BUCAK BELEDİYESİ ÇALIŞIYOR;HOCA AHMET YESEVİ CADDESİ MODERN GÖRÜNÜME KAVUŞUYOR
Haber
15 Eylül 2020 - Salı 15:25
 
BUCAK BELEDİYESİ ÇALIŞIYOR;HOCA AHMET YESEVİ CADDESİ MODERN GÖRÜNÜME KAVUŞUYOR
Bucak Belediyesi Hoca Ahmet Yesevi Caddesinde yaya kaldırımlarını yenileme ve düzenleme çalışmasına başladı.
BURDUR Haberi
BUCAK BELEDİYESİ ÇALIŞIYOR;HOCA AHMET YESEVİ CADDESİ MODERN GÖRÜNÜME KAVUŞUYOR

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal Hoca Ahmet YeseviCaddesinde yürütülen çalışmalar hakkında yaptığı açıklamada “ İlçemizin trafik yoğunluğunun yüksek olduğu caddelerden birisi olan Hoca Ahmet YeseviCaddesinde bir dizi düzenleme ve yenileme çalışması başlattık.

 

Geçtiğimiz günlerde ilçemizde yaşanan afet olarak nitelendirdiğimiz yoğun yağış sonrası caddemizde bulunan bazı işyerlerine sel suyu gitmişti. Hoca Ahmet YeseviCaddesinde kaldırım seviyesini yükseltmek ve Caddemizi modern bir görünüm kazandırmak için çalışmalarımıza başladık.

 

Yaya kaldırımlarımızda bulunan esnaflarımıza ait reklam tabela ve totemlerini kaldırdık. Yaya kaldırım sınırlarında bulunan duvar ve alanlarda genişletme çalışması yaptık.

 

Geçişe engel olan aydınlatma direklerinin yeri tedaşekipleri ile işbirliğiyle montaj ve demontajıyapılarak uygun olan kenar noktalara çekiliyor. Hoca Ahmet Yesevi Caddesi üçgen kavşaktan başlayarak, Okullar Caddesi kavşağına sürüyor.

 

Caddemizde çift taraflı olarak yaya Kaldırımı yapıyoruz. Yaya kaldırımlarımızda ilk defa vatandaşlarımızın daha rahat bir şekilde yürümelerini sağlayacağını düşündüğümüz Andezit taşı ve andezit bordürü kullanıyoruz. Yapım çalışmalarımızda yaklaşık 3000 m2 andezit taşı ve 2000 metre andezit bordür taşı döşemesi gerçekleştireceğiz.

 

Yapım çalışmalarımız esnasında cadde esnaflarımızdan ve vatandaşlarımızdan anlayışlı ve sabırlı olmalarını istiyoruz. Ekiplerimiz yoğun bir çalışma sergiliyorlar. Kısa zaman çalışmalarımızı tamamlayarak, Hoca Ahmet Yesevi Caddesini modern bir görüme kavuşturacağız.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BUCAK, BELEDİYESİ, ÇALIŞIYOR;HOCA, AHMET, YESEVİ, CADDESİ, MODERN, GÖRÜNÜME, KAVUŞUYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı