Eğitimci Başkan Mümtaz Şenel Seslendi
Haber
16 Eylül 2020 - Çarşamba 09:48
 
Eğitimci Başkan Mümtaz Şenel Seslendi
Burdur'un Yeşilova İlçesi Belediye Başkanı Mümtaz Şenel gündeminde eğitim vardı.
BURDUR Haberi
Eğitimci Başkan Mümtaz Şenel Seslendi

Yeşilova'nın Eğitimçi Başkanı Mümtaz Şenel seslendi ve şu ifadelere yer verdi.


Bugünlerde hepimizin gündemi aynı: Eğitim ve çocuklarımız.
Okullar açılıyor ve tuhaf bir şekilde kendini koruması en zor olan kısımdan başlanarak açılıyor. Okul öncesi ve 1.sınıfların okula gideceği, velilerin mazeret göstererek, okula göndermeme hakkının olacağından bahsediliyor.


Üniversiteler bile uzaktan eğitim kararı alırken bu neyin cesaretidir acaba, küçücük çocukları okula göndermek?
Başkan Şenel Çocuklar için tehlikenin daha az olduğunu düşünme gafletinde bulunuyoruz da; koronadan ölen bebekler var, çocuklar var. Hiç zarar görmemiş değiller ki. Diğer taraftan bu çocuklar okuldan çıkıp, yaşlıların yanına gidecekler. E bu da bulaş hızını arttıracak. Şimdi bu ne perhiz bu ne lahana turşusu doğrusu anlamak zor dedi.

 


ARADAKİ SEVİYE FARKI NASIL KAPANACAK?


Başkan Şenel Varsayalım ki gönderdik çocuklarımızı, şahane önlemler aldık;maskeyi, mesafeyi, dezenfektanı hallettik, Oyun çocuğu ama teneffüste nöbetçi diktik başına ağaç gibi duruttuk onu arkadaşlarıyla yakınlaşmadan oyun oynattık diyelim.
Tüm bu şartlara rağmen göndermek istemeyen velilerde oldu. Bir kısım öğrencilerimiz eğitim alırken, bir kısmı da eğitim alamadı.

 

Peki, bu aradaki seviye farkı ne olacak?

Sonra nasıl telafi edilecek?

Görünen o ki çözüm şu: Çocuklarımızı korumak ve pandemi sürecinin kontrolünü sağlamak için okullarımızın açılmaması. Uzaktan eğitime bile bulaşmadan bir süre daha çocuklarımızın evde kalması gerekmekte diyen Başkan Şenel  Çünkü hepimiz imkân olarak evlerimizde internete, bilgisayara, televizyona sahip değiliz. Tekrar bir seviye farkının oluşmaması için uzaktan eğitimde olmamalı.


Bu yüzden eğitim sürecini biraz daha erteleyerek, önce sağlığımız demek zorundayız. Sağlıksız bir çocukla yapılan eğitimden yarar elde edilemeyeceği için ve ihmalkârlığımız sonucunda kaybettiğimiz canın yükünü taşıyamayacağımız için doğru karar vermemiz gerekiyor. Eğitimin önemiyle ilgili hiçbirimizin tereddütü yok.
 Fakat yaşam kutsal ve bu kutsallığı korumak bizim temel görevimiz ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eğitimci, Başkan, Mümtaz, Şenel, Seslendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı