BAYRAĞA SAYGI!
Haber
31 Ocak 2020 - Cuma 14:00
 
BAYRAĞA SAYGI!
Eyyüp AYDIN
TÜRKİYE Haberi
BAYRAĞA SAYGI!

BAYRAĞA SAYGI!

 

Vatan, millet, bağımsızlık, özgürlük aşkı ve milli onur; bayrağa sadece sevgiyi değil, saygıyı da zorunlu kılar. Bu saygı içinde, vatanımızın ufuklarında şerefle dalgalanan ve sonsuza kadar da dalgalanacak olan şanlı bayrağımızı yırtan AP üyesi ırkçı Yunan Milletvekili Loannis Lagos'un bu saygısızlığı Türk milletini derinden üzmüştür. Kendini bilmez Yunanlı vekili şiddetle kınıyorum. Hala içlerindeki kin ve düşmanlık duygularını atabilmiş değiller!

 

Bayrak ekonomidir, bayrak siyasettir, bayrak Ordu’dur, bayrak kültürdür, bayrak şehitlere saygıdır. Bayrağa saygı ulusal kimliğimizin altın anahtarı, Kocatepe’deki ve Çanakkale’deki şehitlerimize saygıdır. Bayrağa saygı; Sarıkamış’ta donarak şehit olan 90 bin askerimize, Erzurum’un Nine Hatun’una, Kahramanmaraş’ın Sütçü İmam’ına saygıdır. Bayrağa saygı; ulusal bağımsızlığımızın ve ulusal egemenliğimizin tapusu olan Lozan Barış Anlaşması’na saygıdır. Bayrağa saygı; bu coğrafyanın sınırlarına, dağlarına, nehirlerine, petrolüne, tüm yeraltı ve yerüstü kaynaklarına sahip olma saygısıdır.

 

Türk milleti olarak; şehitlerimizin kanlarıyla rengini bulan kutsal bayrağımıza saygı duyacağımızdan, canımız pahasına koruyacağımızdan ve onu daima gönderde taşıyacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bayrağımızı yırtan Yunanlı vekil, bu saygısızlığının bedelini mutlaka ödemeli ve ödettirilmelidir.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAYRAĞA, SAYGI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı