Dev Tahminler Geldi: Altın Fiyatı 2021’de Bu Seviyeleri Vuracak!
Haber
26 Mart 2021 - Cuma 10:47
 
Dev Tahminler Geldi: Altın Fiyatı 2021’de Bu Seviyeleri Vuracak!
CPM Group’a göre, rekor bir yılın ardından, altın fiyatı orta ve uzun vadede daha fazla kazanç görecek. CPM Group, pandeminin dünyayı değiştirdiğini, mevcut sorunların bazılarını daha da kötüleştirdiğini ve fayda sağlamak için altın’ı hazırladığını söyledi.
EKONOMİ Haberi
Dev Tahminler Geldi: Altın Fiyatı 2021’de Bu Seviyeleri Vuracak!

CPM Group: Pandemi altın fiyatlarını destekleyen faktörlerin bir kısmını artırdı

CPM Group, “Pandemi eninde sonunda geçecek olsa da dünyayı değiştirdi ve aslında altın fiyatlarını destekleyen faktörlerin bir kısmını artırdı ve kötüleştirdi.” dedi. Dünya yeniden açılırken altın’ı destekleyecek en büyük itici güçler, devlet ve özel sektör borçları, açıklar ve aşırı gevşek para politikalarıdır.

 

CPM Group, önümüzdeki yıllarda cansız ekonomik büyümeyi gerekçe göstererek, dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerin salgına bir yanıt olarak getirilen mali politikaları tersine çevirmek için mücadele edeceklerini söyledi. CPM Group konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

 

BU SENARYO, ORTA İLA UZUN VADEDE DAHA FAZLA KAZANIM İÇİN ALTIN’I İYİ KONUMLANDIRIYOR. PANDEMİ BU SORUNLARI DERİNLEŞTİRDİ VE BU SORUNLARIN BAZILARINI TERSİNE ÇEVİRMEYİ ZORLAŞTIRACAK, BU DA YATIRIMCILARIN METALE İLGİSİNİ DEVAM ETTİRMEYE YARDIMCI OLACAK.

FED Yöneticisi ve Harvard Profesörü, Altın İçin Can Sıkan Sinyali Verdi!

Rohit Savant: Altın fiyatı bu yıl ONS başına 1.995 dolara geri dönebilir

Kanada Arayıcılar ve Geliştiriciler Derneği (PDAC) 2021 sanal konferansı sırasında CPM Group’un araştırma başkan yardımcısı Rohit Savant, altın’ın bu yıl ONS başına 1.995 dolara geri dönebileceğini söyledi. Bu rakam, geçen yılki kapanış fiyatından 5’lik bir kazanca işaret ediyor.

 

Bu görünüm, altın’ın bir konsolidasyon döneminden sonra yeni kazançlar elde etme mücadelesi olarak ortaya çıkıyor. CPM Group, altın’ın en son zayıflığını 10 yıllık ABD Hazine getirilerindeki artışa ve yüksek ABD dolarına bağlıyor. CPM Group konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

 

ABD FAİZ ORANLARINDAKİ TRENDLER, 2021 BOYUNCA ALTIN FİYATLARINI YUKARI VE AŞAĞI HAREKET ETTİRECEK TEMEL FAKTÖRLER GİBİ GÖRÜNÜYOR. DÜŞÜK NOMİNAL ORANLAR VE NEGATİF ENFLASYONA GÖRE DÜZELTİLMİŞ ORANLAR, DAHA UZUN VADELİ VE TEMELDEN GÜDÜMLÜ YATIRIMCILARI ALTIN’LA İLGİLENMEYE DEVAM ETTİRECEK. FAİZ ORANLARINDA HERHANGİ BİR YUKARI YÖNLÜ HAREKETİN İŞARETİ, 2021’İN İLK ÇEYREĞİNDE OLDUĞU GİBİ, KISA VADELİ YATIRIMCILARIN ABD HAZİNE TAHVİLLERİNE DAYALI DEĞERLEME MODELLERİYLE ÇALIŞMALARI NEDENİYLE YÜKSELEN FİYATLARA KARŞI FREN GÖREVİ GÖRECEK.

 

CPM Group: 2023’e kadar dünyanın bazı bölgeleri salgınla mücadele edebilir

CPM Group’a göre, 2022’ye ve hatta 2023’e kadar dünyanın bazı bölgelerinin salgınla mücadele edebileceğini akılda tutmak önemli. CPM Group, 2021’de daha yumuşak bir ABD doları öngörüyor, ancak para biriminin çöküşünü görmüyor. CPM Group, konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

 

