BÖCEK AK PARTİYE Mİ GEÇİYOR?
Haber
28 Ekim 2019 - Pazartesi 09:00
 
BÖCEK AK PARTİYE Mİ GEÇİYOR?
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in, eski yönetimden kalan büyük bir borç yükü ile ne yapacağının hesapları altında çıkış yolu üretememenin zorluğunu yaşadığı öğrenildi.
ANTALYA Haberi
BÖCEK AK PARTİYE Mİ GEÇİYOR?

KİLİNTLENMİŞ DURUMDA

Sn. BÖCEK seçimi kazanalı neredeyse 6 (altı) ayı doldurmuş bulunmaktadır. Bugüne kadar gözle görülür (siyaset ağırlıklı demeçlerle, ‘şunu yapacağız, bunu yapacağız’ demekten başka) Sn. BÖCEK’in elle tutulur bir proje başlattığını maalesef görebilmiş değiliz. Sn. BÖCEK adeta kilitlenmiş durumdadır. Ne işine son verilmesi gereken personelin işine son verebilmiş ve ne de yeni istihdam sağlayabilmiş değildir. 

 

HOMURTULAR BAŞLADI

CHP seçmeniyle ittifak yaparak kazandığı seçim ortakları (Millet İttifakı: İYİ Parti+HDP) arasında da yavaş yavaş homurtuların başladığını kamuoyundan öğrenebilmekteyiz. Bugüne kadar 23 daire başkanından sadece birini değiştirebilmiş ve çok önemli daire başkanlıkları için hiçbir atama yapılmamıştır. Ayrıca Genel Sekreter istifasını vererek ayrılmış olmasına rağmen aylarca yerine bir atamanın da yapılmayışı konusunda ilginç tespitlerle karşılaştık.

 

HABER AKDENİZ- ANAP döneminde siyasi hayata Konyaaltı Belediye Başkanlığına seçilerek başlayan Muhittin BÖCEK daha sonra yoluna yine Konyaaltı Belediye Başkanı olarak CHP’de devam etmiştir.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde yerine “kimin belediye başkanı adayı olacağı?” tartışmaları uzun zaman aldıktan sonra Av. Semih ESEN Konyaaltın’a, Muhittin BÖCEK ise Antalya Büyükşehir Belediye
Başkanlığına CHP’den aday olarak ilan edilmiştir. Uzun görüşmeler ve pazarlıklardan (İYİ Parti + HDP) sonra Sn. BÖCEK, ipi göğüsleyerek Antalya’ya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiştir.

 

31 MART 2019 SONRASI

Antalya İşadamları patronlarının birinin de dediği gibi; ‘’Sn. BÖCEK 31 Mart 2019’da seçimi rahatlıkla kazanmış, Menderes TÜREL‘i sandığa gömmüş olmasına rağmen kaybetmiştir.”

Kendisine ‘’niçin kazandığı seçimi kaybetmiştir Sn. BÖCEK?’’ diye sorduğumda, ‘’Muhittin’e Konyaaltı’ndan çıkma, seçimi kazansan da kaybetmiş olursun, dedim” cevabını aldım. Bu cevabı biraz açmasını istedim O da ‘’Bu kadar borç yükü altında bundan böyle hizmet yapamaz, yapsa da yeterli olmaz’’  diye cevap verdi.

Değerli Antalyalılar;

Sn. BÖCEK seçimi kazanalı neredeyse 6 (altı) ayı doldurmuş bulunmaktadır. Bugüne kadar gözle görülür (siyaset ağırlıklı demeçlerle, şunu yapacağız, bunu yapacağız demekten başka) Sn. BÖCEK’in elle tutulur bir proje başlattığını maalesef görebilmiş değiliz. Sn. BÖCEK adeta kilitlenmiş durumdadır. Ne işine son verilmesi gereken personelin işine son verebilmiş ve ne de yeni istihdam sağlayabilmiş değildir. CHP seçmeniyle ittifak yaparak kazandığı seçim ortakları  (Millet İttifakı: İYİ Parti+HDP ) arasında da yavaş yavaş homurtuların başladığını kamuoyundan öğrenebilmekteyiz.

 

ÇAVUŞOĞLU-BÖCEK GÖRÜŞMESİNDE NELER KONUŞULDU?

Bugüne kadar 23 daire başkanından sadece birini değiştirebilmiş ve kıymetli bir bürokratın Kent Tarihi ve Tanıtım Daire Başkanlığına atamasını yapmıştır. Çok önemli daire başkanlıkları için hiçbir atama yapılmamıştır.

Ayrıca Genel Sekreter istifasını vererek ayrılmış olmasına rağmen aylarca yerine bir atamanın da yapılmayışı (Ağustos sonuna kadar) konusunda Haber Akdeniz olarak yaptığımız KULİS çalışmaları karşısında ilginç tespitlerle karşılaştık.

