ASKERİ ÜCRETE 6 BİN 166 TL SÜRPRİZİ!!!
Haber
01 Temmuz 2022 - Cuma 11:20
 
ASKERİ ÜCRETE 6 BİN 166 TL SÜRPRİZİ!!!
EKONOMİ Haberi
ASKERİ ÜCRETE 6 BİN 166 TL SÜRPRİZİ!!!

ERDOĞAN ZAM İÇİN TARİH VERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konu hakkında yaptığı açıklamalarında talimatı verdiğini belirterek önümüzdeki haftalarda asgari ücrete zamlı müjdeyi vermek istediğini paylaştı. Bununla beraber Erdoğan açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızdan işveren tarafıyla görüşülerek asgari ücreti yeniden değerlendirilmesini istedim. Yapılan artışın istihdamda herhangi bir olumsuz etkiye yol açmasına da meydan verilmeyecektir. İnşallah en kısa sürede bu konuda müjdeli bir haberi işçilerimizle, emekçilerimizle paylaşmayı umut ediyoruz. Kamu çalışanlarımıza ve emeklilerimize enflasyon farkını zaten vereceğiz. Bu düzenlemenin 13.7 milyon emeklimizin tamamını kapsadığının altını çizmek istiyorum. Şu anda Çalışma Bakanım çalışmayı hafta sonuna varmadan inşallah bitirecekler ve ardından NATO görüşmelerinden döner dönmez bunu milletimle paylaşma fırsatını bulacağız”

6 BİN 166 TL OLMASI BEKLENİYOR

Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa İlker Yücel ise asgari ücret hakkında yaptığı açıklamasında Asgari ücrette ekmek teknesini de korumamız gerektiğini asgari ücretin 6 bin 166 lira olmasını umduklarını ve beklediklerini belirtti. Ayrıca TEK Parti Genel Başkanı Ahmet Özal da Açlık sınırının 6 bin lira olduğu bir yerde asgari ücretin 6116 TL olması gerektiğini enflasyon üzerinde bir fark verilirse harika olacağını ifade etti.

Kaynak: Editör: Ahmet ÇELİK
Etiketler: ASKERİ, ÜCRETE, 6, BİN, 166, TL, SÜRPRİZİ!!!,
Yorumlar
Haber Yazılımı