SİSTEME DAHA FAZLA MALİ TEŞVİK GETİRİLDİKÇE, PARA MAKAMLARININ TAHVİL GETİRİLERİNDEKİ BU TÜR MALİ TEŞVİKTEN KAYNAKLANAN VE ALTIN FİYATLARINI DESTEKLEMESİ GEREKEN HERHANGİ BİR OLUMSUZ ETKİYİ TELAFİ ETMEK İÇİN KENDİLERİNİ DAHA DA ESNETMELERİ GEREKECEK. FED ŞU ANDA ORANLARDAKİ ARTIŞI KONTROL ETMEYİ PLANLAMASA DA ORANLAR GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE YÜKSELMEYE DEVAM EDERSE, FED’İN UZUN VADELİ GETİRİLERİN ÇOK HIZLI YÜKSELMESİNİ ENGELLEMEYE ÇALIŞIRKEN DAHA AGRESİF HALE GELDİĞİNİ GÖRMEK ŞAŞIRTICI OLMAMALI. BUNUNLA BİRLİKTE DOLAR, DEĞERİNİ DİĞER PARA BİRİMLERİNE GÖRE TÜRETİR. DOLARIN BAŞLICA EMSALLERİNİN ÇOĞUYLA KARŞILAŞTIRILDIĞINDA, ABD EKONOMİSİ VE DOLAR HALA DAHA İYİ DURUMDADIR…

Yatırım Uzmanı: Altın Tüm Felaketlere Rağmen Bu Seviyeleri Görecek!

“Yatırımcıların bu yıl altın’a yaklaşımı 2020’den farklı olacak”

Borsanın çok ağır görünmesine rağmen yükselmeye devam edeceği tahmin ediliyor. Ayrıca CPM Group’a göre, ABD-Çin ilişkileri bu yıl yakından izlenecek temel faktörlerden biri. CPM Group, konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

BU PİYASALARDAN ELDE EDİLEN GETİRİLER, SON BİRKAÇ YILDA GÖRÜLENLER KADAR ÇEKİCİ OLMAYABİLİR. EN YÜKSEK AĞIR HİSSE SENEDİ PİYASALARI VE DÜŞÜK BORÇ GETİRİLERİNİN BİRLEŞİMİ, ALTIN’I ÇEKİCİ BİR PORTFÖY ÇEŞİTLENDİRİCİSİ HALİNE GETİRİYOR. BU İLİŞKİLERİN NASIL SONUÇLANDIĞINA BAKILMAKSIZIN, KÖTÜLEŞEN İLİŞKİLER YOLDA ÇOK FAZLA ENKAZ BIRAKACAK. PORTFÖY ÇEŞİTLENDİRİCİSİ OLARAK ALTIN’IN KULLANIMININ BU YIL ARTMASI VE FİYATLARIN YÜKSELMESİNE YARDIMCI OLMASI BEKLENİYOR. YATIRIMCI TALEBİ BU YIL DA GÜÇLÜ KALACAK VE NET İLAVELER HOLDİNGLERİNİN 42,8 MİLYON ONS’A ULAŞMASI BEKLENİYOR. YATIRIMCILARIN BU YIL ALTIN’A YAKLAŞIMI 2020’DEN FARKLI OLACAK.

CPM Group: Bu yıl, altın fiyatı yüksek seviyelerde kalabilir

CPM Group, merkez bankalarının 2021’de net altın alıcıları olarak kalacağı tahmin ediyor ve yaklaşık yedi milyon ONS satın alınacaklarını belirtiyor. CPM Group, konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

 

BU YIL, ALTIN SATIN ALMALARI, ANCAK BÜYÜK ALICILAR OLARAK DEVREYE GİRMEDEN ÖNCE FİYATLARIN GEÇİCİ DÜŞÜŞLERDE YUMUŞAMASINI BEKLEMELERİ ÖNGÖRÜLÜYOR. BU SATIN ALMA MODELİNİN FİYATLAR ÜZERİNDE 2020’DE GÖRÜLENDEN FARKLI BİR ETKİSİNİN OLMASI BEKLENİYOR. YATIRIMCILAR 2020’DE OLDUĞU GİBİ ALTIN FİYATLARINI YÜKSELTTİKÇE, BU YIL FİYATLARIN YÜKSEK SEVİYELERDE KALMASI MUHTEMEL, ANCAK YATIRIMCILAR DAHA TEMKİNLİ BİR YAKLAŞIM SERGİLEDİKÇE ALTIN FİYATI KESKİN BİR ŞEKİLDE YÜKSELMEK İÇİN MÜCADELE EDEBİLİR. ÖZELLİKLE GELİŞMEKTE OLAN ÜLKELERDEKİ BİRÇOK MERKEZ BANKASI, VARLIKLARINI ABD DOLARI VE AVRODAN UZAKTA ÇEŞİTLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR VE ÖNGÖRÜLEBİLİR GELECEKTE VARLIKLARINA EKLEME YAPMAYA DEVAM EDECEKLER.

 

Kaynak:

https://kriptokoin.com/altin-fiyati-2021de-bu-seviyeleri-vuracak/

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dev, Tahminler, Geldi:, Altın, Fiyatı, 2021’de, Bu, Seviyeleri, Vuracak!,
Yorumlar
Haber Yazılımı