Şöyle ki;

 1. Sn. BÖCEK eski yönetimden kalan büyük bir borç yükü ile ne yapacağının hesapları altında çıkış yolu üretememenin zorluğunu yaşamaktadır.
 2. Eski Belediye Başkanı (selefi ) Menderes TÜREL’e hesap soramamaktadır veya sordurulması engellenmektedir.
 3. Sn. BÖCEK siyasi hayatına ANAP’ta başlamıştır. CHP’den çok ANAP’ta siyasi erk ve anlayış sahibi bir siyasetçidir.
 4. Sn. BÖCEK Konyaaltı’nda sevilen ve sayılan Yörük kökenli bir siyasetçi olarak Konyaaltı ile özdeşleşmiş bir siyasi duayendir.
 5. Sn. BÖCEK adeta bir parti gibidir. Yer aldığı her yerde özgül ağırlığının karşılığını her zaman alan ve alacak ehliyet ve liyakat sahibi bir siyasetçidir.
 6. Sn. BÖCEK gitmek ve girmek istediği yerin adresini işaret etmekten çok davet edilen, peşinden koşulan bir siyasetçidir.
 7. Sn. BÖCEK siyasi geçmişi itibariyle hiç kaybeden olmamış hep kazanan olmuştur.
 8. Ayrıca Sn. BÖCEK ‘in Sn. TÜREL ve ATSO Başkanı Sn. ÇETİN ile arkadaşlıkları tartışılmaz derecede ileri ve derindir.
 9. Sn. BÖCEK tamamlandığında Antalya’nın hayat damarı haline gelecek Doğu Garajı Projesiyle Otogar-Varsak arasındaki raylı sistem projesinin Konyaaltı’na bağlanması için yeni siyasi arayış veya kaynak peşinde koşmasının herkesin kabul etmesi gerekeceği bir yaklaşım olacağı ortak kanaatindedir.
 10. Sn. BÖCEK yenilgi ve yolunun kesilmesine tahammülü olmayan bir duayen siyasetçi olarak sonuca gitmek ve Antalya’ya hizmet etmek için her yolu deneyeceğinin ön kanaatlerini Antalya kamuoyuna zaten zımnen vermiş bulunmaktadır.
 11. Muhittin BÖCEK, Antalya’ya hizmet adına ve içinde bulunduğu devasa borç yükü karşısında hiçbir atama yapamamanın seçmen tabanındaki rahatsızlık karşısında ve Antalya seçmenine söz verdiği projeleri hayata geçirme adına önümüzdeki günlerde kendine yeni bir siyasi yol haritası çizmenin arayışı içerisinde olursa ‘hiç şaşırmamak gerekir’ diye düşünüyoruz.
 12. Hem Türkiye’de olduğu gibi Antalya’da da otopark sorunu ve trafik çilesinin çözüme kavuşturulmasına Sn. BÖCEK seyirci kalamaz.
 13. Sn. BÖCEK yoksa geçtiğimiz günlerde Külliye’de yapılan Büyükşehir Belediye Başkanları toplantısında aldığı 200 milyon liralık borçlanma yetkisiyle yarım kalan projelerle seçime mi hazırlandığını da sormadan geçemiyoruz.
 14. Yine hatırlanacağı gibi Sn. BÖCEK Külliye’de Sn. ERDOĞAN ile yapılan ikili görüşmede genel sekreterlik sorununu da çözmesiyle Haber Akdeniz olarak yeni sorular da aklımıza gelmiyor değil…
 • Sn. BÖCEK siz yeni bir siyasi arayış içerisinde misiniz?
 • Sn. BÖCEK AK Parti’ye geçmek için hazırlık mı yapıyorsunuz?
 • Sn. BÖCEK Antalya Milletvekili ve Dışişleri Bakanı Mevlüt ÇAVUŞOĞLU ile uzun zamandan beri diyalog içerisinde olduğunuz, son görüşmeyi baş başa Alanya’da ve 6 saat boyunca yaptınız mı?
 • Hurma /Geyikbayır ve çevresindeki 5-6 muhtarla AK Parti’ye geçmek için bir nabız yoklamasında bulundunuz mu?

Değerli Antalyalılar!..

Uzun lafın kısası, Sn. BÖCEK beklemede ama nereye ve ne zamana kadar beklemede kalacak önümüzdeki günlerde bekleyip göreceğiz…

Sonuçta Antalya kaybetmesin, kazansın istiyoruz.

Mevla’m görelim neyler, neylerse güzel eyler…

Haber Akdeniz

Mehmet Ali ÇELİK

 

NOT: Önümüzdeki haftalarda yapacağımız yüz yüze anketlerle;

 • Sn. BÖCEK’in başarılı olacağına inanıyor musunuz?
 • Antalya’nın gidişatını nasıl görüyorsunuz?
 • Ulaşım ve otoparklar Sn. BÖCEK’in başını yer mi?
 • Antalya’ya hizmet için Sn. BÖCEK’in siyasi yol haritasını yeniden gözden geçirilmesine onay verir misiniz?
 • Antalya’da başarılı iş adamları ile yapacağımız röportajları
 • ….ve Haber Akdeniz’in ilginç konu ve başlıklarını bekleyiniz….
Kaynak: Editör:
Etiketler: BÖCEK, AK, PARTİYE, Mİ, GEÇİYOR?,
Yorumlar
Haber Yazılımı