BAŞKAN HALICI MİLLET ASLA SAHİPSİZ DEĞİLDİR
Haber
29 Haziran 2022 - Çarşamba 12:47
 
BAŞKAN HALICI MİLLET ASLA SAHİPSİZ DEĞİLDİR
ISPARTA Haberi
BAŞKAN HALICI MİLLET ASLA SAHİPSİZ DEĞİLDİR

Her fırsatta esnaf ziyareti yapıp, vatandaşlarla bir araya gelen CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, hayat pahalılığın halkın belini büktüğünü belirterek; “Esnaflarımız, vatandaşlarımız AKP iktidarının ülkeyi soktuğu ekonomik buhran yüzünden iyice sıkıntıda ve dertli. Aslında iktidar da bunu biliyor ama görmezden geliyorlar. Kabullendiklerindeyse artık çok geç olacak. Çünkü o zaman sandığın dibinde olacaklar” dedi.
 CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, yönetimi ile birlikte gerek Isparta merkezde gerekse ilçelere giderek esnaf ve vatandaşların dertlerini dinlemeye devam ediyor.
BAŞKAN HALICI; “İNSANLAR TEMEL İHTİYAÇLARINI BİLE ALAMAZ DURUMA GELDİ”
Başkan Halıcı, yaptıkları ziyaretlerle ve görüşmelerle ilgili olarak yaptığı açıklamada izlenimlerini şöyle açıkladı; “Üzülerek ifade ediyorum ki, gerek Isparta merkezde gerekse ilçelerimizde gördüğümüz tablo da ülke genelindekiyle aynı. Esnafın çoğu gün boyunca dükkanlarına sadece birkaç kişinin geldiğini, insanların fiyatları duyunca en temel ihtiyaçları bile almaktan vazgeçtiğini söylüyor. Zaten ağır pandemi sürecinde yalnız bırakılan esnafımız, AKP iktidarının ülkeyi soktuğu ekonomik buhran yüzünden iyice sıkıntıda ve dertli.
“MİLLETİMİZ ASLA SAHİPSİZ DEĞİLDİR”
Bir çok konuda ahkam kesenlerin, esnafın ve memleketin sorunlarıyla ilgili sağır ve dilsizi oynadığını gören esnafımız bu iktidara ders vereceği seçim gününü beklediğini bize söylediler. Halkın bu kadar sıkıntıda ve çaresiz bırakıldığı bir ortamda iktidar mensuplarının böylesine vurdumduymaz ve umursamaz olması da halkın ve ülkenin gerçeklerinden ne kadar koptuklarını ve kendilerinin de iktidarlarının sona ereceğini bilmelerindendir. CHP Isparta İl Örgütü olarak biz tüm ilçelerimizde tüm vatandaşlarımızın yanında olmaya, onları dinlemeye, dertlerine yerel yönetimlerimiz kanalıyla çözüm üretmeye devam edeceğiz. Bu ülkede bu millette sahipsiz değil. AKP’nin yaptığı gibi milletimize sırtımızı dönmedik, dönmeyeceğiz” dedi.
“ÇIRPINDIKÇA BATIYORLAR”
Türkiye'nin gündeminin yoksulluk ve fahiş zamlar olduğunu vurgulayan Başkan Yalım Halıcı; “Biz her gün farklı bir ilçemizde kadınlarımız, gençlerimiz, çiftçimiz esnafımız ve iş insanlarımızla görüşüyor, dertlerini dinliyoruz. Konuştuğumuz hiç kimse hayatından memnun değil. Bundan önce hep AKP’ye oy vermiş olan vatandaşlarımız bile bu iktidardan çoktan vazgeçmiş. Onlar da kandırıldıklarını, unutulduklarını ve bu iktidarın vaktini çoktan doldurduğunu düşünüyor. Memlekette 20 yıldır iktidarda olup da kötü giden her şeyin sorumluluğunu muhalefete, dış güçlere atarak yeniden iktidara geleceklerini sanmalarını vatandaşlarımız hayretle karşılıyor.
“ANLADIKLARINDA ARTIK ÇOK GEÇ OLACAK”
Bu ülkede yaşanan tüm sorunların en büyük sebebi, AKP iktidarının basiretsiz ve liyakatsiz yöneticilerinin uyguladığı politikalar ve sarayın 'Her şeyi ben bilirim' inadıdır. Ekonomide, dış politikada, tarımda, eğitimde ülkenin dibe vurmasını sağlayan bu anlayış, 'CHP üzerinden bir algı yaratır mıyım, bir kez daha vatandaşı kandırır mıyım?' ümidiyle düştüğü bataklıkta çırpındıkça daha da dibe batıyor. Kendileri de bunu biliyor ama görmezden geliyorlar. Kabullendiklerindeyse artık çok geç olacak. Çünkü o zaman sandığın dibinde olacaklar” dedi.

Kaynak: Editör: Ahmet ÇELİK
Etiketler: BAŞKAN, HALICI, MİLLET, ASLA, SAHİPSİZ, DEĞİLDİR,
Yorumlar
Haber Yazılımı