Başkan Ercengiz'in 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı
Haber
23 Kasım 2020 - Pazartesi 16:35
 
Başkan Ercengiz'in 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Bağlantı
BURDUR Haberi
Başkan Ercengiz'in 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

Başkan Ercengiz'in mesajı şu şekilde:

 

Bizim kültürümüzde öğretmenlerimiz, anne ve babalarımız kadar değerli ve onlar kadar azizdir. Biz, bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olacak kadar öğretmenlere kıymet vermiş bir kültüre sahibiz. Bu medeniyetin eğitim sistemini köklerinde var olan öğretici kültür oluşturmaktadır.

 

Bu nedenledir ki, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, “Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır” diyerek bu konuda öğretmenlere olan inancını ve güvenini ifade etmiştir. Değerli öğretmenlerimizin kendilerine duyulan güveni en güzel şekilde yerine getireceklerine olan inancım tamdır.

 

Aydınlığın simgesi, toplumun yol göstericisi öğretmenlerimizin, mesleklerinin saygınlığına yaraşır, çağdaş yaşam olanaklarına kavuşturulması, önceliklerimizden biri olmalıdır. Bir ülkenin eğitime ilişkin sorunlarını çözmesi, kültür, sanat, bilim, teknoloji, sosyo-ekonomik alanlarda kalkınması ve üretimiyle çağa yön verebilmesi anlamına gelecektir.

Öğretmenler, sağladıkları katkı ile ülkenin ve milletin geleceği hakkında söz sahibidir. Burdur Belediyesi olarak eğitime verdiğimiz destekler her zaman devam edecek, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin her zaman yanında olacağız.

Bu anlamlı gün vesilesiyle, bu mesleğin kutsallığını, eğitimin, aydınlanmanın önemini her fırsatta ifade eden Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyor; toplumumuzun gelişimi ve geleceği adına özveriyle çalışan, emek veren tüm fedakar öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Ercengiz'in, 24, Kasım, Öğretmenler, Günü, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı