Büyüklere masallar olmasın
Haber
06 Nisan 2021 - Salı 20:43
 
Büyüklere masallar olmasın
ISPARTA Haberi
Büyüklere masallar olmasın

Eski Belediye Başkan’ı Tekin Bayram’ın konuk olduğu Radyo Özşen’in programı iki gün boyunca akşamları canlı yayına girmişti. Canlı yayın esnasında izleyiciler sormak istedikleri soruları yazılı olarak ve herkesin gördüğü ortamda sordular. Programın yapımcısı Şahin Bey’de konuğuna gayet normal bir şekilde bu soruları sordu. Şahin Bey’i bu programından dolayı açıkçası tebrik ediyoruz. İnanıyorum ki dinleyicilerin hepsi de aynı kanaattedir. Öğrendiğimize göre bu programı 43.000 kişi izlemiş.

 

Aklıma geçmiş dönemlerde Halil Tütüncü’nün TV konuşmaları geldi bir anda. O programlarda kendi ismimle en az beş tane soru gönderdim. Ne hikmetse bir tanesi bile cevaplanmamıştı. Çalışkan Başkan Tütüncü benzin istasyonlarını yenileyip opetle anlaştığını ballandırarak anlatıyordu. Bende yüzde kaç ıskontoyla opet ve petrol ofisine verdin diye sormuştum. Kaç yıl geçti hala cevap alamadık. Demek ki program ve programcıya göre işler fark ediyor.  Gerçi Halil Tütüncü’nün yarınki Kanal32 programı da canlı olacakmış. Sevenlerinin çok olduğunu bildiğimiz için epey soruda gelecektir. Yapımcı olan Şakir kardeşimde konusunda uzman bir gazeteci olunca seyre değer bir program olacağını umuyorum.

 

Gerçi Tütüncü Yalvaç adına ne söyleyebilir pek merak etmiyoruz. Bu programı izlerken hangi yapamayacağı vaatleri gündeme getirecek sadece bunu duymak için izlemek istiyorum. Tekin Bayram’a açıkça cevap verebilecek mi, bir yıldır bu sütunlardan yazdıklarımızın hangisine cevap verebilecek birlikte göreceğiz.

Tekin Bayram ne demişti iki günlük programında:

 

-ilk seçimde Tütüncü FETÖ’cülerin desteğiyle mi başkan oldu?

 

-Körfez dershanesindeki mührün kırılıp, dershanenin alt kısmına tekrar açılmasında rolü nedir?

 

-Belediye personelinin FETÖ’cü suçlaması altında imzası var mı?

 

-Murat Sarıoğlu ile sıkıntıları neler? Sarıoğlu’na ne söz verdi, neden tutmadı?

 

-Hastaneye asansör vaadi ne oldu?

 

-Sosyal Konut Projesi neden bekletiliyor?

 

-Yalvaç halkı kandırıldı mı?

 

-Belediye’yi yöneten gölge bir başkan var mı?

 

-Tabakhanenin iskânı daire amirlerinin insafına mı bırakıldı?

 

-10 senedir diline doladığı alt yapının durumu nedir?

 

-Eski otogar için düşünülen projenin akıbeti nedir?

 

-İtfaiye yangınlarda neden başarısız?

 

-18 uygulamaları neden geciktiriliyor?

 

-Üst yapı yollar ne olacak? Asfalt plenti neden çalıştırılmaz?

 

-Mimar bir eleman mahkeme kararıyla görevine dönünce giriş kapısında hes kodu okutma görevi mi verildi? Neden yetişmiş hem de bayan bir personele bu reva görülüyor?

 

-Toplu konut alanındaki fırın tadilat yapılarak ticari alana çevrilmesinde belediyeye bir araç alınması söz konusu mu?

Şehir içindeki fırın için bir cenaze aracı alındığı da söylenmekte.

 

7 Nisan 2021’de saat 21.00’da Kanal32 kanalında canlı yayınlanacak olan Şakir Aksöz ile Isparta’da Ne Var Ne Yok programının konuğu Yalvaç Belediye Başkan’ı Av. Halil Hilmi Tütüncü olacak. Usta gazeteci Şakir Aksöz’e sorularımın tümünü buradan iletiyorum. Yalvaç halkının da bu  soruların cevaplarını duymak istediklerini gayet iyi biliyorum. Bu soruların benzerlerini de iki gün önceki Radyo Özşen’de Tekin Bayram gündeme getirmişti. Temennim 8 yıldır BÜYÜKLERE MASALLAR programı tarzında olmayan, gözlerimizin içine baka baka yalan söylemeyecek ve sorulara net cevap verecek bir Belediye Başkanı konuşması izlemek. Bu Başkan’da ne kadar olursa tabiiki…

 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyüklere, masallar, olmasın,
Yorumlar
Haber Yazılımı