AKDENİZ ÜNİVERSİTESİNE 3 "ENGELSİZ ÜNİVERSİTE" ÖDÜLÜ
Haber
15 Eylül 2020 - Salı 18:03
 
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİNE 3 "ENGELSİZ ÜNİVERSİTE" ÖDÜLÜ
Akdeniz Üniversitesi, Yüksekögretim Kurulu (YÖK) tarafindan düzenlenen "Engelsiz Üniversite-2020" ödüllerinde 2 farkli kategoride 3 ödül kazandi.
ANTALYA Haberi
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİNE 3

Üniversiteden yapilan açiklamaya göre, "Engelsiz Üniversite-2020" ödüllerinde 116 üniversitenin 841 basvurusunu degerlendirildi.

 

Degerlendirme sonucunda Akdeniz Üniversitesi Ilahiyat Fakültesi ve Merkez Kampüs "Mekanda Erisilebilirlik" kategorisinde "Turuncu Bayrak" ödülü alirken, Merkez Kampüs ayrica "Sosyokültürel Faaliyetlerde Erisilebilirlik" kategorisinde ise "Mavi Bayrak" ödülünü layik görüldü.

 

Kovid-19 tedbirleri kapsaminda video konferans yoluyla gerçeklestirilen ödül töreni sonrasi Akdeniz Üniversitesi Rektörlügü'nde bayrak takdim töreni yapildi.

 

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Engelli Ögrenci Biriminden Sorumlu Rektör Yardimcisi Prof. Dr. Cengiz Toker ve Engelli Ögrenci Birimi Koordinatörü Dr. Ögr. Üyesi Emel Sardohan Yildirim ile ödül kazanan birimlerin yöneticilerine ödüllerini takdim etti.

 

Açiklamada, görüslerine yer verilen Rektör Özkan, Akdeniz Üniversitesinde ögrenim gören engelli ögrencilerin yüksekögrenim haklarindan etkin ve adil bir sekilde faydalanmalarini amaçladiklarini bildirdi.

 

Akdeniz Üniversitesinin erisilebilir ve engelsiz bir üniversite olma yolunda hizla ilerledigi bu dönemde akademik, sosyal ve kültürel alanlarda ögrencilere yönelik esit ve erisilebilir kosullarin olusturulmasindaki çalismalara hiz kesmeden devam edeceklerini vurgulayan Özkan, sunlari ifade etti:

 

"Meslegim geregi engellilerin sosyal hayatta yasadiklari sikintilarin en yakin sahitlerinden biriyim. Yaptigimiz nakillerle onlarin sosyal hayata katilmalari için çaba sarf ediyor ve onlar için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalisiyoruz. Bundan sonra da bu anlayisimizi üniversitemizin tüm birimlerinde uygulamaya çalisacagiz. Akdeniz Üniversitesinin kazanmis oldugu bu ödüller, yüksekögretim kurumlarindaki engelli bireylerin mekanlara, egitsel imkanlara ve sosyo-kültürel faaliyetlere erisimleri konusundaki hassasiyetlerinin degerlendirilmesi bakimindan alaninda en önemli ödüller arasinda yer almaktadir. Ödülleri kazanmamizda emegi geçen çalisma arkadaslarimiza tesekkür ediyorum."

 

AA

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKDENİZ, ÜNİVERSİTESİNE, 3, "ENGELSİZ, ÜNİVERSİTE", ÖDÜLÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı