Bu başkan yapım işinde fos yıkım işinde çoş çoş çoş…
Haber
08 Ağustos 2020 - Cumartesi 09:49
 
Bu başkan yapım işinde fos yıkım işinde çoş çoş çoş…
Yalvaç Belediye Meclisi ağustos ayı olağan toplantısı yapıldı.
ISPARTA Haberi
Bu başkan yapım işinde fos yıkım işinde çoş çoş çoş…

Gündemin en önemli maddesi mülkiyeti belediyeye ait eski Doğum Hastanesi olarak kullanılan binanın yıkılması oldu. Konuyla ilgili olarak bilgi veren Başkan Tütüncü, binanın depreme dayanıklı olmadığını söz konusu binanın birinci derece sit alanında olmayıp üçüncü derece sit alanında olduğunu belirtti.

 

Bina ve arsa ile ilgili aldığımız bilgilere göre; binanın bulunduğu arsanın üst sınırı birinci derece sit alanı olan arsa üzerinde bulunmakta. Binanın bulunduğu arsa ise üçüncü derece sit alanı.

Koruma amaçlı imar planı yapılmadan bu arsada bina yapılması mümkün olmuyor. Arsa ile ilgili geçiş dönemi yapılanma koşuluyla 3 yıllık Anıtlar Kurulu’ndan izin verilmiş. Belediye geçiş dönemi yapılandırma koşulunu uzatmak için Anıtlar Kurulu’na dilekçe vermesi gerekecek. Hatta verilmesi gereken dilekçenin de süresi geçmiş durumda! Fakat her halükarda bu arsaya bir şey yapılabilmesi için koruma amaçlı imar planı yapılması gerekecek. Belediyenin bütçesi bunu kaldırabilecek güçte mi acaba?

 

Bunun için arkeolog, restolog ve kültür varlıklarının tespiti ve envanterlerini çıkarması lazım. Üzerinde tartışılan bu madde 6 red oyuna karşılık MHP’li üyelerin oylarıyla kabul edilmiş oldu.

Yalvaç halkı binanın hala neden yıkıldığını düşünse de Belediye Başkanı yıkmaktan zevk alan bir başkan görüntüsünü pekiştirmeye devam ediyor.

 

Otogarı yıktı, “Yaşam merkezi yapacağım” dedi. Hazırladıkları bütçede yok.

Hıdırlığı yıkım kararı aldı. Yerine yeni yapılacak bina hazırladıkları bütçede yok.

Eski Doğum evini yıkım kararı aldı. Ne yapacağı meçhul.

İtfaiyenin bulunduğu arsaya 600 konut yapacaktı. Akıbeti meçhul.

Yolların durumu herkesin gözü önünde.

 

Hastaneye çıkan yol malum.

İki dönemdir hayvan pazarı yapacak. Hazırladıkları bütçede yok.

İki dönemdir altyapıyı yapacak milleti asbestli borulardan su içmekten kurtaracak!

Yalvaç Belediye Başkanı’nın en önemli özelliğini Yalvaç halkı çok iyi öğrendi. Bu başkan yapım işinde fos yıkım işinde çoş çoş çoş…

 

Kaynak: (Sndkk) - sondakika32

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, başkan, yapım, işinde, fos, yıkım, işinde, çoş, çoş, çoş…,
Yorumlar
Haber Yazılımı