1 MAYIS GERGİNLİĞİ
Haber
01 Mayıs 2021 - Cumartesi 10:25
 
1 MAYIS GERGİNLİĞİ
Çok sayıda gözaltılar var!...
GÜNDEM Haberi
1 MAYIS GERGİNLİĞİ

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Taksim'e yürümek isteyen gruplar gözaltına alındı. Öte yandan polisin ara sokaklara koyduğu bariyerleri yıkarak Taksim Meydanı'na çıkmak isteyen gruba, polis Galatasaray Meydanı'nda müdahale etti. Şişli'de de pankart açıp slogan atarak yürüyen gruptaki 15 kişi gözaltına alındı.

İlk olarak Mecidiyeköy'de toplanan bir grup Taksim'e yürümek istedi. Polis grubun yürüyüşüne için vermedi. Gruptaki yaklaşık 20 kişi gözaltına alındı. Bir başka grup ise Tarlabaşı'ndan Taksim'e gitmeye çalıştı. Ancak bu gruptakiler de gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. Polisin Taksim ve çevresinde önlemleri sürüyor.

GALATASARAY MEYDANI GİRİŞİNDE GÖZALTI

Beyoğlu Tarlabaşı'ndan sloganlar eşliğinde toplanan bir grup, Galatasaray Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti. Polis bariyerlerini devirerek Galatasaray Meydanı girişine gelen eylemcilere polis müdahale etti. Eylemciler polis tarafından gözaltına alındı.

ŞİŞLİ'DE 1 MAYIS GÖZALTILARI

Şişli'de bir grup, pankart açıp slogan attı. Kurtuluş'tan Osmanbey istikametine yürüyen gruba polis müdahale etti. Grup üyeleri gözaltına alındı. Sabahtan itibaren Şişli'de 40 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

 

Kaynak: Editör: Ahmet ÇELİK
Etiketler: 1, MAYIS, GERGİNLİĞİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı