AK PARTİ İL BAŞKANI KİM OLSUN? AÇIKLIYORUZ ! . . .
Haber
25 Ekim 2020 - Pazar 20:49
 
AK PARTİ İL BAŞKANI KİM OLSUN? AÇIKLIYORUZ ! . . .
İŞTE TARİHİ ANKET SONUÇLARI
ISPARTA Haberi
AK PARTİ İL BAŞKANI KİM OLSUN? AÇIKLIYORUZ ! . . .

AK PARTİ İL BAŞKANI KİM OLSUN?

 

Haber Akdeniz'in geleneksel hale getirdiği tarihi anketlerden biri daha sonuçlanmıştır.

 

Yaklaşık bir haftadır devam eden 17 kişilik AK PARTİ İL KONGRESİNDE ADAY GÖSTERİLECEK BAŞKAN ADAYINI seçmek için yoğun bir tempodan sonra ilk 5(beş)e giren adaylar hakkındaki kamuoyunda dillendirilen yorumlarada rastladık.

 

1000 kişinin katılacağı ikinci ve 5(beş) aday dışında kalan ve anket formunda WATSAPP üzerinden gönderilen yorumlara ayrıca burada yer vermiyoruz ve değerlendirmeye tabi etmiyeceğimizi daha önce açıklamıştık.Zira bu şekilde kullanılan oylarda organize bir durum tespiti ortaya çıktığı kanaati ortadadır.

 

https://www.haberakdeniz.com.tr/haber-ak-parti-Isparta-il-baskanI-kim-olsun-45073.html

 

Şimdi ise kamunun aşağıda isimlerini görmekte olduğunuz 5(beş) aday hakkındaki yorum ve düşünceleri belirtmekte fayda görüyoruz.

 

1- Avukat Ayşenur AKBAY
Cumhur İttifakının Isparta'da uygulanmadığı milletvekili seçimlerinde AK Parti Isparta 4.sıra milletvekili adayı olarak mücadele etmil, canla başla çalışmış, hizmette emeği bulunmaktadır.O nedenle Isparta AK Parti İl Başkanı adayı yapılarak hakkı teslim edilmelidir.

 

2-Mustafa ŞAHİN
Eski Sav Kasabası Belediye Başkanı olarak yerel yönetimlerde tecrübe sahibi olmuştur.Bürokrasiyi iyi bilmektedir.Isparta'nın evladı olarak AK Parti İl Başkanı olması halinde ilin kalkınmasında çok önemli rol oynayacaktır.Ayrıca ISTEM Genel Müdürü olarakta esnafın derdinden anlayacak bir konumdadır.

 

3- Salim Nuri GÜNTAÇ
Yusuf Ziya Günaydın döneminde AK Parti Belediye Meclisi üyesi olarak çok aktif rol oynamıştır.Gözü kara, mücadele azim ve kararlılığında, cesur bir kişilik sahibidir. İş adamı olması nedeniyle esnafın derdiyle dertlenecek bir siyasetçi olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

4-Osman ZABUN
İki dönemdir AK Parti İl Başkanı olmasına rağmen AK Parti seçmeni ve tabanda en fazla tenkit alan bir adaydır.Avukat olarak kamu bankaları ve kamusal kurumların avukatlığını yapmakta olması, oğlununda Isparta Belediyesinde avukat olarak çalışması, halktan

uzak duruşuyla tenkitlerin hedefi halindedir.

 

5-Abdullah TOLA
Birkaç dönemdirAK Parti Seçim Koordinasyonunda sorumluluk üstlenmesiyle AK Parti davasına gönül vermiş ve hizmeti ideali haline getirmiştir.Duruşu ve dürüstlüğüyle kabul gören bir algının sahibidir.


İŞTE YENİ ANKETİMİZE KALAN 5 FAVORİ ADAY ve ALDIKLARI OYLAR ve YÜZDELERİ


1-Ayşenur AKBAY, 
405 OY-YÜZDE 20.1


 

2-Mustafa ŞAHİN, 
342 OY-YÜZDE 17.0


 

3-Salim Nuri GÜNTAÇ, 
286 OY-YÜZDE 14.2

 

4-Osman ZABUN, 
 270 OY-YÜZDE 13.4

 

5-Abdullah TOLA, 
209 OY-YÜZDE 10.4

 

Değerli Haber Akdeniz okurları, yukarıda ön elemede 17 aday arasından öne çıkan 5(beş) aday için (27.10.2020) tarihinde 1000+.....kişilik yeni bir anket daha başlatıyoruz.

 

Haber Akdeniz olarak amacımız AK Partinin Isparta İl Başkanlığına getireceği kişi hakkında Isparta kamuoyunun beklentilerine tercüman olmaktan ibarettir.

 

İnanıyoruz ki,  AK Parti İl Başkanı olarak seçilecek kişinin Isparta'yı çok daha ileriye taşıması için bürokratların daha aktif ve ileri hamleler yapması için aktif rol almasını sağlayacak yeni bir yüze ihtiyacın olduğunun bilinmesi ve çare üretilmesidir diye düşünüyoruz.

 

AK Parti Genel Merkezi ister yeniden Osman Zabun'u aday gösterir veya yeni bir ses, nefes ve solukla yola devam eder.Taktir Ankara'nındır.Sn Cumhurbaşkanındır.


      
Mehmet Ali ÇELİK
Haber Akdeniz İmt.sahibi
TİNGADER Gn Bşk.
TGAÇF(Türkiye Gazeteciler Federasyonu) Isparta İl Temsilcisi
Eda KARACA (Muhabir)

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, PARTİ, İL, BAŞKANI, KİM, OLSUN?, AÇIKLIYORUZ, !, ., ., .,
Yorumlar
Haber Yazılımı