ADALET YERİNİ BULDU
Haber
04 Ekim 2019 - Cuma 15:32
 
ADALET YERİNİ BULDU
Eski Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından tekzip gönderilmiş ve Hürses Gazetesi yalan haber yapmakla suçlanmıştı.
ANTALYA Haberi
ADALET YERİNİ BULDU

16 Ekim 2017 tarihinde gazetemiz Eski Genel Yayın yönetmeni Ebru Küçükaydın’ın Haksızlığa Karşı Susmayanlar Var!..’ başlıklı köşe yazısında yayınlanan ihbar mektubu ile ilgili açılan dava sonuçlandı, davadan sanıklar hakkında beraat kararı çıktı. Büyükşehir Belediyesi çalışanı tarafından Hürses Gazetesi’ne gönderilen ve içerisinde Büyükşehir Belediyesi ile ilgili bir takım yolsuzluk iddiaların yer aldığı ihbar mektubu, 16 Ekim 2017 tarihinde Ebru Küçükaydın’ın Haksızlığa Karşı Susmayanlar Var!..’ başlıklı köşe yazısıyla yayınlanmıştı. İhbar Mektubunun Hürses’te yayınlanmasının ardından birçok kez eski Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından tekzip gönderilmiş ve Hürses Gazetesi yalan haber yapmakla suçlanmıştı

 

KARASAN’IN İSTİFASI İSTENMİŞTİ

Hürses Gazetesi’ne PTT aracılığıyla ıslak imzalı gönderilen İhbar mektubunun gerçek olduğu ve gazetemiz ve Karasan’ın suçlandığı dava geçtiğimiz günlerde sonuçlandı. Ak Parti Yerellerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mehmet Karasan’ın ve gazetemizin suçlandığı süreçte ihbar mektubunu Mehmet Karasan’ın gönderdiği iddia edilmiş ve Karasan’ın Ak Parti’den istifası istenmişti.

 

BERAAT KARARI ÇIKTI

Antalya 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen 2018/655 dosya numaralı dava sonuçlandı. Ebru Küçükaydın ve Mehmet Karasan hakkında dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından açılan dava karara bağlandı. Geçtiğimiz günlerde görülen son duruşmada her iki sanık hakkında da beraat kararı çıktı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ADALET, YERİNİ, BULDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı