Büyükşehir, Toğa ailesinin kapısız evini sıcak yuvaya çevirdi
Haber
11 Şubat 2020 - Salı 12:32
 
Büyükşehir, Toğa ailesinin kapısız evini sıcak yuvaya çevirdi
Artık hem sıcak ev, hem de güvendeler
ANTALYA Haberi
Büyükşehir, Toğa ailesinin kapısız evini sıcak yuvaya çevirdi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kapısı olmayan evlerinde korku içinde yaşayan ve evin girişine soğuktan korunmak için battaniye asan 4 çocuklu Toğaailesinin yardımına koştu. Ekipler ivedi şekilde evin kapılarını taktı, odalarını boyadı ve elektrik tesisatını yeniledi.  Toğa ailesi, ‘Büyükşehir kış soğuğunda bize sahip çıktı, evimiz sıcak bir yuvaya döndü’ diyerek teşekkür etti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, yerel gazetelerde gündeme gelen‘Kapısız evde yaşayan ailenin akrep korkusuna’ yönelik habere duyarsız kalmadı. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatıyla ekipler habere konu olanKepez ilçesine bağlı Fatih Mahallesi'ne giderek ailenin yardımına koştu.

BAKIM ONARIM YAPILDI

Kapısı olmayan evlerinde içeri giren akrepler nedeniyle korku içinde yaşayan ve evin girişine battaniye asarak, soğuktan korunmaya çalışan 3 çocuklu Toğa çiftinin evinde hummalı bir çalışma başlatıldı. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Aile ve Toplum Hizmetler Şube Müdürlüğüekipleri evde bakım ve onarım çalışması gerçekleştirdi. Ekipler tarafından evin iki odası ve girişine yeni kapıların montajı yapıldı, odalar boyandı ve elektrik tesisatı yenilendi.

 

HEM KORKUYOR HEM ÜŞÜYORDUK

Anne Gülfidan Toğa, evlerinin dış kapısı olmadığı için 4 çocuğunun ve kendilerinin korku içinde yaşadıklarını söyleyerek, “Kapımız olmadığı için soğuktan korunmak için de battaniye örtüyordum ama bu kış soğuğunda evimiz ısınmıyor, çocuklarım üşüyor hastalanıyor. Eşim kağıt topluyor, geçim sıkıntısı yaşıyoruz kiramızı, elektrik ve su faturalarını ödeyemiyoruz” diye konuştu.

ÇOCUKLARIM ARTIK GÜVENDE

Evlerinde bakım, onarım ve iyileştirme çalışması yapıldığı için sevindiklerini söyleyen anne Gülfidan Toğa, “Büyükşehir Belediyesi’nden Allah razı olsun, bu soğukta kışta bize sahip çıktı. Kapımız takıldı evimiz ısınacak, çocuklarımız evin içinde rahat güvenli olacak” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyükşehir,, Toğa, ailesinin, kapısız, evini, sıcak, yuvaya, çevirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı