BAŞKAN ERCENGİZ, HEM GÖNÜLLERİ HEMDE İÇLERİ ISITTI
Haber
25 Ocak 2022 - Salı 18:22
 
BAŞKAN ERCENGİZ, HEM GÖNÜLLERİ HEMDE İÇLERİ ISITTI
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Halk Pazarında esnaflara ve vatandaşlara çorba dağıttı.
BURDUR Haberi
BAŞKAN ERCENGİZ, HEM GÖNÜLLERİ HEMDE İÇLERİ ISITTI

Çorba dağıtımında Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Başkan Yardımcısı Ali Say, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri katıldı. 
Çorba dağıtımından sonra konuşan Başkan Ercengiz  “Her zaman olduğu gibi sıcak çorbamızla yurttaşımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Bunca yıldır Salı pazarına gelip gidiyorum ilk defa Salı pazarını bu kadar seyrek gördüm.

Tabi birkaç nedeninin olduğunu düşünüyorum en başta iklim koşulları bugün ilçelerimizden veya diğer kentlerden burdura gelişi engellemiş durumda hava koşulları bunun yanı sıra vatandaşımızın biraz da pahalılıktan şikâyet ettiğini duyuyorum üreticinin buradaki satıcı esnaf arkadaşların zor bir dönemden geçiyor ülkemiz. Üretime önem vermeliyiz. Daha çok üretimin içinde yer almalıyız. Üretimi desteklemeliyiz ki bol olsun. Bol olursa bereketli olsun. Bugün kar yağıyor. Kardan karın yağışından çok umutluyuz. Bir haftadır yer altı stoklarımızın, su rezervinin de güçleneceğini düşünüyoruz.

Bu yağışlarla birlikte suyumuzu da ürettiğimiz ürünü de doğru kullanmak zorundayız. Aksi halde varlıktan şikâyet etmek durumunda kalacağız. Tasarruf etmeliyiz. İsraf içerisinde olmamalıyız çünkü hem üretim zor hem de üretime ulaşmak zor artık ama yine de burdurun en ucuz gıda buluşma noktası Salı Pazarı bugün yine vatandaşımızın en ucuz şekilde gıdaya ulaştığı yer olarak hala önemini koruyor. Bol ve bereketli kazanç diliyorum. Hem satıcı hem üreticilerimize. Bununla birlikte vatandaşımıza da aldıkları gıdaları afiyetle sağlıkla yemelerini diliyorum.” dedi.

Kaynak: Editör: Ahmet ÇELİK
Etiketler: BAŞKAN, ERCENGİZ,, HEM, GÖNÜLLERİ, HEMDE, İÇLERİ, ISITTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı