BAŞKAN HALICI 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMINI ESNAF ZİYARETLERİYLE KUTLADI
Haber
01 Mayıs 2021 - Cumartesi 12:23
 
BAŞKAN HALICI 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMINI ESNAF ZİYARETLERİYLE KUTLADI
1 Mayıs öncesi 580 emekçinin dükkanını ziyaret ederek bayramlarını kutladı
ISPARTA Haberi
BAŞKAN HALICI 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMINI ESNAF ZİYARETLERİYLE KUTLADI

İşçisi, kamu çalışanı, işsizi, emekçisi, emeklisi, aydını, sanatçısı, gazetecisi, öğrencisi, esnafı, kadını, genci, yaşlısıyla meydanları dolduracağımız 1 Mayıs buluşmamızı  bu yıl da ne yazık ki Covid-19 pandemi salgını nedeni ile evlerimizde kutlayacağız. 

Bizler, bu ülkenin tüm değerlerini ve güzelliklerini üretenler olarak, 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Gününde umudumuz ve hasretimiz olan memleketin resmini tüm yüreklerde hep beraber çizeceğiz. 1 Mayıs’ın önemi bugün olduğu yarınlarda da savunacak olan bizler, küçük bir azınlık için, birkaç  patron ve yandaş sermaye için değil, halkın emekçi çoğunluğu için yaşayabileceği huzur dolu bir memleket istiyoruz.Emek kutsaldır, emek çatlayan el, kırılan tırnak, eve yorgun argın gelen baba, ev işlerinden beli bükülen annedir. Onun için emeğe ve alın terine sahip çıkmalıyız. 

Virüs salgını ve yaşanan ekonomik kriz, öncelikle ücretli çalışan emekçileri etkilemektedir. Küresel virüs salgını, tüketim ekonomisinin dünyayı da tükettiği, uygulanan liberal politikaların hem ülkeler arasında hem de ülke içinde gelir adaletsizliğine yol açmıştır. Tüm bu gelişmeler ise  dünya toplumları ve bilim çevreleri tarafından değerlendirilmektedir. 

 Bu zorlu günlerde hayatın devamı için canla başla çalışan, başta sağlık emekçileri olmak üzere verdiği emekle yaşama değer katan tüm gizli kahramanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun.

Kaynak: Editör: Ahmet ÇELİK
Etiketler: BAŞKAN, HALICI, 1, MAYIS, İŞÇİ, BAYRAMINI, ESNAF, ZİYARETLERİYLE, KUTLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı