ile “Hırsızlık” suçundan 10 yıl hapis cezasıyla aranan (1) şahıs tutuklanarak Cezaevine teslim edildi.

Kaynak: Editör: Ahmet ÇELİK
Etiketler: EMNİYET, EKİPLERİNİN, GENEL, ASAYİŞ, ÇALIŞMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı