ANSİAD ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
Haber
17 Ocak 2022 - Pazartesi 11:27
 
ANSİAD ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
- Haberi
ANSİAD ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

ANTALYA Sanayici ve İş İnsanları Derneği'nin (ANSİAD) 32'nci Kuruluş Yıldönümü gecesinde iş, sanat ve medya ödülleri sahiplerini buldu.

Antalya'nın Konyaaltı ilçesindeki 5 yıldızlı bir otelde düzenlenen geceye CHP Antalya Milletvekilleri Çetin Osman Budak, Cavit Arı ve Aydın Özer, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, Antalya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, Türk İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkan Yardımcısı Ali Eroğlu, Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (BAKSİFED) Başkanı Abdullah Erdoğan, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Mustafa Balcı, TMMOB Şehir Plancıları Odası Antalya Şube Başkanı Ebru Manavoğlu, TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Okan Hançer, ANSİAD üyesi iş insanları ve çok sayıda davetli katıldı.

 

HAK ETTİĞİMİZ YERİ ALMALIYIZ

Gecenin açılışında konuşan ANSİAD Başkanı Akın Akıncı, 32 yılı geride bırakan bir kurum olduklarını belirterek, "Temelleri Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından atılan, ilkelerine yürekten bağlı olduğumuz ve önümüzdeki yıl 100. yaşını kıvançla kutlayacağımız cumhuriyetimizin temel ilkelerinden ve hedeflerinden vazgeçmeden ama onları çağa uydurmayı da beceren bir yaratıcılıkla, yeni dünya düzeninde ülkemizin hak ettiği yerini almasını istiyoruz" dedi. Salgına şahsen yakalananlar ve yakınlarını kaybedenler olarak acı deneyimler yaşandığını dile getiren Başkan Akıncı, "ANSİAD olarak bizlerde bu deneyimi acı bir şekilde yaşayanlardanız. Çok sevdiğimiz arkadaşımız, kardeşimiz, üyemiz Süleyman Öztürk'ü bu pandemiye kurban verdik" dedi.

GÜÇLÜ BİR STK’YIZ

ANSİAD'ın her geçen yıl emin adımlarla ve hiç taviz vermeden büyüyerek 32 yılı geride bıraktığını kaydeden Başkan Akıncı, şunları söyledi;"ANSİAD bunu başaran nadir derneklerden biri olup gerek kurumsallığı gerekse girişimcilik ekosisteminin büyüklüğü ile sadece Antalya'ya değil tüm Türkiye'ye örnek teşkil etmektedir. Her zaman vurguladığımız gibi sivil toplum kuruluşları toplumsal gelişmenin, demokratikleşmenin ve ekonomik kalkınmanın en önemli aktörlerinden biridir. Bunları yaparken de gücünü üyelerinden ve onların entellektüel birikimlerinin oluşturduğu sinerjiden alırlar. ANSİAD bu sinerjiyi 32 yıldır en güçlü şekilde yaşatan ve çevresine yayan bir sivil toplum kuruluşudur."

 

KILAVUZUMUZ ATATÜRK OLSUN

32 yılı geride bırakan bir kurum olarak cumhuriyetin 100. yılına da kıvançla eşlik etmenin gururunu yaşadıklarını belirten Başkan Akıncı, "Temelleri Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından atılan, ilkelerine yürekten bağlı olduğumuz ve önümüzdeki yıl 100. yaşını kıvançla kutlayacağımız cumhuriyetimizin temel ilkelerinden ve hedeflerinden vazgeçmeden ama onları çağa uydurmayı da beceren bir yaratıcılıkla, yeni dünya düzeninde ülkemizin hak ettiği yerini almasını istiyoruz" dedi. Değişim ve gelişim iradesine sahip olan bir ülke olduğumuzu belirten Başkan Akın Akıncı, "ANSİAD olarak dün olduğu gibi yarında bu heyecan verici yolculuğun bir parçası olmaya devam edeceğimizi özellikle belirtmek isterim. Cumhuriyetimizin 100. yılına doğru hepimizin yolu açık, kılavuzu Mustafa Kemal Atatürk olsun" diye konuştu.

İŞ İNSANI ÖDÜLÜ NECMİ ALPAGOT’A

ANSİAD tarafından geleneksel olarak düzenlenen '2021 Yılın Başarılı İş İnsanı Ödülü'nün sahibi 1914 yılından beri sanayicilik faaliyetinde bulunan Alpagot ailesinin bir ferdi olarak Antalya'nın değişmesi, gelişmesi ve güçlenmesi yönünde gösterdiği yaratıcı ve girişimci çabaları, sosyal sorumluluk bilinci, istihdam kapasitesi ile ülke ve bölge ekonomisini kalkındıran çabaları nedeniyle ANSİAD üyesi ve Yenigün Gıda Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Alpagot oldu. Alpagot'a ödülü ANSİAD Başkanı Akın Akıncı ve CHP Antalya Milletvekili & ANSİAD Şeref Üyesi Çetin Osman Budak tarafından takdim edildi.

BAYRAMOĞLU VE DAYIOĞLU’NA SANAT ÖDÜLÜ

ANSİAD Yılın Sanat Ödülü bu yıl, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası Flüt Sanatçısı Doç. Lelya Bayramoğulları ile Kaş ilçesi Turan Erdoğan Yılmaz Fen Lisesi Müzik Öğretmeni Emre Dayıoğlu'nun oldu. Sanat alanındaki çalışmalarıyla Antalya sanat yaşamına önemli katkılarda bulunan ve yurt içi ve dışında şehrin ve Türkiye'nin tanıtımına katkı koyan çalışmaları nedeniyle ödüle layık görülen Doç. Lelya Bayramoğulları'na ödülü ANSİAD Başkanı Akın Akıncı ve CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer tarafından takdim edildi. Kaybolmaya yüz tutmuş eserlerin ve çalgıların yeniden topluma kazandırılması için yaptığı çalışmalarıyla ve Anadolu folklorunun unutulmaması için yüzlerce eseri kayıt altına alarak yarattığı değerli arşivi ve Türk Halk Müziği'ne katkıları dolayısıyla ödülün sahibi olan Emre Dayıoğlu'na ödülü, ANSİAD Başkanı Akın Akıncı ve ATSO Başkanı Davut Çetin tarafından takdim edildi. . Ödülün ardından Lelya ve Bayram Bayramoğulları çifti tarafından konuklara müzik dinletisi sunuldu.

YILIN MEDYA ÖDÜLÜ  VAHİDE YANIK'A

ANSİAD 2021 Yılın Medya Ödülü, 'Finike Portakalına Kıymayın Efendiler' haberiyle Hürriyet Akdeniz Gazetesi Tarım Köşe Yazarı Vahide Yanık'ın oldu. Yanık'a ödülü, ANSİAD Başkanı Akın Akıncı ve CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı tarafından takdim edildi. ANSİAD üyeleri ve eşlerinden oluşan ANSİAD Çok Sesli Korosu'nun konser verdiği gece, ANSİAD Başkanı Akın Akıncı ve Geçmiş Dönem Başkanlarının pasta kesimi ve ardından Acro Project konseri ile son buldu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ANSİAD, ÖDÜLLERİ, SAHİPLERİNİ, BULDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı